Bramerc: Nisam rekao da je Oluja bila legitimna akcija oslobađanja

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/24...a-je-Oluja-bila-legitimna-akcija-oslobadjanja
DEMANTOVANO PISANJE "VJESNIKA"
Bramerc: Nisam rekao da je Oluja bila legitimna akcija oslobađanja

BEOGRAD/ZAGREB/HAG - Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc dematuje da je rekao da je operacija hrvatske vojske i policije "Oluja" bila legitimna akcija oslobađanja okupiranog područja, rečeno je večeras u Haškom tužilaštvu.
90665_0212-bramerc-beta_f.jpg

Zagrebački "Vjesnik" je naveo da je Bramerc, na konferenciji "Izazovi međunarodnih kaznenih istraga", navodno održanoj 20. aprila u Londonu, izjavio da je "Oluja" bila legitimna akcija na hrvatskoj teritoriji koja je nekoliko godina bila okupirana od lokalnih Srba, potpomognutih Srbijom i Jugoslavenskom armijom.

Aleksandar Kontić, pravnik u haškom tužilaštvu, rekao je Tanjugu da Bramerc nije bio ni na kakvoj konferenciji u Londonu i da nikad nije komentarisao presudu hrvatskim generalima.
"Bramerc nije bio na konferenciji u Londonu, nije komentarisao presudu protiv hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača, nije komentarisao opravdanost operacije 'Oluja' niti je rekao da se radi o legalnoj akciji oslobađanja okupiranih teritorija, kao što je navedeno u nekim medijima", rekao je Kontić.

"Tužilac Bramerc je, na konferenciji u Briselu 20. aprila, rekao da se presuda u postupku protiv Gotovine i ostalih odnosi na njihovu individualnu krivičnu odgovornost za zločine počinjene u 'Oluji'", naglasio je Kontić.

"Vjesnik" je prethodno naveo i Bramercovu ocenu da presuda hrvatskim generalima nije presuda protiv hrvatskog naroda ili države, nego protiv pojedinaca. Haški tužilac je, za razliku od sudije Alfonsa Orija koji se time nije bavio u presudi, dao istorijski kontekst koji je prethodio operaciji hrvatske vojske i policije, početkom avgusta 1995.

Presude generalima izazvale burne reakcije u Hrvatskoj
Haški sud je u prvostepenom postupku dvojicu hrvatskih generala, Gotovinu i Markača, proglasio krivim i osudio na kazne zatvora od 24, odnosno 18 godina zatvora, za učesce u udruženom zločinačkom poduhvatu i proterivanje Srba iz Krajine. Te presude su izazvale burna reagovanja i proteste u Hrvatskoj.
Knin centralni deo zločinačke akcije, za Vukovar ni optužnica

"Vjesnik" je ukazao da "Bramerc nije razjasnio kako je navodno preterano artiljerijsko gađanje Knina tokom koga je grad ostao čitav, a poginuo samo jedan civil, centralni deo tog zločinačkog poduhvata, čiji je cilj navodno bio proterivanje Srba, dok tromesečno gađanje Vukovara nije vredno ni obične haške
optužnice.

Nije objasnio ni kako proterivanje Vukovaraca nakon okupacije grada i uz pretnju tenkovima nije primer etničkog čišćenja dok je odlazak srpskig stanovništva pre dodira s hrvatskim snagama udružen zločinački poduhvat", piše list.

Navodeći da se "nakon haške presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču iz Srbije čuju predlozi da se traži zabrana slavljenja "Oluje", kojom je Hrvatska početkom avgusta 1995. oslobodila najveći deo svoje dotad okupirane teritorije", "Vjesnik" piše da .je u haškoj presudi mnogo toga neprihvatljivog i da će se protiv te presude Hrvatska boriti svim sredstvima.

"Jedan od oblika te borbe biće i slavljenje 'Oluje' kao akcije koja je u okviru međunarodno priznatih granica Hrvatskoj dala slobodu, a velikosrpskom agresoru udarac od koga se nije oporavio", piše list.

.............................
..............................
Аууууууууу.....које су лажончине ови из Лепе Њихове.....
А пријатељи их демантују и лагано пуштају низ воду....
Нешто се велико иза брда ваља....
;) ;) ;)
 
Realno kad pogledaš, za malo granatiranje Knina, puf-zločinački poduhvat, a za Vukovar Šljivančanin dobio tek 10 godina... Možda braća Hrvati imaju pravo kada ponavljaju one mantre o Ćetnićkim prijateljima u Engleskoj i Francuskoj... :D

Koji Knin kad su proterali celokupno srpsko stanovnistvo iz avnojevske Hrvatske.....klasicno etnicko ciscenje
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/24...a-je-Oluja-bila-legitimna-akcija-oslobadjanja
DEMANTOVANO PISANJE "VJESNIKA"
Bramerc: Nisam rekao da je Oluja bila legitimna akcija oslobađanja

BEOGRAD/ZAGREB/HAG - Glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc dematuje da je rekao da je operacija hrvatske vojske i policije "Oluja" bila legitimna akcija oslobađanja okupiranog područja, rečeno je večeras u Haškom tužilaštvu.
90665_0212-bramerc-beta_f.jpg

Zagrebački "Vjesnik" je naveo da je Bramerc, na konferenciji "Izazovi međunarodnih kaznenih istraga", navodno održanoj 20. aprila u Londonu, izjavio da je "Oluja" bila legitimna akcija na hrvatskoj teritoriji koja je nekoliko godina bila okupirana od lokalnih Srba, potpomognutih Srbijom i Jugoslavenskom armijom.

Aleksandar Kontić, pravnik u haškom tužilaštvu, rekao je Tanjugu da Bramerc nije bio ni na kakvoj konferenciji u Londonu i da nikad nije komentarisao presudu hrvatskim generalima.
"Bramerc nije bio na konferenciji u Londonu, nije komentarisao presudu protiv hrvatskih generala Ante Gotovine i Mladena Markača, nije komentarisao opravdanost operacije 'Oluja' niti je rekao da se radi o legalnoj akciji oslobađanja okupiranih teritorija, kao što je navedeno u nekim medijima", rekao je Kontić.

"Tužilac Bramerc je, na konferenciji u Briselu 20. aprila, rekao da se presuda u postupku protiv Gotovine i ostalih odnosi na njihovu individualnu krivičnu odgovornost za zločine počinjene u 'Oluji'", naglasio je Kontić.

"Vjesnik" je prethodno naveo i Bramercovu ocenu da presuda hrvatskim generalima nije presuda protiv hrvatskog naroda ili države, nego protiv pojedinaca. Haški tužilac je, za razliku od sudije Alfonsa Orija koji se time nije bavio u presudi, dao istorijski kontekst koji je prethodio operaciji hrvatske vojske i policije, početkom avgusta 1995.

Presude generalima izazvale burne reakcije u Hrvatskoj
Haški sud je u prvostepenom postupku dvojicu hrvatskih generala, Gotovinu i Markača, proglasio krivim i osudio na kazne zatvora od 24, odnosno 18 godina zatvora, za učesce u udruženom zločinačkom poduhvatu i proterivanje Srba iz Krajine. Te presude su izazvale burna reagovanja i proteste u Hrvatskoj.
Knin centralni deo zločinačke akcije, za Vukovar ni optužnica

"Vjesnik" je ukazao da "Bramerc nije razjasnio kako je navodno preterano artiljerijsko gađanje Knina tokom koga je grad ostao čitav, a poginuo samo jedan civil, centralni deo tog zločinačkog poduhvata, čiji je cilj navodno bio proterivanje Srba, dok tromesečno gađanje Vukovara nije vredno ni obične haške
optužnice.

Nije objasnio ni kako proterivanje Vukovaraca nakon okupacije grada i uz pretnju tenkovima nije primer etničkog čišćenja dok je odlazak srpskig stanovništva pre dodira s hrvatskim snagama udružen zločinački poduhvat", piše list.

Navodeći da se "nakon haške presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču iz Srbije čuju predlozi da se traži zabrana slavljenja "Oluje", kojom je Hrvatska početkom avgusta 1995. oslobodila najveći deo svoje dotad okupirane teritorije", "Vjesnik" piše da .je u haškoj presudi mnogo toga neprihvatljivog i da će se protiv te presude Hrvatska boriti svim sredstvima.

"Jedan od oblika te borbe biće i slavljenje 'Oluje' kao akcije koja je u okviru međunarodno priznatih granica Hrvatskoj dala slobodu, a velikosrpskom agresoru udarac od koga se nije oporavio", piše list.

.............................
..............................
Аууууууууу.....које су лажончине ови из Лепе Њихове.....
А пријатељи их демантују и лагано пуштају низ воду....
Нешто се велико иза брда ваља....
;) ;) ;)

Како није рекао, кад је рекао ... Него је добио пацке, па сад као није рекао ...
 
Koji Knin kad su proterali celokupno srpsko stanovnistvo iz avnojevske Hrvatske.....klasicno etnicko ciscenje

Pa dobro, proterani su i iz Krajine mnogi Hrvati, pa nema nikakvog UZ poduhvata... To je dosta teška optužba i sasvim sigurno je neko jak morao da stoji iza toga. Neko, ko na Srbe možda potencijalno gleda kao na budućeg saveznika na Balkanu i ko će sve učiniti da reanimira Z4, samo što će to verovatno biti nemoguće sprovesti dok je Hrvata i hrvatske !
 
Pa dobro, proterani su i iz Krajine mnogi Hrvati, pa nema nikakvog UZ poduhvata... To je dosta teška optužba i sasvim sigurno je neko jak morao da stoji iza toga. Neko, ko na Srbe možda potencijalno gleda kao na budućeg saveznika na Balkanu i ko će sve učiniti da reanimira Z4, samo što će to verovatno biti nemoguće sprovesti dok je Hrvata i hrvatske !

У јес', много се они питају.:roll:

Боље је рећи да је Папа сметња...мада, Немци су их пустили низ воду, а актуелни папа је Дојчнер. :zper:
 
У јес', много се они питају.:roll:

Боље је рећи да је Папа сметња...мада, Немци су их пустили низ воду, а актуелни папа је Дојчнер. :zper:

Pa najveći problem je procenat Srba... Za igru sa kosovom su imali mnogo više osnova, imali su 2 miliona albanjerosa, ucrtane granice iz '74 i lako su napravili američku koloniju. Z4 Krajina bi verovatno bila dosta manja nego 90tih, a služila bi za neke interese Fra i GB, a sve pod plaštom dobrosusedskih odnosa. Hrvati su bitan faktor utoliko, što se oni nikada nebi pomirili s tim, što je i logično, jer su '95 vojno tu istu, pvampirenu krajinu potukli !
 
Realno kad pogledaš, za malo granatiranje Knina, puf-zločinački poduhvat, a za Vukovar Šljivančanin dobio tek 10 godina... Možda braća Hrvati imaju pravo kada ponavljaju one mantre o Ćetnićkim prijateljima u Engleskoj i Francuskoj... :D

Drnis , Knin , Glina , Petrinja , Dvor na Uni, Benkovac , Lapac , Kostajnica , Obrovac , Korenica , .... i da ne nabrajam ... Pre toga etnicko ciscenje svih vecih gradova - Split je imao 25 000 Srba - ostalo par stotina , Zadar - etnicki ocisceno par desetina hiljada Karlovac - skoro svi , Sisak - skoro svi , Zagreb - desetine hiljada , Osijek - desetak hiljada , Slavonski Brod - hiljAde , Vinkovci - hiljade , Gospic - skoro svi , Dubrovnik - nekoliko holjada , Rijeka - nekoliko hiljada , Pula - nekoliko hiljada , Sibenik - na hiljade ...

Samo u periodu kraj 90 do 93 iz podrucja Hrvatske koja nisu bila zahvacena ratnim sukobima proterano je oko 200 000 Srba , unisteno miniranjem i paljenjem oko 30 000 srpskih kuca i lokala ....

Ajd sad ti o progonima i ubistvima Hrvata po Beogradu i po Srbiji - kad vec pravis simetrije i analize ....
 
Poslednja izmena:
Pa najveći problem je procenat Srba... Za igru sa kosovom su imali mnogo više osnova, imali su 2 miliona albanjerosa, ucrtane granice iz '74 i lako su napravili američku koloniju. Z4 Krajina bi verovatno bila dosta manja nego 90tih, a služila bi za neke interese Fra i GB, a sve pod plaštom dobrosusedskih odnosa. Hrvati su bitan faktor utoliko, što se oni nikada nebi pomirili s tim, što je i logično, jer su '95 vojno tu istu, pvampirenu krajinu potukli !

Срби ће се враћати у Крајину само ако су луди уколико Крајина буде под патронатом ГБ и ФР.

Ако руска чизма тамо загази и јужни ток ( а о овоме се шушка), тад већ можемо да разматрамо повратак, АЛИ пре свега, тако што ћемо јавно разголитити све усташке злочине над Србима почињене још од '41. године (мада бих ја и од раније).
 
Баш ме занима да ли ће и након ове Брамерцове изјаве усташе причати како се осуда није односила на ''Олују'' ? :think:

"Jedan od oblika te borbe biće i slavljenje 'Oluje' kao akcije koja je u okviru međunarodno priznatih granica Hrvatskoj dala slobodu, a velikosrpskom agresoru udarac od koga se nije oporavio"

:per:
 
Drnis , Knin , Glina , Petrinja , Dvor na Uni, Benkovac , Lapac , Kostajnica .... i da ne nabrajam ... PŠre toga etnicko ciscenje svih vecih gradova - Split je imao 25 000 Srba - ostalo par stotina , Zadar - etnicki ocisceno par desetina hiljada Karlovac - skoro svi , Sisak - skoro svi , Zagreb - desetine hiljada , Osijek - desetak hiljada , Slavonski Brod - hiljAde , Vinkovci - hiljade , Gospic - skoro svi , Dubrovnik - nekoliko holjada , Rijeka - nekoliko hiljada , Pula - nekoliko hiljada , Sibenik - na hiljade ...

Lupaš za medalju. :hahaha:
 

Back
Top