Božji zakon sjetve i žetve ...

Hajde mi molim te pojasni kako si izveo ovaj zakljucak iz teksta kojeg sam citirao,predlazem detaljnu analizu koju ces ti odraditi pa cu se ja nakon toga ubaciti.

Cijelo starozavjetno proroštvo odnosi se na Izrael i događanja oko Izraela. Pa je i proroštvo o mesiji vezano uz njegov dolazak u Izrael i spašavanje Izraela. I tom smislu jedan ukaz proroštva kaže - Da spasim Izrael i da uništim one koji su "podelili moju zemlju". Isus svojom mukom uzima grijehe apostola i oni tim pročišćenjem primaju njegovog Duha te ulaze u viši stadij i mudrosti i duhovnosti. A za cijeli svijet na zemolji, pod zemljom i u Nebu daje svoga spasilačkog i zaštitnog duha "u naša srca" 2.kor. 1:22 Koji nas i zapečati i dade zalog Duha u srca naša. To "pečaćenje" je zanimljiva energetska akcija koju ti i teolozi ovog svijeta ne razumijete a ne znate ni to kad je ta akcija izvedena i kako je to izgledalo na globalnom planu. Ima opisano u bibliji. Ono sa učenicima je uži akcijski plan spasenja o ovo pečaćenje je širi... Osim što je rekao da je došao samo Židovima on je sa njima i obavio tu specijalnu blagoslovnu namjeru čišćenja grijeha na svetoj euharistiji a realizirana je poslije Isusove smrti. To je bio uži Isusov stol, a širi stol je vezan za cijeli Židovski narod jer je i rekao da je njima došao, a da drugi narodi mogu jesti samo ono što je palo ispod stola. To doduše nije rekao on nego ona žena na bunaru i pametno je rekla.
Za koga je sve dosao i kako funkcionise plan spasenja mozemo utvrditi nakon temeljne analize stoga te pozivam da svoje tvrdnje dokazes konkretnim tekstovima a nakon toga krecem ja...
Dakle ?

Molim citate.

Ne možiš ti nakon ovog gore uči u vrhunsko znanje i vrhunske zaključke jer ti nisam sve detaljnije objasnio ali dovoljno za amaterski nivo znanja.

...molim Biblijske dokaze u prilog ove ozbiljne teoloske tvrdnje !??

Što se čudiš na svoje stanje neblagoslovljenosti višim znanjem... i tražiš biblijske dokaze. Pa to je samo znak da ne razumiješ što znači kad je Isus rekao "Ne bacajte biserje pred svinje" a isto tako je rekao učenicima u blažem tonu "Imao bih vam štošta reći ali niste spremni da nosite".

...dakle ti znas nesto o Bogu sto mi ostali ne znamo i smatras da to znanje trebas zadrzati za sebe..!?
...jel moze nekog konkretnog Biblijskog dokaza u prilog ove tvrdnje !??

Blagoslovljen sam nekim višim znanjem, posebno u objašnjavanju Isusovog statusa kao Boga. Isus mi je kao dječaku na zanimljiv način objasnio da ću u životu imati to znanje. Ja sam ga stekao, napisao knjigu (u završnici sam) i tek nakon objave te knjige stječem zaštitna autorska prava i znanje dolazi u svijet. Ne želim prije ta znanja naširoko objašnjavati da se niko ne kiti mojim znanjem i da čak prije mene objavi teološki rad o tome jer taj rad ima kvalitete doktorskog rada ekstra razine. Knjiga bi zapravo trebala ući na sve teološke fakultete kao obvezna literatura u području kristologije.

U redu,menjam strategiju - trenutno necu negirati nego cu priznati da mozda nisam toliko dobro upoznat sa ovom materijom kao sto je slucaj s tobom stoga trazim da nam sve to jasno i precizno a pre svega studiozno objasnis...

studiozno ipaki ne...neću :)

ali gle jedan podnaslov svog rada stavio sam ovdje na forum i niko da ništa zucne na taj tekst...a išao sam objašnjavati nešto na primitivniji filozofski nivo;

https://forum.krstarica.com/threads/filozofske-osnove-kristovog-bostva.985812/

U redu. Meni nije. To što piše u nekoj knjizi meni nista ne znači. Ako je svemoćan onda mu ne predstavlja nikakav problem da se meni i drugim ljudima prikaže na nama razumljiv način.
To je duhovna bahatost i umišljenost da smo toliko važni da nam Bog treba da se objavi i objašnjava što želimo samo zato što on postoji i što je moćan. Moraš razviti duhovne predispozicije...Jedan poznati pisac i filozof je u tom smislu došao u crkvu pred oltar bogoslužja i zatražio Boga "Ako mi se sad ne pokažeš, neću u tebe vjerovati". Stvari ne funkcioniraju na taj način. Ali to je opširna tema za objašnjavanje...

O svom statusu u vezi toga nešto sam gore napisao Robiveku pa pročitaj. Meni se Isus čudnovato objavio i u pola sata vremena izveo tri zanimljive stvari.

To je duhovna bahatost i umišljenost da smo toliko važni da nam Bog treba da se objavi i objašnjava što želimo samo zato što on postoji i što je moćan. Moraš razviti duhovne predispozicije...Jedan poznati pisac i filozof je u tom smislu došao u crkvu pred oltar bogoslužja i zatražio Boga "Ako mi se sad ne pokažeš, neću u tebe vjerovati". Stvari ne funkcioniraju na taj način. Ali to je opširna tema za objašnjavanje...

O svom statusu u vezi toga nešto sam gore napisao Robiveku pa pročitaj. Meni se Isus čudnovato objavio i u pola sata vremena izveo tri zanimljive stvari.
Uzajamna je bahatost u pitanju.
Elohim i njegov narcisoidni odraz čovjek.
Moć i dominacija

Cijelo starozavjetno proroštvo odnosi se na Izrael i događanja oko Izraela. Pa je i proroštvo o mesiji vezano uz njegov dolazak u Izrael i spašavanje Izraela.
Dakle rec je o spasenju Bozjeg naroda koji je u vreme SZ-ta primarno bio etnicki definisan sto ce reci odnosio se na jevreje ali je cak i tada postojala opcija da se u tim okvirima priklone i neznabosci ukoliko su bili spremni prihvatiti Boga i Njegove zapovesti.
I tom smislu jedan ukaz proroštva kaže - Da spasim Izrael i da uništim one koji su "podelili moju zemlju". Isus svojom mukom uzima grijehe apostola i oni tim pročišćenjem primaju njegovog Duha te ulaze u viši stadij i mudrosti i duhovnosti. A za cijeli svijet na zemolji, pod zemljom i u Nebu daje svoga spasilačkog i zaštitnog duha "u naša srca" 2.kor. 1:22 Koji nas i zapečati i dade zalog Duha u srca naša. To "pečaćenje" je zanimljiva energetska akcija koju ti i teolozi ovog svijeta ne razumijete a ne znate ni to kad je ta akcija izvedena i kako je to izgledalo na globalnom planu.
Daj me prosvetli bato,koji je to aspekat kojeg smatras da propustam !??

Ima opisano u bibliji. Ono sa učenicima je uži akcijski plan spasenja o ovo pečaćenje je širi...
Gde ode na "pecacenje"bato,sta bi sa jasnim SZ-im tekstom koji je tretirao Bozji narod u ono vreme ?
...dozvoli da potsetim da su taj status mogli i u ono vreme sticati i pagani ukoliko se obvrate i sluze Bogu Nebeskome dok su danas, u vreme NZ-ta Bozji narod hriscani u globali.
Ne postoji uzi akcijski plan spasenja vec globalni i sveobuhvatni koji otvara vrata svakom coveku da postane deo Bozjeg naroda ako to zaista pozeli !!!
Osim što je rekao da je došao samo Židovima on je sa njima i obavio tu specijalnu blagoslovnu namjeru čišćenja grijeha na svetoj euharistiji a realizirana je poslije Isusove smrti. To je bio uži Isusov stol, a širi stol je vezan za cijeli Židovski narod jer je i rekao da je njima došao, a da drugi narodi mogu jesti samo ono što je palo ispod stola. To doduše nije rekao on nego ona žena na bunaru i pametno je rekla.
Nije valjda da smatras da su hriscsni trebali biti jevreji i SAMO jevreji..!??
Ne možiš ti nakon ovog gore uči u vrhunsko znanje i vrhunske zaključke jer ti nisam sve detaljnije objasnio ali dovoljno za amaterski nivo znanja.
Nemoj se molimte ustrucavati,slobodno podigni nivo teoloske diskusije do svog maksimuma,budi siguran da cu te pratiti "na svakom koraku"...
Što se čudiš na svoje stanje neblagoslovljenosti višim znanjem... i tražiš biblijske dokaze. Pa to je samo znak da ne razumiješ što znači kad je Isus rekao "Ne bacajte biserje pred svinje"
Zasto mislis da ne razumem tu Isusovu poruku ?

a isto tako je rekao učenicima u blažem tonu "Imao bih vam štošta reći ali niste spremni da nosite".
Eeeee ovo je konkratna i namenska poruka koja se odnosila ISKLJUCIVO na Njegove,u ono vreme jos neobracene ucenike

Blagoslovljen sam nekim višim znanjem, posebno u objašnjavanju Isusovog statusa kao Boga. Isus mi je kao dječaku na zanimljiv način objasnio da ću u životu imati to znanje. Ja sam ga stekao, napisao knjigu (u završnici sam) i tek nakon objave te knjige stječem zaštitna autorska prava i znanje dolazi u svijet.
Ne želim prije ta znanja naširoko objašnjavati da se niko ne kiti mojim znanjem i da čak prije mene objavi teološki rad o tome jer taj rad ima kvalitete doktorskog rada ekstra razine. Knjiga bi zapravo trebala ući na sve teološke fakultete kao obvezna literatura u području kristologije.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

studiozno ipaki ne...neću :)
...neces ali valjda sigurno mozes,jel tako ?? :kafa:

ali gle jedan podnaslov svog rada stavio sam ovdje na forum i niko da ništa zucne na taj tekst...a išao sam objašnjavati nešto na primitivniji filozofski nivo;

https://forum.krstarica.com/threads/filozofske-osnove-kristovog-bostva.985812/
Valjda nekima cudno sto se ne izjasnjavas po direktno postavljenim pitanjima nego ih pokusavas "'preveslati"u neke "filozofske vode"...

Dakle rec je o spasenju Bozjeg naroda koji je u vreme SZ-ta primarno bio etnicki definisan sto ce reci odnosio se na jevreje ali je cak i tada postojala opcija da se u tim okvirima priklone i neznabosci ukoliko su bili spremni prihvatiti Boga i Njegove zapovesti.

Židovi su ogledni primjerak djelovanja, čuda i spasenja...Bog je odlučio da preko njih sebe očituje svijetu...Židovi nisu ništa poseban narod-to sam Bog kaže. Njihova je posebnost još neko kratko vrijeme početkom milenija (Kristove vladavine) i nakon tog adolazi niveliranja znanja,mudrosti i svetosti njih sa drugim preživjelim narodima.

Daj me prosvetli bato,koji je to aspekat kojeg smatras da propustam !??

Ništa ti ne propuštaš, znaš ono što se može znati u okviru postojećih teologija. ja znampuno više ali to ne znači da ću ti isto servirati na tacni.

Gde ode na "pecacenje"bato,sta bi sa jasnim SZ-im tekstom koji je tretirao Bozji narod u ono vreme ?
...dozvoli da potsetim da su taj status mogli i u ono vreme sticati i pagani ukoliko se obvrate i sluze Bogu Nebeskome dok su danas, u vreme NZ-ta Bozji narod hriscani u globali.

Ništa od te priče momče...Bog u SZ jasno kaže da će obnoviti svoj savez sa Židovima a preko njih uvesti u svetost druge preživjele narode. Pavao jasno kaže da u spasenje privi ulaze Židovi pa Grci (nežidovi). Isus ej rekao da spasenje dolazi od Židova- to znači da oni stvaruju prvaštvo u svetosti i postaju učitleji svijeta u milenijsko vrijeme. Proroštvo jasno kaže da će Jeruzalem biti duhovna "gora nad svim gorama svijeta". Ti dakle ne znaš.

Ne postoji uzi akcijski plan spasenja vec globalni i sveobuhvatni koji otvara vrata svakom coveku da postane deo Bozjeg naroda ako to zaista pozeli !!!
Objasnio sam redosljed. Uči.

Nije valjda da smatras da su hriscsni trebali biti jevreji i SAMO jevreji..!??
Jevreji su bili prvi kršćani a kroz neko kraće vrijeme kršćanstvo je propalo i kod njih i izvan Izraela. Ovo danas i odonda je sjena stvarnosti.

Nemoj se molimte ustrucavati,slobodno podigni nivo teoloske diskusije do svog maksimuma,budi siguran da cu te pratiti "na svakom koraku"...

Ma daj...tvoj neumjesni nivo sarkazma govori o tebi.
Zasto mislis da ne razumem tu Isusovu poruku ?

Lako je to i mnogo toga drugog zasebno razumjeti ali treba to znati primjeniti. Kad si mi postavio neka pitanja koja si trebao znati i ne pitati me, ja sam ti ukazao na te dvije Isusove poruke i dokazao da si trebao znati te jednostavne stvari...
Valjda nekima cudno sto se ne izjasnjavas po direktno postavljenim pitanjima nego ih pokusavas "'preveslati"u neke "filozofske vode"...

Bez filozofije nema duhovnosti i prave teolgije. Filozofija može postavljati prava problemska pitanja.

Kad si mi postavio neka pitanja koja si trebao znati i ne pitati me, ja sam ti ukazao na te dvije Isusove poruke i dokazao da si trebao znati te jednostavne stvari...
...sta si ti meni bolan dokazao ,jel me mozes potsetiti jer se cini da mi nekako promaklo...!? :D

Bez filozofije nema duhovnosti i prave teolgije. Filozofija može postavljati prava problemska pitanja.
...u redu,ako ti tako kazes onda... :kafa:

Back