Božji zakon - 10 Božjih zapovesti i apostoli

jos samo ovo pa necu vise

i ne dokazujem da vernici ne postuju zapovesti

nego da oni koji ne postuju NISU vernici

cak iako misle da jesu i tako se izjasnjavaju
Па то је сасвим друга прича.

Кад год употребиш реч "верници" разумљиво је да се мисли на вернике који верују и поштују своју веру а не на оне који се праве да поштују веру како би извукли неку личну материјалну корист.
Проблем је кад се под "верници" подведу и овакви и онакви и онда се генерализује, чиме се сви верници, и они који се држе своје вере и они који користе веру, изједначавају.
А признаћеш да човек који ради неки посао није исти као човек који прича да ради тај исти посао а заправо га не ради, већ само прича о послу, те овако треба, те онако треба, а посао стоји.
 
Svako ko veruje u boga je vernik

Svako ko ide u školu je školarac

e sad imaš odlikaše a i ponavljače al svi su oni školarci

kapiraš ....
Ово је тек посебна прича, има људи који верују у Бога али из незнања не поштују заповести.
Има их који то раде намерно, бирају које ће заповести да поштују.
Има их који по сазнању да нису поштовали заповести искрено моле опрост и не понављају грешке у вери.
Има их који после опомене да се не придржавају заповести, формално моле опрост а онда понављају кршење.
Има их који, кад им се покаже да не држе заповести, наљуте се и кажу да више не верују у Бога.

Куд ћеш бољи доказ слободе мишљења и одлучивања?
 
"Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене."

Evo prve zapovesti koju vi kršite, više nego očigledno.

Dotičnog Jahvea nigde ne pominjete u svojim liturgijama ?

Već ste izabrali DRUGOG BOGA, takođe prekršivši PRVU ZAPOVEST ?

GREH - NEOPROSTIV ?
 
"Ја сам Јахве, Бог твој, који сам те извео из земље египатске, из куће ропства. Немој имати других богова уз мене."

Evo prve zapovesti koju vi kršite, više nego očigledno.

Dotičnog Jahvea nigde ne pominjete u svojim liturgijama ?

Već ste izabrali DRUGOG BOGA, takođe prekršivši PRVU ZAPOVEST ?

GREH - NEOPROSTIV ?

Мораћеш да одскочиш мало даље од википедије...

"1. Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, свом мисли својом и свом снагом својом."
 
Мораћеш да одскочиш мало даље од википедије...

"1. Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, свом мисли својом и свом снагом својом."



Mojsiju je bog " ispisao" PRVU ZAPOVED drugačije, onako kako sam napred naveo ?

Ili je možda te vaše ZAPOVEDI napisao neki drugi bog (a ne Jahve) ?

Niste nas upoznali sa tom pričom ?

Znamo samo za jednog autora 10 ZAPOVEDI , Jahvea ?

Prosvetlite nas ?
 
200px-2nd_century_Hebrew_decalogue.jpg


Десет Божјих заповести на хебрејском на папирусу из 2. века

Evo da postavim izvor iz kog postavljam navode, da nam "veliki cenzor" ne zaključa temu ?


Žiskarove zapovesti se očigledno razlikuju od originalnih ?

Tražim stoga da ovde NAVEDE IZVORE IZ KOJIH SU ISTE NASTALE ?
 
Poslednja izmena:
Кад личи на патку, иде као патка и плива као патка, онда је патка. Или две.

У праву си да верници морају поштовати своју веру.
Само ниси доказао да верници не поштују своју веру и њене заповести.
Јер, твоје мишљење није доказ ( Колега Хогаријус, ово је прва типична атеистичка лаж).

Слажете ли се да наставимо ово на некој другој теми, да не спамијемо без потребе ову?
Bice da si pobrkao loncice. Rekioh navedi jedno desetak tipicnih ateistickih lazi. Kao odlgovor ja cu navesti duplo vise hriscanskih lazi.

- - - - - - - - - -

Јеси ли стао мирно, са песницом на слепоочници, признај...?
Priznajem da nisam video da neko staje mirno sa pesnicom na slepoj ocnici. Priznajem da ne stojim mirno pred duhovima, ma kako da su pokvareni i zlobni.
 
Bice da si pobrkao loncice. Rekioh navedi jedno desetak tipicnih ateistickih lazi. Kao odlgovor ja cu navesti duplo vise hriscanskih lazi.

Твоја жеља је за мене запове...а, чекај, није. Ти ниси Бог. Ти си скуп пиксела...

- - - - - - - - - -

Priznajem da nisam video da neko staje mirno sa pesnicom na slepoj ocnici. Priznajem da ne stojim mirno pred duhovima, ma kako da su pokvareni i zlobni.
Добро, јеси ли ђускао пред духовима?
 
"Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Господу, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни."

Peta ZAPOVEST se takođe ne poštuje danas kod vernika hrišćanskih ?

- - - - - - - - - -

Е, насмеја ме онолико.
Цртани филм је много бољи од хорора у којем сте ви.

Popij nešto za pritisak (brinem o bližnjem svom, kao i ti za mene što brineš) pa nam lepo ovde napiši OTKUDA TI TE IZMENJENE BOŽJE ZAPOVESTI ?

Jahveove očigledno nisu ?

Koji ih je bog zapisao, kad i gde ?

I zašto mi za to ne znamo ?
 
"Сјети се да светкујеш дан суботни. Шест дана ради и обављај сав свој посао. A седмога је дана субота, починак посвећен Господу, Богу твојему. Тада никаква посла немој радити: ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живина твоја, нити дошљак који се нађе унутар твојих врата. Та и Јахве је шест дана стварао небо, земљу и море и све што је у њима, а седмога је дана починуо. Стога је Јахве благословио и посветио дан суботни."

Peta ZAPOVEST se takođe ne poštuje danas kod vernika hrišćanskih ?

- - - - - - - - - -



Popij nešto za pritisak (brinem o bližnjem svom, kao i ti za mene što brineš) pa nam lepo ovde napiši OTKUDA TI TE IZMENJENE BOŽJE ZAPOVESTI ?

Jahveove očigledno nisu ?

Koji ih je bog zapisao, kad i gde ?

I zašto mi za to ne znamo ?

Хвала за бригу узвраћену. Срећом, као што можеш да видиш, ја не вичем по форумима, дакле, притисак одличан.

Ти знаш које су Јахвеове заповести? Рекао ти Јахве лично?
 
Хвала за бригу узвраћену. Срећом, као што можеш да видиш, ја не вичем по форумима, дакле, притисак одличан.

Ти знаш које су Јахвеове заповести? Рекао ти Јахве лично?

Ha, ha, ha !

Da li ja to ovde kod tebe vidim sumnju u stare jevrejske tekstove (koje su tvoji prethodnici skupili u jednu knjigu i dali joj ime Biblija) koji čine fundament religije hrišćanske ? :per:

Ne veruješ hebrejskom tekstu starom 18 vekova ?

A veruješ da zmija i magarac mogu govoriti, jezikom hebrejskim ?

Jel to nekakvo selektivno verovanje?
 
Poslednja izmena:
Ha, ha, ha !

Da li ja to ovde kod tebe vidim sumnju u stare jevrejske tekstove (koje su tvoji prethodnici skupili u jednu knjigu i dali joj ime Biblija) koji čine fundament religije hrišćanske ? :per:

Ne veruješ hebrejskom tekstu starom 18 vekova ?

A veruješ da zmija i magarac mogu govoriti, jezikom hebrejskim ?

Да би ти видео било шта, мораш да имаш отворене очи.

А верујеш да си паметан?

- - - - - - - - - -


охо, ухватио вас клинеритис, колегнице ? :per:
 
Evo već dvoje vernika koji ne znaju odgovoriti na pitanje ?

Pričate o 10 božjih zapovesti, a zapetljate se ko pilići u kučine kada vam postavim obično pitanje ?

Svi znamo ko je na kamenim pločama laserom ili nekom drugom tehnologijom ispisao 10 zapovesti i dao ih Mojsiju na brigu i čuvanje - Jahve .

I znamo da su ih jevrejski pisari prepisali sa kamenih tablica na pergament, potom na papir knjiga svetovnih ?

Otkud sad te očigledno izmenjene zapovesti, koje isčitavate dečici na časovima veronauke ? Zapovesti koje nisu originalne ?

Ko je to imao hrabrosti da izmeni reč Jahveovu ?
 

Back
Top