Brak menja život

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Skoro svaka žena a i muškarci sanjaju o savršenom braku i porodici. Da bi se to postiglo,potrebno je da se prioriteti pravilno postave, Šta je vazno za uspešan brak i koji su to prioriteti?

love-951490_640.jpg
 
Lepa Reč

Svi mi imamo svoje trenutke besa i nervoze, ali niko ne može svakodnevno da trpi histeriju zbog svake sitnice. Takođe, ucene, izlivi besa i gađanje partnera predmetima koji vam padnu pod ruku nikako nisu osnova za dobar brak.
 
Lepa Reč

Svi mi imamo svoje trenutke besa i nervoze, ali niko ne može svakodnevno da trpi histeriju zbog svake sitnice. Takođe, ucene, izlivi besa i gađanje partnera predmetima koji vam padnu pod ruku nikako nisu osnova za dobar brak.
idi bre
niko nije napisao bukvar o savrsenom braku
ali to sto si naveo razara bilo kakve medjuljudske odnose
ne samo odnose u braku
 
moje pravo ime je u stvari Vitača Milut koja je jednom prilikom nepoznatom muskarcu koji ju je pitao
mozemo li da predjemo na ti?
odgovorila na pitanje
moze ako nije daleko!
i kupila me svojom lucidnoscu za sva vremena:heart:
 
Skoro svaka žena a i muškarci sanjaju o savršenom braku i porodici. Da bi se to postiglo,potrebno je da se prioriteti pravilno postave, Šta je vazno za uspešan brak i koji su to prioriteti?

Pogledajte prilog 762582
ma brak ne menja nista vec samo dobijes snajku i svekrvu i brdo dece da im kupujes stvari, bas juce gledam nekog coveka ide sa sinom malim ispred njega rekoh ovom je odzvonulo taj vise nece hebati i do kraja zivota ce da gleda jednu te istu zenu njene sline da cisti nece vise biti ljubavnik meseca
 
zene svojim majkama sve prepricaju
to sam i ja radila
to je jedan od razloga sto mi je propao prvi brak
bilo je jos hiljadu razloga inace :lol:
Ja to nikad nisam radila.
A onda sam počela njegovoj majci da se žalim u fazonu :rodila si kretena
Ona se nakljuka tabletama i opet ne spava a meni lakše
 
zene svojim majkama sve prepricaju
To nije pravilo!
Svojoj majci, koja je bila dobra žena i domaćica, nikada nisam pričala kada sam nešto bila ljuta ili, uopte, o svom braku!
Nikada joj nisam kazala da ću imati bebu dok sama nije primetila već poveći stomak. Ljutila se, ali ja bih se osećala da sam izneverila nas.
Sve što me je mučilo i tištilo, počeviši od poslovnih, porodičnih i ostalih usputnih problema, nas dvoje smo sami rešavali.

Možda sam drugačaja, otkačena, svojeglava, ali ne volim kada se porodice upliću u rešavanje bračnih problema, pa makar to bio i najbanalniji problem, na primer hoće li i gde će se detetu slaviti rođendan!


sloboda je zakon, ne mora da se krijes... LOL
Uživaj u slobodi! :malav:
 
Opsesija

Briga za osobu koja se voli je sasvim normalna, ali kada pređe u opsesiju, postaje nepodnošljiva. Treba dati mužu vremena i prostora za njegov hobi, druženje s prijateljima.Ne mora da se bude uz njega 24 sata dnevno; tako ga samo gušite.
 
To nije pravilo!
Svojoj majci, koja je bila dobra žena i domaćica, nikada nisam pričala kada sam nešto bila ljuta ili, uopte, o svom braku!
Nikada joj nisam kazala da ću imati bebu dok sama nije primetila već poveći stomak. Ljutila se, ali ja bih se osećala da sam izneverila nas.
Sve što me je mučilo i tištilo, počeviši od poslovnih, porodičnih i ostalih usputnih problema, nas dvoje smo sami rešavali.

Možda sam drugačaja, otkačena, svojeglava, ali ne volim kada se porodice upliću u rešavanje bračnih problema, pa makar to bio i najbanalniji problem, na primer hoće li i gde će se detetu slaviti rođendan!



Uživaj u slobodi! :malav:
Uzivaj u Braku. Sa brdo dece koja ce ti svakog dana da jedu dzigericu, sa dzengrizavom zenom ili muzem svekrvom koja ce ti svaki dan da prigovara nesto.
Zatim ces jednog lepog dana kao i ovaj covek da setas sa ulicom sa malim sinom od 3-4 godine i opazices sexy crnku u minicu, neces se ni okrenuti, i bice ti krivo zato ces da prekoris zbog necega sina koji ti nije uradio nista, a zena ce da ti doda zbog toga ljubavi, nasla sam drugog... ostavljam ti decu jer znam da ces se dobro brinuti o njima.

Lep je Brak prvih godinu dve, pravi raj, zaista jeste, ali to se sve promeni kad dodju deca...
 
Šta znam,nemam iskustva sa brakovima...ali čini mi se da su to iste stvari u pitanju koje su potrebne i za uspešnu vezu.Treba da te dve osobe budu kompatabilne,da imaju dobru međusobnu dinamiku,da imaju povrerenje jedno u drugo i poštovanje jedno prema drugom,želju da sve probleme gledaju kao zajedničke i tako ih rešavaju zajedno.

Moje shvatanje braka je da se u njega ne ulazi zato što eto nekom je došla želja da bude u braku nego zato što je neko naišao na osobu koja mu dovoljno odgovara da provede ceo život s njom.
 
Skoro svaka žena a i muškarci sanjaju o savršenom braku i porodici. Da bi se to postiglo,potrebno je da se prioriteti pravilno postave, Šta je vazno za uspešan brak i koji su to prioriteti?

Pogledajte prilog 762582
Da se sto manje vidjate, da svako ima lovu da zadovolji svoje potrebe i mala zadovoljstva, da imate redovan i dobar sex i sposobnost selektivnog sluha sto bi narod rekao na jedno uvo da udje na drugo da izadje.
 
Opsesija

Briga za osobu koja se voli je sasvim normalna, ali kada pređe u opsesiju, postaje nepodnošljiva. Treba dati mužu vremena i prostora za njegov hobi, druženje s prijateljima.Ne mora da se bude uz njega 24 sata dnevno; tako ga samo gušite.
I ženi je sve isto potrebno; druženje, hobi, opuštanje...a to sve možeš imati u neobaveznoj vezi.
Brak, osim kompatibilnosti i ljubavi, nosi i obaveze, naročito kada deca dođu.
Sve se deli napola; ljubav, obaveze, briga o deci, porodični problemi.

Ti, markoni, ako sam dobro shvatila, imaš porodicu i trebao bi to da znaš :)

Uzivaj u Braku. Sa brdo dece koja ce ti svakog dana da jedu dzigericu, sa dzengrizavom zenom ili muzem svekrvom koja ce ti svaki dan da prigovara nesto.
Zatim ces jednog lepog dana kao i ovaj covek da setas sa ulicom sa malim sinom od 3-4 godine i opazices sexy crnku u minicu, neces se ni okrenuti, i bice ti krivo zato ces da prekoris zbog necega sina koji ti nije uradio nista, a zena ce da ti doda zbog toga ljubavi, nasla sam drugog... ostavljam ti decu jer znam da ces se dobro brinuti o njima.

Lep je Brak prvih godinu dve, pravi raj, zaista jeste, ali to se sve promeni kad dodju deca...
Ustvari, tebi su deca i obaveze oko dece problem, zar ne?
 
sve nešto mislim da savršen brak ne postoji..
mozda prvih par meseci jeste savrsen ali posle polako izlaze na povrsinu problemi zivota u dvoje, pa u troje , cetvoro itd
i najvaznije koliko su dvoje spremni za takav zivot i toleranciju
 

Back
Top