Brand name napajanje 320W i graficka

Mirkec094

Početnik
Poruka
39
Pozdrav svima.
Imam brand name HP napajanje od 320 W i graficku radeon vaporx r7 270x 2gb 256bita spojio sam je na napajanje i radi e sad ne znam dali mi je napajanje dovoljno jako da se nebi desilo nesto pokvarilo izgorelo ili sta ja znam,neki kazu da je to napajanje od 320w jako kao standardno napajanje od 500w. Hvala unapred na odgovorima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tako sam spojio sto sam iz cd roma izvao sata kabel i kupio adapter sata u 2x6 pin
Sad sam igrao ovu novu igru apex legends i napajanje gura grafucku redovni bez problema ne znam kako, moram da napomenem da maticna ploca nema 24pinski ulaz za napajanje nego 2x6 pinski neka cudna maticna ploca.
 
samo cepaj dok ne crkne. ja sam tako stavio slicnu grafu na lose napajanje i posle 2 tri sata puklo i zasmrdili kondezatori. i onda sam molio boga da nesto nije riknulo. I sutradan otiso i dao 50 evra za jako napajanje

- - - - - - - - - -

koji procesor koristis
 
I7 2600 , to je problem sto ne mogu zameniti napajanje jer nije 24pinski ulaz nego 2x6 svi mi rekli da takvo napajanje nigde ne mogu uzeti a da je jace od 320w , to je neka HP maticna i ne znam sta raditi a dosta pra sam dao za komp.

pa racunaj da ce se zapaliti. Taj procesor je ogroman potrosac. plus graficka je oko 150w, crci ce sigurno. Znaci graficka koja u dolazi u obzir za tvoj komp je gtx 1050 ili gtx 1050ti, Ili rx 560. To je otprilike to.
Ovo cim maks opteretis pozdravi se sa celim kompom jer moze mnogo toga da crkne. Za tu konfiguraciju treba ti 500w brendiranih.
 
Sad vidim da sam napisao 700w xD nije 700 nego 500W blueberry a imam jos jedno ms industrial KY-400ATX P4 sto predpodstavljam da mogu da bacim jer to svakako nece nositi graficku i procesor

kupio si bas smece napajanje. koliko ima ampera na 12v grani. veoma veliki su izgledi da je taj hp jaci od tog blueberrija. Sve u svemu sjebo si stvar. daleko bolja opcija je bila da si uzeo tu graficku i prodao je i kupio gtx 1050. Moze da se nadje za 10ak iljada
 
Sad vidim da sam napisao 700w xD nije 700 nego 500W blueberry a imam jos jedno ms industrial KY-400ATX P4 sto predpodstavljam da mogu da bacim jer to svakako nece nositi graficku i procesor

kada sam ti rekao od 500W nisam mislio ono od 2000din kunfu ...

vidi ovo, za 4k nemas bolje , pise 600W al racunaj da isporucuje realnih 500W ... za tebe tj tu masinu radice super.

https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...-power-lc600h-12-v231.11.html?productId=12092

Evo ti i mali test sa naseg poznatog foruma https://axe.rs/forum/threads/lc-power-lc600h-12.5646/

k0nWA.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam i ovo napajanje 700W ZEUS ZUS-700

Annotation 2019-04-12 111312.jpg


Ovo ? jbt sad odjednom ima 5 napajanja haha.

Pise da isporucuje preko 500W na 12V , dobro nije lose bolje to koristi dok ne kupis neko bolje.

Ja sam pre 6,7 godina kupio modular , thermaltake 675W on na 12V gura 56A , ovo tvoje Zevs preko 20A ako vidim dobro ... nije bas efikasno ali za te pare a cena mu je oko 2000-2500din i ne mozes nista bolje da ocekujes.

Na duze staze kunfu napajanja nisu preporuka pa makar pisalo i da ima 1KW ... los kvalitet komponenti u njemu , mala cena - haha dakle onaj LC ili nesto bolje ... ako hoces kvalitetno moras da izdvojih izmedju 50 - 80e i miran si.
 
LC Power je Nemacka firma koja kao i svaki drugi oem sklapa u Kini ali rade na tome da budu uvek neka sredina ...

Imao sam pre modullarnog - LC od 600W radilo je od 2008 pa do 2012 recimo , crkao je ventilator , otvorim napajanje ubacim Artic fan i pici i dan danas , cuvam ga za backup , neka nikad se ne zna...

Po specifikacijma je bio slican onom sto sam ti postavio da uzmes.

- - - - - - - - - -

Mesec danas ce valjda raditi lepo pa onda moze nesto kvalitetnije da se uzme , ceka se plata xD

Ma naravno , ali ne zajebavaj se ... mnogi misle da im ne treba kvalitetnije napajanje pa se desi cudo.
 

Back
Top