br 13, crna macka, razbijeno ogledalo...

ahhhh...sreca, ne verujem da se bas 'sreca' desi ili da postoji....ipak stvari se desavajau i odvijaju onakvim tokom kako mi to zapocnemo i progresuju nekim odredjenim tempom koje i nije nesto bas tako strano. Sve zavisi od nekog naseg ucinka u zivotu.

Broj 13 ne volim zbog licnih razloga i nekih stvari koje su mi se desile koje su povezane sa tim bojem a za crne macke i polomljena ogledala sam samo cula...i nemam nikakvo posebno misljenje.

Ako neko zna zasto se kaze da nije dobro polomiti ogledalo i stvari kao 'sedam godina nesrece' i da crna macka je losa sreca kada vam predje preko puta, zelela bih da saznam nesto vishe o tome.
 
Kakva glupost! Obozavam crne macke! Donose mi srecju, i na neki nacin su moji zastitnici.

Sujeverije sto se tice njih potice od hriscanske crkve, koja je zbog povezanostis a vesticama i crne macke proglasilo da donose nesrecju. A u paganizmu crna macka predstavlja simbol Velike Boginje . Inace nemam nista protiv hriscanstva, ovo su samo cinjenice.

Blessed be! :wink:
 
Bimba-Eki:
verybadboy:
vjerujel te da neke stvari donose nesrecu

Nas um je mnogo jaci od svih svih stvari....ako mi sami utripujemo da nam je br 13 nesrecan broj,tako ce i da bude..znaci everything is in your mind!

Potpuno se slazem. Iz toga, da dodam jos nesto, proizilazi i sledece: ako si sujeveran, to je tvoja odluka i nikog drugog. Dalje: zbog toga upadas u klopku i gubis svoju Bogom danu(!) slobodu. Dalje: postajes rob i lak plen za one, koji zive od toga (ili za to, sto je jos gore). Pa izvol'te, ko hoce.
 
i....hoce li mi neko objasniti sta vec sve te stvari znace....koga god sam do sada pitala zasto nije dobro da se polomi ogledalo i za crnu macku kada predje preko puta ispred tebe.......
plz pplz :lol: interesuje me zasto i kako......svi su mi do sada rekli da nije dobro bla ovo bla ono ali niko nije imao i razlog zasto :roll:
 
jecaAUS:
i....hoce li mi neko objasniti sta vec sve te stvari znace....koga god sam do sada pitala zasto nije dobro da se polomi ogledalo i za crnu macku kada predje preko puta ispred tebe.......
plz pplz :lol: interesuje me zasto i kako......svi su mi do sada rekli da nije dobro bla ovo bla ono ali niko nije imao i razlog zasto :roll:

Ako te interesuje onda citaj sta pise. To je sujeverje i sujeverje je stetno po tvoju srecu eto. Ako hoces da sebi nabacis lance postani i ti sujeverna. Sta bi htela uopste da cujes?
 
Hajde da se ne smejem onima koji kažu "13 mi je nesrećan broj..."

Ali kad šampion kaže "Ja NISAM sujeveran, meni je 13 SREĆAN broj" e ona ne mogu da ostanem ozbiljan.

Brojevi, mačke, merdevine, odžačari, ogledala... sve to nema veze sa zakonom verovatnoće. Sreća ili nesreća ne zavise od tih faktora, osim ako se ne desi slučajno da baš na petak 13-ti crnoj mački zgazite rep, ona mjaukne a odžačar se uplaši pa vam sa svojih merdevina ispusti ogledalo pravo na glavu.

E, to priznajem.
 
Kad sam dobila kancelariju br. 13 i novi stan br 13 "umesto" starog sa br 13 - resila sam da ne dolazi u obzir da verujem da je 13 nesto lose i ... tako je i bilo. Sve je kako hoces, pa ti biraj... A onda sam cula verzije da je to super: Isus i 12 apostola i razne druge - znaci - biraj.
 
MilicaN:
Kad sam dobila kancelariju br. 13 i novi stan br 13 "umesto" starog sa br 13 - resila sam da ne dolazi u obzir da verujem da je 13 nesto lose i ... tako je i bilo. Sve je kako hoces, pa ti biraj... A onda sam cula verzije da je to super: Isus i 12 apostola i razne druge - znaci - biraj.

Слађем се...

Па мислим, вероватно ево је тако...
бр.1 - Један Господ
бр.2 - 2 природи у Исусу Христу - божанска и човечанска
бр.3 - Света Троијца
бр.4 - 4 св. апостола-еванђелиста
бр.7 - (може бити) пуност творења овога света
бр.12 - 12 св. апостолов
бр.13 - Господ Исус Христос и 12 св. апостолов
бр.33 - узраст Господа Исуса Христа

Интересантно...
Рођена сам 13 јуну. Имам другарицу која живе на 13 спрату. Имам пријатеља, који живе у соби са бр.13. Сваку недељу дођем у храму у манастиру, који ју био основан у XIIIх. Студирала сам у институту на курсе у групе №13 :)
 
MilicaN:
Aljona,
Da li si ti zavrsila prava na Lomonosovu?
Ako nisi, OK a ako jesi nazovi me telefonom, nemoj se javljati preko krstarice.
Poljubac

Драго сунашце, завршила сам Московску Државну Правну Академију и сада ја сам на постдипломском раду у њој :) Ако оћеш, молим, пиши ми на e-mail или ISQ :)

Поздрав.
 
Aljona, nisam gledala ranije tvoje podatke kao clana pa sam pomislila da si mozda moja prijateljica sa kojom se nisam cula par godina. Neverovatna slicnost, cak licite i na slici.
Inace, citala sam tvoju diskusiju sa Nice-om malopre sa velikim uzivanjem - nista lepse nego pametni mladi ljudi. Uostalom, ima vas ovde dosta...
Samo napred
 
Sizif:
MilicaN:
Neverovatna slicnost, cak licite i na slici...
Hej, mogu ovo iskoristiti kao javni poziv svim stalnim (a i nestalnim) članovima ove diskusije da se registruju i uploaduju svoje slike da ne prođemo jedni pored drugih na ulici bez pozdrava kad se već ovako dobro poznajemo... 8)

:D И сада кад ми ћемо се видети са тобом на улице ја ћу казати ти: "Здраво, Сизи!"
 
MilicaN:
Aljona, nisam gledala ranije tvoje podatke kao clana pa sam pomislila da si mozda moja prijateljica sa kojom se nisam cula par godina. Neverovatna slicnost, cak licite i na slici.
Inace, citala sam tvoju diskusiju sa Nice-om malopre sa velikim uzivanjem - nista lepse nego pametni mladi ljudi. Uostalom, ima vas ovde dosta...
Samo napred

Па, драга Милице, добро је за ме упознати се са тобом :D

Поздрав.
 

Back
Top