Božji zakon sjetve i žetve ...

Slap888

Primećen član
Poruka
926
Riječ uči: TKO SE MAČA LAĆA OD MAČA ĆE I POGINUTI.

Zakon sjetve i žetve (na istoku nazvan zakon karme) je ujedno misteriozan zakon uzroka i posljedica jer mu je teško sagledati početak i kraj, akciju i reakciju, uzrok i posljedicu. U samom kraju se nazire neki novi početak jer u kazni se rađa neki novi grijeh i očekuju se nove posljedice. Tako Jahve opominje nežidovske narode da su Židove kaznili "preko mjere" i za to će biti kažnjeni: "Uništit ću sve narode među koje sam te poslao".

Jao onima koji su mučili blagoslovljeni Božji narod Izraela. U tom smislu današnji Nijemci mogu se pitati kakve veze oni imaju sa onim što su činili njihovi djedovi i pradjedovi, zašto kazna dolazi i na njih. Misterijsko razrješenje ovoga je u reinkarnaciji duša koje su činile jedna drugoj zlo i koje su samim time navezane jedna na drugu. Neznalice se zgražaju nad idejom reinkarnacije. Samo na taj način je moguće-tko se mača laća od mača će i poginuti...ako ne u ovom životu onda u idućem jer grijeh ima svoje sazrijevanje. Narod ne znajući to kaže "Nije Bog maca pa da odmah grebe". Jer inače stvar nema smisla pošto Bog kaže da neće očevi jesti kiselo grožđe a njihovu djecu da trne zube, nego će svako za svoj grijeh odgovarati. Ovakvim uvodom moglo bi se započeti i tema o reinkarnaciji ali mi to nije bio cilj.

Maloprije sam gledao ovaj video o jaukanju Pelestinaca na Izraelska bombardiranja Gaze:
. Time sam dobio motiv za ovu temu. U njemu (tom videu) leži prikaz ljudska sebičnost i uskogrudnost, osjećaj lažne nevinosti i ideje da nisu zaslužili kaznu za svoje grijehe, da neprijatelj nanosi zlo bez osnova kao i to da kazna treba da slijedi što prije na one koji su se usudili njima nanositi zlo. U tom cilju rade sve novinarske propagande.

Nastavak;

... U tom cilju rade sve novinarske propagande kao i ljudski umovi puni gorčine na nekog drugog a ne i na sebe. Kada su Palestinci prethodno napali Židove i izvršili teška zla nad sitoaciono nevine posjetitelje muzičkog koncerta jer se radi o sloju mladih skloni nenasilju i idejama ljubavi, mira, pljuvanja po politici i slično. Pa onda daljnje napadanje civila, žena i djece po naseljima. I kad su to sve napravili bili su slavljeni u dijelu svog naroda, tj. onih koji su puni mržnje i raduju se raznim stvarnim i lažnim osvetama.

U tom smislu možemo govoriti o nevinosti u odnosu na sitoaciju jednog broja ljudi jer su neki nastradali trenutno pacifisti i slično, ali problem leži u grijesima na njihovim dušama koje su činili u daljnjoj prošlosti u istoj ili u prethodnim inkarnacijama. Dakle nema apsolutne nevinosti, a zakon sjetve i žetve, kad sazori za neke duše je nemilosrdan. Ako duša nije na vrijeme spoznala svoje grijehe i pokajala se onda slijedi sadnja sjemena zla, rast i razvoj dok ne dođe plod. U novim prilikama izravnjavanja karme žrtva postaje lovac. Nesavršeni umovi će to kritizirati i reći da nema rješenja. Prividno, Božji zakon sjetve i žetve je dakako poput Gordijskog čvora...jer u samom žetvi leži i nova sjetva kao što i u svakoj sjetvi leži nova žetva. Ja kao Hrvat reći ću da su mnogi Srbi u Hrvatskoj poželi ono što su posijali i trenutno se Hrvati niz godina naslađuju pobjedom u "Oluji" a Srbi proklinju i pričaju o svojoj nevinosti ili naivnosti vjere u "bratstvo i jedinstvo" u Jugoslaviji koja je njihove veliki projekat. No moji Hrvati ne mogu znati što su sve uložili u "Oluju", koliko su prekomjernih zala učinili i kakve će posljedice žeti kroz neko kraće ili duže buduće vrijeme kad Srbi snažnije "stanu na svoje noge". Možemo dakle govoriti o začaranom krugu uzroka i posljedica i uvjek se i pobjednici i poraženi mogu pitati da li su sve dobro učinili u bližoj i daljnjoj prošlosti i je li se moglo učiniti nešto drugačije od obostrane koristi i interesa. Onaj tko gleda samo na svoj interes češće čini veće greške.

Temeljem te sebičnosti i nametanja svojih interesa nastao je i drugi trenutni veći rat između Rusije i Ukrajine kojeg je izazvao NATO sa ciljem da se privuče sa svojim oružanim snagama pred samu granicu sa Rusijom. Tu je pogažen politički princip "nepodjeljene sigurnosti" a Ukrajinci su psihološki izigrani od Zapada i Amerike i uvučeni u bezrazložnu veliku mržnju prema Rusima. I sami Evropljani i Amerikanci su izigrani lažnom idejom da su Rusi teški nasilnici i da prijete Evropi i svijetu. Svi se ponašaju kao mala i nezrela djeca. Sijećam se kao djete kako su stariji mladići željni gledanja dječjih svađa i tuča lako izazivali svađu između djece izazovom "Ne smiješ mu staviti prst pod nos" i slično. A djeca navala jedno na drugo da bi se dokazala kao hrabri.

Nastavak i završetak;

Mnogi glupi i narazumljivi politički potezi nekad su uzrok velikih zala a nekad su samo povod velikih zala. U povodima leže dakako i veliki uzroci i posljedice koje trebaju da se rasplamsaju...a to u teološkom smislu znači KADA SE SAKUPI VELIKA KOLIČINA GRIJEHA i kad ti grijesi sazore i treba da nastupe posljedice onda su povodi kao pokretači zla samo dio onog što se mora dogoditi.

Da objasnim to na trenutnoj situaciji u Evropi. Moguće je da će kriza sa Ukrajinom da se prelije u jedan veliki rat jer su narodi jednostavno zaslužili velike ratove i kazne. Sama Ukrajina Evropi i Americi doskora nije emocionalno značila ništa jer je Ukrajina bila visoko kurumpirana zemlja, beznadežni slučaj i zemlja visokog Ruskog utjecaja kao i Bjelorusija. Evropoljanima su samo Ukrajinke nešto značile kao udavače ili roba za prostituciju. Ali zbog te i takve Ukrajine ipak može izbiti veliki rat neslućenih razmjera i posljedica. Dakle Ukrajina je samo povod lažnih i bezvrednih nametnutih političkih emocija. I kad velika zla nastupe onda dijelom duđu i otrežnjenja i pitanja - da li je to vrijedilo toga. No "poslije karanja nema kajanja"...posljedice se moraju prihvatiti.

Tako će i Bliski istok da buke u strašne ratove i zla (biblijska proroštva koja se moraju dogoditi). A zbog čega? Zbog običnih Palestinaca koji uopće nisu sa trenutnim genima drevni povjesni narod tog podneblja već većinom mješavina arapskih plemena novijeg naraštaja i bez obiteljske loze koji su u velikom broju pridošlice i dolutalice u Izrael kako bi bili sluge bogatijih i sposobnijih Židova. Ti Palestinci su istrumentalizirani narod za proksi rat sa Židovima koje mrze okolni satanizirani narodi jer mrze Boga i njegov privremeno odabrani narod preko kojeg je obećao da će se očitovati. A to očitovanje Satana želi spriječiti i za to je opet instrumentalizirao okolne arapske narode te im dao i lažnu religiju i lažnog poslanika.

SVAKI NAROD IMA SVOGA NERONA ....

Već sam rekao, kad se u narodu skupi mnogo grijeha koji moraju da sazore i buknu u posljedice onda je djelovanje dijela ljudi "zdravog razuma" u tom narodu od male pomoći. Tad na scenu moćno stupaju luđaci u narodu, vođe koji uspješno zavode narod pa taj narod radi uveliko protiv sebe i svoje države.

Na taj način možemo razumjeti luđake na vlasti koje narod čudnovati i idiotski sluša i radi protiv sebe. Tako su Rimljani pod Neronom zapalili Rim, digli ruku sami na sebe. Optužili kršćane.

Iako nacionalizam nije neka pojavnost hvaljena u kršćanskoj teologiji ipak je ona bolja od lažnog unitarizma. Jer narodi ako se hoće ujediniti u novu nadnacionalnu svijest i zajednicu onda se to mora dogoditi kroz zrelost i mudrost političara i duhovnih vođa. Bivši jugoslavenski eksperiment "bratstva i jedinstva" je jasno i neslavno završio. Trenutno smo svjedoci uspostavljanja lažnog i prisilnog unitarizma kroz Evropsku uniju koji će također neslavno završiti. Iste pojavnosti se događaju među država Evropske unije i njegovog parlamenta kao i događanja u bivšoj Jugoslaviji.

I samo kršćanstvo je razjedinjeno po nacionalnim i regionalnim osnovama i samo njihova teologija je najbolja. I nije čudno da je najbolja jer MORA biti najbolja. I onda takve religije također ulaze u mlin Božijeg zakona sjetve i žetve... tako što dolaze sablazni i grijesi preko njihovog svećenstva i vođa. A plodovi mora da se ispolje da bi sudili.

Meni se nikada nije dopadao koncept nasleđivanja greha. Ja nemam ništa sa nekim ko je ubijao pet kolena unazad i nisam pred Bogom kriv.
Bozji zakon nije predmet diskusije i dogovaranja sa Bogom u smislu 'ovo mi se svidja a ovo ne" nego je to cinjenicno stanje koje ljudi trebaju prihvatiti onakvo kakvo jeste.
Ljudima je objavljeno sve sto je bilo potrebno i Bog je uradio sve sto je imao na raspolaganju da ucini - dao je Sina Svojega da svako koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vecni !!!
Ono sto stoji do svakog od nas jeste da tu realnost procesuiramo,dakle dobro izvagamo i proracunamo se dali je u nasem interesu da je prihvatimo i nas zivot uskladimo sa Bozjim zahtjevima ili da sve to odbacimo i "furamo kako nam se cefne"pa sta bude nek bude...!!!

Bozji zakon nije predmet diskusije i dogovaranja sa Bogom u smislu 'ovo mi se svidja a ovo ne" nego je to cinjenicno stanje koje ljudi trebaju prihvatiti onakvo kakvo jeste.
Ljudima je objavljeno sve sto je bilo potrebno i Bog je uradio sve sto je imao na raspolaganju da ucini - dao je Sina Svojega da svako koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vecni !!!
Ono sto stoji do svakog od nas jeste da tu realnost procesuiramo,dakle dobro izvagamo i proracunamo se dali je u nasem interesu da je prihvatimo i nas zivot uskladimo sa Bozjim zahtjevima ili da sve to odbacimo i "furamo kako nam se cefne"pa sta bude nek bude...!!!
Uglavnom, nebitno je. Svako ko želi otići Gospodu radiće na sebi, imao on nasleđen greh ili ne..

Dobro, poštujem. Obrisan mi je post pa da ponovim kulturnije.
Da, naravno da ću reći da je takav zakon neopevana glupost. Takvog boga ne bih poštovao ni da stvarno postoji.
Gledaj na to ovako. Ti želiš služiti Bogu i poštovaćeš njegove zakone i zapovesti. Tebi nije bitno čiji si greh nasledio jer ti težiš da se istog oslobodiš bio ti on nametnut ili ne. Štaviše, to što je tvoj život teži, ukoliko se uzvišiš iznad greha to će te učiniti većim jer si prošao veliku golgotu. Šta kažeš na to?

Gledaj na to ovako. Ti želiš služiti Bogu i poštovaćeš njegove zakone i zapovesti. Tebi nije bitno čiji si greh nasledio jer ti težiš da se istog oslobodiš bio ti on nametnut ili ne. Štaviše, to što je tvoj život teži, ukoliko se uzvišiš iznad greha to će te učiniti većim jer si prošao veliku golgotu. Šta kažeš na to?
Pa naravno da ne želim da služim i poštujem boga koji je doneo tako glup zakon da ja moram da ispaštam zbog tamo nekog lika. Eto to kažem.

...To je Isus učinio za svoje učenike.
Zapravo Isus je to ucinio bukvalno za sve ljude i s tim je svakome dao sansu da jednom stekne pravo na vecni zivot ukoliko poveruje u Njega i drzi Njegove zapovesti !
...u suprotnom,sve sto je Isus uradio za doticnog nece imati nikakvog znacaja jel ce to za njega biti sansa koju je samoinicijativno odbacio !

Za sve ljude i one na nebu i pod zemljom Isus je izveo nešto drugo; dao svoga zaštitnog duha u svaku dušu... a za učenike je odradio i to i preuzeo njihove grijehe. Znam o čemu pričam.
Bojim se da nemas pojma o cemu pricas ili da budem precizniji - to sto iznosis nema nikakve dodirne tacke sa Biblijom.
Evo dokaza u prilog moje tvrdnje a koja te totalno demantira:

Isa.53,4.5:
"...A on bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mišljasmo da je ranjen, da ga Bog bije i muči.
Ali on bi ranjen za naše prijestupe, izbijen za naša bezakonja; kar bješe na njemu našega mira radi, i ranom njegovom mi se iscijelismo..."

Ovo je jedan od onih SZ-ih tekstova koja direktno profiliraju misiju Mesije koji je trebao doci nekada u buducnosti i kao sto se jasno vidi - Njegova je zrtva trebala pokriti narodne grehe u globali a ne samo grehe nekolcinu njih sto ce reci da tvoja teza nepovratno pada u vodu !!!

Ne odgovara nitko za nicije grijehe vec svatko za svoje je centralni dio stara zavjeta.
Tako da Isus zrtva je jedna u nizu loših religijskih teza nastavak starih paganskih zrtvovanja kako bi prebacili odgovornost preko nevine krvi na zrtveniku.
Odgovornost je centralno pitanje od samog pocetka mita Sadama i Eve gdje se prebacuju ping pong s Sadama na Evu i na Zmiju odgovornost.
Isusova zrtva ima smisla jedino ako je Zmija koji je pokrenuo i obecao da nece umrijeti.
No ta zrtva nema veze s nikakvim fizickim drvom na marginama Jeruzalema.

Back