Božji zakon - 10 Božjih zapovesti i apostoli

Neverovatno.
Zar se ne stidis kada pises sto ti na um padne, i srce pozeli iako nije istina?

Bozji zakon 10 zapovesti i apostoli.


https://forum.krstarica.com/threads/bozji-zakon-10-bozje-zapovesti-i-apostoli.870953/
А ти зар се не стидиш кад изврђеш истину. А Павле лепо објашњава да се ни једно тело неће законом оправдати и да смо ми Христовом смрћу умрли закону и да смо се родили слободни од закона.
Како вас је заслепио да не видите
Јер ко у једном згреши крив свом закону. А казна за грех је смрт. Ко је тај који ни учему не греши па жели да се оправда вршењем закона?
 
Христос је грехе нас који смо рођени у њему изместио од дела у свет мисли.Па каже ко погледа туђу жену с жељом већ је учинио прељубу.
Какав закон који се везује за телесна дела, Телесна дела су само последица наших злих мисли. Ми треба да сузбијемо грех већ на самом његовом извору, А слепи би да се оправдају законом.
 
А ти зар се не стидиш кад изврђеш истину. А Павле лепо објашњава да се ни једно тело неће законом оправдати и да смо ми Христовом смрћу умрли закону и да смо се родили слободни од закона.
Како вас је заслепио да не видите
Јер ко у једном згреши крив свом закону. А казна за грех је смрт. Ко је тај који ни учему не греши па жели да се оправда вршењем закона?
Jos jednom li lupnes ides na ignor.
Mesas razlicite stvari.
Niko nije rekao da se zakonom pasavamo .
Ali Hristos nije dosao da umre da legalizuje greh.
Sta je greh pitam ja tebe.
 
Jos jednom li lupnes ides na ignor.
Mesas razlicite stvari.
Niko nije rekao da se zakonom pasavamo .
Ali Hristos nije dosao da umre da legalizuje greh.
Sta je greh pitam ja tebe.
Па ти и не разумеш шта причам. Можда би и разумео да си способан д поверујеш д и други нешто знају .Знаш да би било згодно решење да и ја тебе ставим на игнор. Али по мом схватању хришћанства то не би била љубав
 
10 Božjih Jahvinih zapovjedi nije ukinuto.
--------------------------------------------------------



MATEJ 19,16

I gle, pristupi mu netko i reče:

"Učitelju, KOJE MI JE DOBRO ČINITI DA IMAM ŽIVOT VJEČNI?



MATEJ 19,17

A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar!

ALI AKO HOĆEŠ U ŽIVOT UĆI, ČUVAJ ZAPOVIJEDI.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Sam SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH – G Jehohsua,
ti jasno kaže -
ako želiš do RAJA doči -
MORAŠ poštovati SVIH 10BZ.

-----------------------------------------------------------------------



Da su u pitanju 10 BZ – kaže se u nastavku:

Matej 19,18

Upita ga: "Koje?" A Isus reče: Ne ubij!

Ne čini preljuba! Ne ukradi! Ne svjedoči lažno!

Matej 19,19

Poštuj oca i majku! I ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!

SIN počinje nabrajati 10BZ.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Нико неће наследити царство зато што је био препун знања по питању закона и заповести Божијих, Него ко буде творио Божију вољу ће наследити царство, Прости, сиротиња, кљасти, Кротког духа, дуготрпељиви, милостиви,који мир граде. А ми препаметни што смо се овде скупили тешко ћемо наследити царство.
 
Нико неће наследити царство зато што је био препун знања по питању закона и заповести Божијих, Него ко буде творио Божију вољу ће наследити царство, Прости, сиротиња, кљасти, Кротког духа, дуготрпељиви, милостиви,који мир граде. А ми препаметни што смо се овде скупили тешко ћемо наследити царство.
Ali hoće ako živi po zapovestima,one su izraz Božije volje.
 
Ali hoće ako živi po zapovestima,one su izraz Božije volje.
Да само што неки тврде да су заповести закон, Да су закон ми би били криви по греху и казна би нас стигла, Али вером у Христа ми престајемо да будемо криви и не узима нам се за грех ако некад и погрешимо, ако нас ђаво и превари. Битно да се ми стално дижемо после пада и наново тежимо вршењу Божије воље. дакле заповести за нас у Христу нису закон, јер смо са Христом умрли закону и будући мртви ми више нисмо под законом.Јер ако смо под законом онда нам зла савест не би дала мира а без мира нема спасења. Ако неко хоће законом да се оправда а само у једном згреши крив је свом закону, А за суботу сам Господ каже да је субота ради човека а не човек ради Суботе. Ако је ради нас онда је у нашој власти шта ћемо радити у суботу, нисмо под законом да морамо да је празнујемо, Али је израз љузбави према Богу и ближњима ако је празнујемо и чинимо добра дела у суботу.
 
Poslednja izmena:
I Jovaniva 3 4.
Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje.

Ko govori nema zakoma i cini protivno zakonu, taj cini bezakonje a ciniti protivno zakonu jkso sto vidimo, jeste greh.

Mnogi koji vole greh ne vole da postoji zakon u kojem se nalaze zapovesti.

Strasno je kana beki miske da je Isis umro da ozakoni greh, to jest da im omoguci da grese.

Moze se desiti da pogresimo.
Ali ne da zivimo u grehu.
A pogresiti, vecina shvata da redovno ponavlja, to jest da praktikuje neki greh.
 
Odlika naroda posletla.
.Otkricenhe 14 12.

Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.
је ли Бог Судија кад се позиваш на закон, Закон је ради злих а не ради добрих, зар не. Христос није осудио прељубницу Иако би по закону морала бити осуђена. Како то да сам Христос није извршавао закон? Закон каже да ништа се не сме радити у суботу а Христос каже да није забрањено чинити добра дела у суботу и опет укида закон. Закон каже да се морају умити руке пре јела а Христос је и то укинуо. Ко згређи по закону бива осуђен а писмо каже да је Благословен онај коме су греси прикривени, Нема закона за благословене, он је само за оне који нису благословени као неки овде са форума
 
је ли Бог Судија кад се позиваш на закон, Закон је ради злих а не ради добрих, зар не. Христос није осудио прељубницу Иако би по закону морала бити осуђена. Како то да сам Христос није извршавао закон? Закон каже да ништа се не сме радити у суботу а Христос каже да није забрањено чинити добра дела у суботу и опет укида закон. Закон каже да се морају умити руке пре јела а Христос је и то укинуо. Ко згређи по закону бива осуђен а писмо каже да је Благословен онај коме су греси прикривени, Нема закона за благословене, он је само за оне који нису благословени као неки овде са форума

Hrist nije ukinuo zakon. već je pokazao čin milosrđa što je bio osnov njegovog učenja.
 
Najpre, ova tema je namenjena za vernike i religiozne ljude a ne za tradicionalne hriscane.

Veliki broj, ako ne i vecina ljudi sa Balkana, za Uskrs spremaju prase to jest svinjsko meso kao gozbu koja ce da proslavi dan vaskrsenja Gospoda Isusa Hrista, dan u kome je problem smrti resen.
Medjutim, mnogi ne znaju da je Bog u Starom Zavetu jasno rekao sta ne bi trebali da jedemo, a tu se nalazi i svinjetina.

Ovako nam Bog poručuje – Jahve reče Mojsiju i Aronu: "Ovako kažite Izraelcima: 'Ovo su životinje koje između svih četveronožaca na zemlji možete jesti: svaku koja ima papke, ali papke razdvojene, i koja preživa možete jesti. Ali ove, iako preživaju ili papke imaju, ne smijete jesti: devu, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečista; svisca, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist; arnebeta, iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist. A svinja, iako ima papak, i to papak razdvojen, ne preživa - za vas je nečista. Njihova mesa nemojte jesti niti se njihove strvine doticati - za vas su one nečiste.'" – piše u Bibliji, Levitski zakon 11:7, 8.

Tako da svinjsko meso nije nikako dobra opcija za bilo koju priliku, a kamo li Uskrs.
 
A sudeci po fizionomiji i ponasanju svinja nije ni cudo zasto nisu za jelo.
UxQYMUhbvauq5uXZVP2HSD-320-80.jpg
 
Gluten free, nemoj leba, daj organsko, nemoj gmo, hit program treniranja, islam, pravoslavlje, budizam, tolerancija na laktozu, vegani, vegetarijanci, mesozderi, svastojedi,flasirana voda, izvorska voda, koka kola, energetski napici, alkohol, narkotici, nemoj pajdo, lekovita svojstva marihuane... smaranje. Jescu sta ja hocu. 🙂
 
Odslusaj ovo. Samo sto i krscanstvo je zatucano po ovoj objavi sto si objavio, pa ne znam koliko ce se tu zadrzati


Kaze lepo bio je jevrejin, morao je da se oblaci tacno odredjeno, da nosi odredjenu frizuru, da jede samo koser hranu...Zastao je i rekao sebi ej bre, sta Boga boli k...sta ja jedem i kako sam osisan,to nije svrha vere vec kako se ponasas, kakav si covek i da li verujes.
 
Odslusaj ovo. Samo sto i krscanstvo je zatucano po ovoj objavi sto si objavio, pa ne znam koliko ce se tu zadrzati


Kaze lepo bio je jevrejin, morao je da se oblaci tacno odredjeno, da nosi odredjenu frizuru, da jede samo koser hranu...Zastao je i rekao sebi ej bre, sta Boga boli k...sta ja jedem i kako sam osisan,to nije svrha vere vec kako se ponasas, kakav si covek i da li verujes.
To jeste bitno ali je bitno i postovati ono sto je Bog rekao. Ti da si siguran da je Bog rekao da ne jedemo svinjsko meso ti ga ne bi jeo, ali posto sumnjas u Bibliju saljes mi ove snimke.
 
Najpre, ova tema je namenjena za vernike i religiozne ljude a ne za tradicionalne hriscane.

Veliki broj, ako ne i vecina ljudi sa Balkana, za Uskrs spremaju prase to jest svinjsko meso kao gozbu koja ce da proslavi dan vaskrsenja Gospoda Isusa Hrista, dan u kome je problem smrti resen.
Medjutim, mnogi ne znaju da je Bog u Starom Zavetu jasno rekao sta ne bi trebali da jedemo, a tu se nalazi i svinjetina.

Ovako nam Bog poručuje – Jahve reče Mojsiju i Aronu: "Ovako kažite Izraelcima: 'Ovo su životinje koje između svih četveronožaca na zemlji možete jesti: svaku koja ima papke, ali papke razdvojene, i koja preživa možete jesti. Ali ove, iako preživaju ili papke imaju, ne smijete jesti: devu, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečista; svisca, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist; arnebeta, iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist. A svinja, iako ima papak, i to papak razdvojen, ne preživa - za vas je nečista. Njihova mesa nemojte jesti niti se njihove strvine doticati - za vas su one nečiste.'" – piše u Bibliji, Levitski zakon 11:7, 8.

Tako da svinjsko meso nije nikako dobra opcija za bilo koju priliku, a kamo li Uskrs.
A janje?
 

Back
Top