Branka Sovrlić

pura moca

Zaslužan član
Poruka
148.774
Branka Sovrlić (Mostar, 1957.) srpska je folk pevačica rođena u Mostaru. Ubrzo se preselila, pa je celi život provela u Nišu. Dosad je snimila četrnaest albuma, sa kojih su najpoznatije pesme A tebe nema, Lido Lido Lidija i Nemoj da me moliš šta ti je. Karijeru je započela 1984. izdavanjem albuma Treba mi. Aktivna je bila i tokom ostatka 20. veka. Međutim, nakon tog perioda, Branka je prestala da nastupa u Srbiji, ali se pojavljivala u inostranstvu. U drugoj deceniji dvadeset i prvog veka, Sovrlićeva se vratila na scenu, pa je 8. oktobra 2011. pevala na nastupu Devedesete u Areni.


Festivali

1984. MESAM - Trebaš mi
1985. Hit parada - Da se nismo rastali
1986. Hit parada - Mazo moja
1987. Hit parada - Sto godina čekala bih ja
1990. Vogošća, Sarajevo - Lagao si, lagao
1990. MESAM - Lagao si
1992. Hit parada - Šta da radim
1996. MESAM - Volim te
2001. Bihać - Nema to
2008. Ilidža — Zapjevaj mi pjesmu bosansku
2009. Vogošća, Sarajevo - Bez tebe ja ne znam živjeti

Diskografija

Treba mi (1984)
Mazo moja (1985)
100 godina (1986)
I bez tebe živeti mogu (1987)
Dođi još jednom (1989)
Ti se ni boga ne bojiš (1990)
Ludo srce (1991)
Najdraži moj (1993)
Mazo mazo (1994)
Medu moj šećeru (1995)
Tebe nema (1996)
Crna vila (1998)
Osveta (2002)
Opasna žena (2004)

1652813198883.png
1652813221997.png
1652813237727.png


https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/Бранка_Соврлић
 
Da li se moze kod vas naruciti neka tema?

Branka Sovrlić (Mostar, 1957.) srpska je folk pevačica rođena u Mostaru. Ubrzo se preselila, pa je celi život provela u Nišu. Dosad je snimila četrnaest albuma, sa kojih su najpoznatije pesme A tebe nema, Lido Lido Lidija i Nemoj da me moliš šta ti je. Karijeru je započela 1984. izdavanjem albuma Treba mi. Aktivna je bila i tokom ostatka 20. veka. Međutim, nakon tog perioda, Branka je prestala da nastupa u Srbiji, ali se pojavljivala u inostranstvu. U drugoj deceniji dvadeset i prvog veka, Sovrlićeva se vratila na scenu, pa je 8. oktobra 2011. pevala na nastupu Devedesete u Areni.


Festivali

1984. MESAM - Trebaš mi
1985. Hit parada - Da se nismo rastali
1986. Hit parada - Mazo moja
1987. Hit parada - Sto godina čekala bih ja
1990. Vogošća, Sarajevo - Lagao si, lagao
1990. MESAM - Lagao si
1992. Hit parada - Šta da radim
1996. MESAM - Volim te
2001. Bihać - Nema to
2008. Ilidža — Zapjevaj mi pjesmu bosansku
2009. Vogošća, Sarajevo - Bez tebe ja ne znam živjeti

Diskografija

Treba mi (1984)
Mazo moja (1985)
100 godina (1986)
I bez tebe živeti mogu (1987)
Dođi još jednom (1989)
Ti se ni boga ne bojiš (1990)
Ludo srce (1991)
Najdraži moj (1993)
Mazo mazo (1994)
Medu moj šećeru (1995)
Tebe nema (1996)
Crna vila (1998)
Osveta (2002)
Opasna žena (2004)

Pogledajte prilog 1155366Pogledajte prilog 1155367Pogledajte prilog 1155369

https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/Бранка_Соврлић
Zna li se sta je u horoskopu?
 
Naglo sam prestala da se frakam kad mi je jedna osoba rekla da je podsećam na Branku Sovrlić sa mojih 18, 19! :rotf:
Branki svaka čast na karijeri, Bosanka, kraljica je, mada nešto jedva jednu ili dve pesme sam propratila... ali ipak, ona je već tad bila zagazila u neke zrele godine, a ja sam bila derište.
Dođem kući i mislim: ''E, izgledam kao Branka Sovrlić koja, by the way, odavno nije mainstream!!!:eek: Kraj!''
 
Detinjstvo, mladost i obrazovanje

Branka Sovrlić je rođena 1957. godine u Mostaru. Njen otac, koji je poreklom sa Kosova je bio vojno lice, pa se porodica često selila. U Mostaru je krenula u osnovnu školu i kako kaže, imala je vrlo bezbrižno detinjstvo. S obzirom na to da je otac dobio prekomandu u Skoplje, porodica se preselila u Makedoniju, gde je Branka nastavila školovanje. Uporedo s osnovnom školom pevala je u dečjem horu „Zlatno Slavejče“. Pored dečjih pesama, učili su da pevaju i mnogo zahtevnije numere. Međutim, ubrzo su morali da se presele u Niš, gde u to vreme nije bilo hora. Zato je postala solista i voditelj u kulturno-umetničkom društvu. To joj je pomoglo da nauči da peva izvorne pesme iz svih krajeva bivše Jugoslavije. Pored škole i KUD-a trenirala je džudo, te je bila prvakinja Srbije u svojoj generaciji. Iako su je roditelji podržavali u razvoju talenta za muziku, nisu ni sanjali da bi to jednog dana moglo da bude Brankino stalno zanimanje.

Ne javlja mi se kum da mi pozajmi 100e
akcija je aloeee
 
Detinjstvo, mladost i obrazovanje

Branka Sovrlić je rođena 1957. godine u Mostaru. Njen otac, koji je poreklom sa Kosova je bio vojno lice, pa se porodica često selila. U Mostaru je krenula u osnovnu školu i kako kaže, imala je vrlo bezbrižno detinjstvo. S obzirom na to da je otac dobio prekomandu u Skoplje, porodica se preselila u Makedoniju, gde je Branka nastavila školovanje. Uporedo s osnovnom školom pevala je u dečjem horu „Zlatno Slavejče“. Pored dečjih pesama, učili su da pevaju i mnogo zahtevnije numere. Međutim, ubrzo su morali da se presele u Niš, gde u to vreme nije bilo hora. Zato je postala solista i voditelj u kulturno-umetničkom društvu. To joj je pomoglo da nauči da peva izvorne pesme iz svih krajeva bivše Jugoslavije. Pored škole i KUD-a trenirala je džudo, te je bila prvakinja Srbije u svojoj generaciji. Iako su je roditelji podržavali u razvoju talenta za muziku, nisu ni sanjali da bi to jednog dana moglo da bude Brankino stalno zanimanje.


akcija je aloeee
Ima glas, ima. Ima i neku osvajačku energiju, šta znam, u neko vreme je bila baš zmaj ovog ovde našeg folka. :aha:
 
interkontinentalna zvezda
Pa, da li je baš tako?... Ono, biser naših gora koji se probio u svet?
Uspeh ne treba osporiti, svidelo nam se ili ne.
Branka živi i više nego lepo od svog dara, i njeni slušaoci u tome uživaju zbog čega treba da nam je svima drago.
Nisam verovala da ću ikada biti potparol Branke Sovrlić, ali hajd', nema se pametnijeg posla utorkom uveče. :malav:
 
Pa, da li je baš tako?... Ono, biser naših gora koji se probio u svet?
Uspeh ne treba osporiti, svidelo nam se ili ne.
Branka živi i više nego lepo od svog dara, i njeni slušaoci u tome uživaju zbog čega treba da nam je svima drago.
Nisam verovala da ću ikada biti potparol Branke Sovrlić, ali hajd', nema se pametnijeg posla utorkom uveče. :malav:
oećš da slušamo kasete od Sovrle, imam sve
 

Back
Top