Božji zakon - 10 Božjih zapovesti i apostoli

Šta hoćeš da kažeš, da ste vi napisali stari zavet. Crkva je nekako spskovala novi zavet, mada su spisi postojali pre toga, ali da ste stvorili i stari zavet to nisam znao.
Ko ti je kriv sto ne znas prijatelju... i to ti nije toliki problem koliko taj sto ne znas kome da se obratis da bi saznao.
Eto ti Nezgodnog koji tvrdi da se on i njegova braca i sestre u veri drze izvornog ucenja koje je dato od Isusa i da su oni izucivaci Biblije vec dva mileniuma a kad on kaze to se treba ozbiljno razmatrati...pa cak i ako kaze da je on licno napisao SZ...stoga kad god ti nesto zatreba ti ga slobodno upitaj. :D
...samo nemoj postavljati teska pitanja jer kad se to desi on u istom trenutku dobija velike radne angazmane i zaboravi da da odgovora.:mrgreen:
 
И гле, неко приступивши рече му: учитељу благи! каково ћу добро да учиним да имам живот вјечни?
А он рече му: што ме зовеш благијем? нико није благ осим једнога Бога. А ако желиш ући у живот, држи заповијести.
Рече му: које? А Исус рече: да не убијеш; не чиниш прељубе; не украдеш; не свједочиш лажно;
Поштуј оца и матер; и љуби ближњега свога као самог себе.
Рече му младић: све сам ово сачувао од младости своје; шта ми још треба?
Рече му Исус:
ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном.
А кад чу младић ријеч, отиде жалостан; јер бијаше врло богат.
А Исус рече ученицима својијем: заиста вам кажем да је тешко богатоме ући у царство небеско.
И још вам кажем: лакше је камили проћи кроз иглене уши
него ли богатоме ући у царство Божије.
Dakle;
Da se uđe u život drži zapovesti
Ali ako hoćeš savršen da budeš i da naslediš carstvo
hajde za mnom
A šta znači slediti Hrista? Za početak su dobre 5-7 glava Jevanđelja po Mateju
Mladić koji je vršio zapovesti nije mogao da nasledi carstvo već samo da uđe u život. Mada ni to nije malo
 
Poslednja izmena:
Dakle;
Da se uđe u život drži zapovesti
Tako je,Amin !

Ali ako hoćeš savršen da budeš i da naslediš carstvo hajde za mnom
A šta znači slediti Hrista? Za početak su dobre 5-7 glava Jevanđelja po Mateju
Mladić koji je vršio zapovesti nije mogao da nasledi carstvo već samo da uđe u život.
Mada ni to nije malo
Hmmm,hajde da jednim pitanjem dopreciziramo temu koju si naceo:

Dakle za tog mladica nije bilo savrsenosti ukoliko ne podje za Isusom ali je,kako kazes, ipak mogao dobiti vecni zivot
E sad dali je taj mladic ( kao i svi mi danas) mogao biti savrsen BEZ DRZANJE ZAPOVESTI ( ako je Isusu rekao nesto u stilu "ma kave zapovesti,po meni je to prevazidjena stvar"ali cu poci sa tobom...) ?
 
Opet je rec o hriscanstvu.

Imamo hriscane koji kazu da je Bozji zakon 10 zapovesti ukinut.
I to na krstu.
Ne vazi vise.
A imamo one koji kazu da vazi.
Imamo i neke koji tvrde da je on tu ali ne moramo ga drzati.
Kao Isus nas je oslobodio tog drzanja?

Pa bih vas pozvao da zajedno istrazimo ovo pitanje.

Tema nije uperena proitiv nikoga, vec da pogledamo sta biblija kaze o tome.

Mozemo i da pomenemo nekoga ali ne vidim razlog.
Osim ako neko stvori razlog.

Kada apostol Jovan vidi dogadjaje poslednjeg vremena, on vidi i poslednji narod koji naziva ovako.

Off 12:17 I razgnevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalim semenom njenim, koje drži zapovesti Božije i ima svedočanstvo Isusa Hrista.
Rodjo 613 je zakona a ne 10.
To su Rimljani skratili na svoj mlin koji su Nedjeljari.
A ti kao Subotar si duzan 613 Jevrejskih zakona izvrsavati ako hoces da se spaseš.Znaci ne 612 nego 613 jer samo jednu crtu zakona ne izvrsi ti si dole.
 
U evandjelju Isus je uputio jednog da prinese zrtvu u hramu koje su tada bile zivotinjske.
Koliko neobrezanih subotara sljedi to ?
Bas lepo sto se zanimas za ovu materiju s tim sto ti moram ukazari na kljucnu Biblisku poentu - svako ko ne raztume i ne prihvaca zrtvu Bozjeg Jagnjeta Isusa Hrista,taj ce se i dalje pitati zasto se jos uvek ne prinose krvne zrtve i ne drze se neke zapovesti koje su biule u direktnoj ili indirektnoj funkciji tog zakona !!! :kafa:
Moj savet - sedni bato lepo i istrazuj Sveto Pismo i ujedno moli se Bogu da bi sve to razumeo kako treba...u suprotnom,ti ces jos uvek traziti lopatice,prinosices zrtve,trazices svestenike da bi im davao desetak i t.d.
 
Bas lepo sto se zanimas za ovu materiju s tim sto ti moram ukazari na kljucnu Biblisku poentu - svako ko ne raztume i ne prihvaca zrtvu Bozjeg Jagnjeta Isusa Hrista,taj ce se i dalje pitati zasto se jos uvek ne prinose krvne zrtve i ne drze se neke zapovesti koje su biule u direktnoj ili indirektnoj funkciji tog zakona !!! :kafa:
Moj savet - sedni bato lepo i istrazuj Sveto Pismo i ujedno moli se Bogu da bi sve to razumeo kako treba...u suprotnom,ti ces jos uvek traziti lopatice,prinosices zrtve,trazices svestenike da bi im davao desetak i t.d.
Moj savjet ti je da se subotaru obrezes pod hitno da ne budes sudjen za licemjerje
 
Tako je,Amin !


Hmmm,hajde da jednim pitanjem dopreciziramo temu koju si naceo:

Dakle za tog mladica nije bilo savrsenosti ukoliko ne podje za Isusom ali je,kako kazes, ipak mogao dobiti vecni zivot
E sad dali je taj mladic ( kao i svi mi danas) mogao biti savrsen BEZ DRZANJE ZAPOVESTI ( ako je Isusu rekao nesto u stilu "ma kave zapovesti,po meni je to prevazidjena stvar"ali cu poci sa tobom...) ?
Nije poenta ući u život , jer život je večan, poenta je naslediti Carstvo. Naučiti da se vlada svetom svojih misli, svojim umom, A to neće moći onaj koji samo izvrašava zapovesti, nego onaj koji sledeći Hrista nauči da vlada svojim umom
 
Nije poenta ući u život , jer život je večan, poenta je naslediti Carstvo.
Aha,tebi dakle poenta nije vecni zivot ?
...nadam se da ces promeniti svoje misljenje nakon sto vidis da te prorok Danilo direktno demantira jer po njemu,u vreme buduceg Bozjeg suda i konacnog izbavljenja na osnovu Bozje Knjige postojace iskljucivo dve kategoriju ljudi:
1. oni koji ce dobiti zivot vecni
i
2. oni koji ce dobiti sramotu i prekor vecni

Evo ti Bibliskog dokaza:

Dan.12,1.2:
"...A u to će se vrijeme podignuti Mihailo veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vrijeme, kakoga nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vrijeme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni...."

Dakle kao sto se jasno vidi,ne postoji neka izmedju kategorija ili duhovno superiornija kategorija nego su to iskljucivo dve - one koje stoje u navedenoim trekstu stoga tvoja tvrdnja je ovim doslovno demantirana ( u ovom kontekstu ako li ti nije poenta vecni zivot onda ti je poenta ono drugo - sramota i prekor vecni)
...a sto se tice prve kategorije,za njih je zapravo po automatizmu predvidjeno da udju u to Carstvo ( zapravo ako se to temeljno analizira dolazi se do zakljucka da su to su alternativni sinonimi) .
 
Poslednja izmena:
Aha,tebi dakle poenta nije vecni zivot ?
...nadam se da ces promeniti svoje misljenje nakon sto vidis da te prorok Danilo direktno demantira jer po njemu,u vreme buduceg Bozjeg suda i konacnog izbavljenja na osnovu Bozje Knjige postojace iskljucivo dve kategoriju ljudi:
1. oni koji ce dobiti zivot vecni
i
2. oni koji ce dobiti sramotu i prekor vecni

Evo ti Bibliskog dokaza:

Dan.12,1.2:
"...A u to će se vrijeme podignuti Mihailo veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vrijeme, kakoga nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vrijeme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni...."

Dakle kao sto se jasno vidi,ne postoji neka izmedju kategorija ili duhovno superiornija kategorija nego su to iskljucivo dve - one koje stoje u navedenoim trekstu stoga tvoja tvrdnja je ovim doslovno demantirana ( u ovom kontekstu ako li ti nije poenta vecni zivot onda ti je poenta ono drugo - sramota i prekor vecni)
...a sto se tice prve kategorije,za njih je zapravo po automatizmu predvidjeno da udju u to Carstvo ( zapravo ako se to temeljno analizira dolazi se do zakljucka da su to su alternativni sinonimi) .
Danilo je starozavetni prorok, a stari zavet ne zna ništa o carstvu nebeskom, Brate ja ne mogu da razmišljam umesto tebe. to moraš sam da naučiš. Danilo je po tebi veći autoritet i od Hrista
 
Danilo je starozavetni prorok, a stari zavet ne zna ništa o carstvu nebeskom, Brate ja ne mogu da razmišljam umesto tebe. to moraš sam da naučiš.
Uuuuups,izvini,"promaklo mi"...
...dakle oni hriscani iz Veriju su nepotrebno konsultirali SZ-na Pisma o vjerskim detaljima koja im je iznosio apostol Pavle...!?
.. nesto u stlu da SZ-ni pisci nisu imali pojma o veri, o Bogu , o prorocanstvima i ono kljucno - o Carstvu Nebeskom ali eto,hriscani su odjednom sve to saznali...!??
Obrati paznju na sledecem tekstu:

Dj.11,17:
"...Ovi pak bijahu plemenitiji od onijeh što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako..."

Dakle za prve hriscane reper za tacnost verskih stavova bilo je PISMO IZ SZ-ta a evo tebe u 21 veku koji to porices i kazes - " ma sta znaju SZ-ni proroci o ovome kad ja znam mnooogo bolje od njih,mene slusajte ". :D

Danilo je po tebi veći autoritet i od Hrista
A ko je to osim tebe rekao ?
Za mene je prorok Danilo prorok Gospodnji i u tom smislu postujem njegov autoritet,duhovnost kao i poruke koje je iznosio jer su to poruke od Boga Nebeskoga.
I ovo nije smo moje razmiljanje nego je ocito ovo isto i Isus znao jer je upravo njega,Danila,citirao u neka svoja izlaganja.
Evo ti Bibliskog dokaza

Mat.24,2.15:
"...I odgovarajući Isus reče mu: ...
...Kad dakle ugledate mrzost opušćenja, o kojoj govori prorok Danilo, gdje stoji na mjestu svetome (koji čita da razumije): ..."

Dakle Danilo je prorok Gospodnji koji je govorio u ime Gospoda dok je Isus Hristos Sin Bozji, PRVI I POSLEDNJI ( ako uopste znas sta to znaci) , koji nikada nije govorio nasuprot Pismu od kojih je deo i prorok Danilo stoga su njihovi statusi i autoriteti bukvalno NEUPOREDJIVI !!!
 
Dakle Danilo je prorok Gospodnji koji je govorio u ime Gospoda dok je Isus Hristos Sin Bozji, PRVI I POSLEDNJI ( ako uopste znas sta to znaci) , koji nikada nije govorio nasuprot Pismu od kojih je deo i prorok Danilo stoga su njihovi statusi i autoriteti bukvalno NEUPOREDJIVI !!!
Isus se dosta referirao na SZ i bio obrezan po vjecnoj bozanskom savezu.
Zato je to mogao.
Ovaj Grom je neobrezan ali se zato ne referira na SZ sto nije licemjerno za razliku nekih.
 
Uuuuups,izvini,"promaklo mi"...
...dakle oni hriscani iz Veriju su nepotrebno konsultirali SZ-na Pisma o vjerskim detaljima koja im je iznosio apostol Pavle...!?
.. nesto u stlu da SZ-ni pisci nisu imali pojma o veri, o Bogu , o prorocanstvima i ono kljucno - o Carstvu Nebeskom ali eto,hriscani su odjednom sve to saznali...!??
Obrati paznju na sledecem tekstu:

Dj.11,17:
"...Ovi pak bijahu plemenitiji od onijeh što žive u Solunu; oni primiše riječ sa svijem srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako..."

Dakle za prve hriscane reper za tacnost verskih stavova bilo je PISMO IZ SZ-ta a evo tebe u 21 veku koji to porices i kazes - " ma sta znaju SZ-ni proroci o ovome kad ja znam mnooogo bolje od njih,mene slusajte ". :D


A ko je to osim tebe rekao ?
Za mene je prorok Danilo prorok Gospodnji i u tom smislu postujem njegov autoritet,duhovnost kao i poruke koje je iznosio jer su to poruke od Boga Nebeskoga.
I ovo nije smo moje razmiljanje nego je ocito ovo isto i Isus znao jer je upravo njega,Danila,citirao u neka svoja izlaganja.
Evo ti Bibliskog dokaza

Mat.24,2.15:
"...I odgovarajući Isus reče mu: ...
...Kad dakle ugledate mrzost opušćenja, o kojoj govori prorok Danilo, gdje stoji na mjestu svetome (koji čita da razumije): ..."

Dakle Danilo je prorok Gospodnji koji je govorio u ime Gospoda dok je Isus Hristos Sin Bozji, PRVI I POSLEDNJI ( ako uopste znas sta to znaci) , koji nikada nije govorio nasuprot Pismu od kojih je deo i prorok Danilo stoga su njihovi statusi i autoriteti bukvalno NEUPOREDJIVI !!!
Odlično braniš svoju zabludu, svojstveno za jednog inteligentnog čoveka koji neće naslediti carstvo nebesko, Carstvo nebesko je namenjeno prostim ljudima a ne intelektualcima, prosti ljudi nemaju takav kapacitet da odbrane svoju zabludu
 

Back
Top