Quantcast

Brak danas - ljubav/interes ?

Najvažniji kriterijum izbora bračnog partnera mladih danas su:

• Materijalni status

• Fizički izgled

• Psihičke osobine

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Koliko je brak ljubav, a koliko interes? Kako pokriti sve interesne emocionalne sfere, od potrebe da supružnik zadovoljava estetske kriterijume, sposobnost za brigu za potomstvo, do ljudske potrebe za igrom i zabavom uprkos obaveza koje nameće brak?
Za razliku od naših roditelja koji u socijalizmu nisu toliko brinuli hoće li uspjeti izgraditi zajedničkim snagama vlastiti porodični imetak, danas su mladi više okrenuti početnoj materijalnoj sigurnosti, nego nekoj potencijalnoj zajedničkoj budućoj..ili nisu?

On je sin jedinac, uspješan sa blistavim pogledom na buduću karijeru, porodična kuća na tri sprata, stan u centru grada; ona 5 godina mlađa, kćerka vlasnika niza prodavnica sa srednjom trgovačkom ... šta ih je spojilo? Vjera da svako od njih može da živi bez onog drugog..? Da li danas mladi bračni parovi vjeruju da će zajedničkim snagama izgraditi nešto u životu ili se oslanjaju na dobre rezerve onog drugog?

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.561
u prirodi su sasvim suprotne stvari logicne, suprotne logike ka istom cilju

tako imas: slicno se slicnom raduje, suprotnosti se privlace ... sve to vidim oko sebe ;)

u siromasnom drustvu mozes reci da se gleda ekonomija na prvom mestu ...
negde finansijski jak muskarac/zena samo trazi dobre gene zenke/muzjaka ...

Gotika

Ističe se
Poruka
2.475
Kažu, brak je lutrija, ortakluk, politika....svi ga i žele i plaše ga se....što pre bi da uđu, još brže da izađu...čuvena je ona...jedno kajanje ti stoji....
Osim toga menjaju se neka pravila iz generacije u generaciju..što je sasvim normalno.....u principu jedna jako lepa stvar (možda se nisam lepo izrazila, uglavnom se koristi reč institucija)...za pametne i mudre ljude.

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Da li danas mladi bračni parovi vjeruju da će zajedničkim snagama izgraditi nešto u životu ili se oslanjaju na dobre rezerve onog drugog?
Najveći broj mladih bračnih parova danas veruje svakog vraga, ali ne misli ništa.

Volela bih se ograditi pa naglasiti da pod mladim mislim na ove nesretne adolescente koji se žene po principu "babo, omaklo se" i za brak moraju dobiti roditeljski pristanak i sudsko rešenje; ali ne bih rekla ni da je većina starijih puno pametnija.

Ako imaš dvajstpet godina, po defaultu te je odgajao tv-e. Misliš li da te takav nauk oprema za bilo koje iskustvo u životu, pa i brak?

Inače, mada znam da se ježiš na patrijarhalnosti :mrgreen:; oni starinski ugovoreni brakovi imali su određenog smisla i logike.

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Ovo me podseti na velikog Terry-ja Pratchett-a i njegovu Maskerade; u kojoj su glavnu protagonistkinju, inače finu, pametnu, ali dozlaboga pretilu devojku tešili rečima kako prava lepota "dolazi iznutra."

Na šta se pisac nadovezao sa komentarom: ko da se iko ikada zaljubio u naočit par bubrega.

:zcepanje:

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Uh, ima svega...X kombinacija navedenog...
Anketa-najvaznije jesu osobine...fizicki izgled se mijenja, materijalni status isto, a osoba-karakter je valjda ono za sta se "hvatamo"...Ok, naravno da je za prvi kontakt bitna fizicka privlacnost...ali ako nema nista osim toga, i to se brzo potrosi...
A brak...nije ga problem sklopiti, problem je "kvalitetna odrzivost"...koja se vidi naknadno, da li je iz pravih pobuda sklopljen...zanimljivo, ali jace opstaju oni iz manje ljubavi...Ljubav sama po sebi nije dovoljna, to def. ...ali i bez prisustva imalo ljubavi, isto nije moguce...

Gotika

Ističe se
Poruka
2.475
Ko kao licemer zaokruzi pod 3 dabogda ga udario kamion i izgledao kao zvonar Bogorodicine crkve pa nek onda trazi partnera po psihickim osobinama tj neka se partner zaljubi u njega na osnovu psihickih osobina :hahaha::rotf::hahaha:
:mrgreen:[/QUOTE

Ti ćeš se najverovatnije oženiti, nekom lepom i zdravom devojkom, još samo da regulišeš ton i sve će biti ok., i naravno da prestaneš da vičeš, mada postoje čepići za uši.
Ništa zlonamerno little boy

Violetna

Elita
Poruka
22.090
Koliko je brak ljubav, a koliko interes? Kako pokriti sve interesne emocionalne sfere, od potrebe da supružnik zadovoljava estetske kriterijume, sposobnost za brigu za potomstvo, do ljudske potrebe za igrom i zabavom uprkos obaveza koje nameće brak?
Za razliku od naših roditelja koji u socijalizmu nisu toliko brinuli hoće li uspjeti izgraditi zajedničkim snagama vlastiti porodični imetak, danas su mladi više okrenuti početnoj materijalnoj sigurnosti, nego nekoj potencijalnoj zajedničkoj budućoj..ili nisu?

On je sin jedinac, uspješan sa blistavim pogledom na buduću karijeru, porodična kuća na tri sprata, stan u centru grada; ona 5 godina mlađa, kćerka vlasnika niza prodavnica sa srednjom trgovačkom ... šta ih je spojilo? Vjera da svako od njih može da živi bez onog drugog..? Da li danas mladi bračni parovi vjeruju da će zajedničkim snagama izgraditi nešto u životu ili se oslanjaju na dobre rezerve onog drugog?
Više interes, sigurnost, sa muške i ženske strane. Suviše je nestabilnosti i potresa oko nas da bi se gledala samo "ljubav od koje se ne živi" :)))

CyndILauper

Primećen član
Poruka
785

ja sam od onih entuzijasta koji veruju da uz pravu osobu se otvara horizont vise..a kriterijum za tako nesto je neko ravnopravan meni u svakom pogledu,spreman za nove pobede

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Ko kao licemer zaokruzi pod 3 dabogda ga udario kamion i izgledao kao zvonar Bogorodicine crkve pa nek onda trazi partnera po psihickim osobinama tj neka se partner zaljubi u njega na osnovu psihickih osobina :hahaha::rotf::hahaha:
:mrgreen:[/QUOTE

Ti ćeš se najverovatnije oženiti, nekom lepom i zdravom devojkom, još samo da regulišeš ton i sve će biti ok., i naravno da prestaneš da vičeš, mada postoje čepići za uši.
Ništa zlonamerno little boy
Nije mi bitno da devojka bude lepa jer sve posle 33 godinepostanu ruzne i debele......One fitnesice jesu ok ali one posle 33 postanu musko.....
A ja se inace ne derem, nisam koristio sada CAPSLOCK sto je po vama dranje hahahah a to je samo glupa fora administratora kako da vas izmanipulisu da im ne tracite megabajte na serveru pa da plate manje jer kada se pise velikim slovima onda se vise resursa trosi....Hahaha stvaili vam am i izmislili socijalno prihvatljivu normu tj opravdanje i VI SE SVI PRIMILI :hahaha::rotf:

Inace meni je nekada ukljucen caps lock a dok kucam ne gledam u monitor...Tako je i nastao moj nick - prva slova mala ostala velika..:mrgreen:

Dijenek

Elita
Poruka
22.021
Мени лично су битне последње две карактеристике.
А што се тиче прве... Не бих бежао од девојке само зато што је богата или добростојећа...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.