• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Brak bez dece (vladika Grigorije)

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.461
„Ženama koje nisu postale majke, ma kakvi bili razlozi za to, nisu potrebni ni sažaljenje ni osuda. One neretko svojim davanjem i požrtvovanjem čine za svoje bližnje i za sve oko sebe mnogo više od drugih“, napisao je vladika, a u prilogu je postavio i video kojim malo dublje pojašnjava svoje mišljenje.

svidelo mi se i da ne promakne shta je vladika rekao evo ovde :)

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.461
Жена која истински жели мајчинство, она ће усвојити. Све остало је рекла казала оправдања.

ima i zhena koje to ne zhele

i jedne i druge su na tapatei jer nekultura nalazhe da se vazda moraju pripitkivati "imali shta novo"

Војвода

Ističe se
Poruka
2.963
ima i zhena koje to ne zhele

i jedne i druge su na tapatei jer nekultura nalazhe da se vazda moraju pripitkivati "imali shta novo"
Ја причам искључиво за оне које желе, па макар не могле природним путем. Наће начин за то и у усвајању. Оне које не желе, не осуђујем. Опет њихово право.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
U starom zavetu se cesto pominje da sama zena govori kako je stid sto ne moze roditi. Verujem da je majcinstvo na neki nacin bioloski predodredjeno u smislu da vecina zena zeli postati majka.
Ne osudjujem ako zena to ne zeli, ali ne volim cuti kada te iste pravdaju to napadajuci muskarce kako mi vidimo zene kao fabriku za decu. Sramotno je tako pravdati se.

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.461
U starom zavetu se cesto pominje da sama zena govori kako je stid sto ne moze roditi. Verujem da je majcinstvo na neki nacin bioloski predodredjeno u smislu da vecina zena zeli postati majka.
Ne osudjujem ako zena to ne zeli, ali ne volim cuti kada te iste pravdaju to napadajuci muskarce kako mi vidimo zene kao fabriku za decu. Sramotno je tako pravdati se.

Žene većinom ne napadaju muškarce ali je istina da na bahato komentarisanje drustva ili ti muškarca svaka će da uzvrati

Ako smo iskreni naše društvo nije spremno na odluku žena koje ne žele da se ostvare kao majka

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Žene većinom ne napadaju muškarce ali je istina da na bahato komentarisanje drustva ili ti muškarca svaka će da uzvrati

Ako smo iskreni naše društvo nije spremno na odluku žena koje ne žele da se ostvare kao majka
Ima feministkinja koje ce kao papagaji vrteti pricu koju sam pomenuo, a da im niko nista rekao nije.

Sumnjam da ce ikada drustvo u celini biti spremni da prihvati to. Samo pojedinci.

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Bolesna ženo mrzačka religija i bolesni Bog psihopata!

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.461
odakle popu saznanja sta misle zene koje nemaju decu

odnosi li se to i na vernice i na nevernice ili vernice druge vere

kako se lako daju izjave

musko sam sa dobrom empatijom, obrazovan , ne bih se usudio reci sta zene zele, niti bih generalizovao

Ja mislim da je on sa više žena komunicirao nego npr ti ili ja :)

Takodje ne vidim šta je to loše rekao ?

Možda dodju neke buduce svekrve da se ispivedaju možda dodju i žene po savet
Možda su tradicionalisti uzeli maha

Otkud znam

Ali je očito osetio da treba nešto reci

Poenta je da ljudi nezabijaju nos gde im nije mjesto

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.558
Ja mislim da je on sa više žena komunicirao nego npr ti ili ja :)

Takodje ne vidim šta je to loše rekao ?

Možda dodju neke buduce svekrve da se ispivedaju možda dodju i žene po savet
Možda su tradicionalisti uzeli maha

Otkud znam

Ali je očito osetio da treba nešto reci

Poenta je da ljudi nezabijaju nos gde im nije mjesto
bas o toj poenti i ja pricam

on zabija svoj nos gde mu nikako nije mesto

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.558
Jesi ti vjernik ili si ateista ?
veza sa slucajem je?

on jeste vernik , a religija kaze da je odgovor za sve molitva

to sto on ulazi u medicinu ga ne cini ni doktorom ni strucnjakom za drustvene odnose

jeste da on hrabri zene bez dece ali istovremeno kopa zene sa decom

u svakom slucaju generalizovanje NIJE POTREBNO ni dobro

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
21.461
veza sa slucajem je?

on jeste vernik , a religija kaze da je odgovor za sve molitva

to sto on ulazi u medicinu ga ne cini ni doktorom ni strucnjakom za drustvene odnose

jeste da on hrabri zene bez dece ali istovremeno kopa zene sa decom

u svakom slucaju generalizovanje NIJE POTREBNO ni dobro

Ti si malo preosjetljiv

Evo šta je rekao

>> С дјецом или без дјеце, живот и те како може бити испуњен смислом.<<

I dalje mi nije jasna tvoja reakcija

Poslednja izmena od moderatora:

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.558
Ti si malo preosjetljiv

Evo šta je rekao

>> С дјецом или без дјеце, живот и те како може бити испуњен смислом.<<

I ralje mi nije juasna tvoja reakcija
citirala si ovo - *One neretko svojim davanjem i požrtvovanjem čine za svoje bližnje i za sve oko sebe mnogo više od drugih“, napisao je vladika*

ovo po mom prevodu znaci - zene koje nemaju decu su bolje od onih koje imaju , mnogo bolje

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
49.230
„Ženama koje nisu postale majke, ma kakvi bili razlozi za to, nisu potrebni ni sažaljenje ni osuda. One neretko svojim davanjem i požrtvovanjem čine za svoje bližnje i za sve oko sebe mnogo više od drugih“, napisao je vladika, a u prilogu je postavio i video kojim malo dublje pojašnjava svoje mišljenje.

Lepo receno, samo da ponovim po ko zna koji put o zivotu jedne doktorke koja je u ratu povredjena (prehladjena) tako da nije mogla da ima dece a radila je u bolnici za decu kasnije.

Nema tog deteta koje nije bilo "njeno", i bila im je potpuno posvecena da radno vreme za nju nije postojalo, nema koje ju nije volelo dok je bilo tamo, pa i posle, nema tog deteta kome ona na izlasku iz bolnice nije nesto poklonila ali ne reda radi, nego bas nesto veliko za sta je znala da je vecini bilo nepriustivo, na stranu sto je bila odlican decji lekar.

Eto takva plemenitost je za mene mnogo vise od pukog roditeljstva. Bila je svacija "majka" i mnogi je po dobru pamte i i dan danas spominju iako odavno vise nije medju zivima.

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
10.337

Deca bez braka kako to ide?
Brak bez dece je na papiru. Cist sex hebes mu maker.
Sa decom te obavezuje da popises sve tobstobse naziva brakom😄🤣

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.