Bozja rec je istina

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.270
mozes ti da zamisljas sta hoces
to ne znaci da je Bog takav
preko pisane reci je otkrio sta trebamo
znati o njemu
on je postavio zakone po kojima deluje
kao na primer sto je besmrtan pa ne moze umreti niti nestati
ako ti tako kažeš jer ne vredi ti objašnjavati ono što već i piše da je na krstu umro čovek a ne bog. isus je i sin božiji i sin čovečiji, u bibliji niko nema takvu prirodu. i nije vaskrsao ni bog ni anđeo ni neki duhovni entitet već isus čovek, zato hrišćani čekaju vaskrsenje a ne da sade šargarepu hiljadu godina.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
Ako Isus nije sveprisutan, onda nema svrhe moliti se njemu jer on te molitve ne može da čuje?
Tako je
Isusu se ne moli nego se molitve upucuju Bogu JHVH
preko Isusa kao naseg posrednika
ako ti tako kažeš jer ne vredi ti objašnjavati ono što već i piše da je na krstu umro čovek a ne bog. isus je i sin božiji i sin čovečiji, u bibliji niko nema takvu prirodu. i nije vaskrsao ni bog ni anđeo ni neki duhovni entitet već isus čovek, zato hrišćani čekaju vaskrsenje a ne da sade šargarepu hiljadu godina.
sta ima meni da to objasnjavas ja to znam
Isus jeste Bozji sin i sin covecji
objasni ovima sto misle da je bog umro i vaskrsao
naravno da se ceka caskrsenje a sargarepa je zdrava za saditi je

hm337

Iskusan
Poruka
6.650
Tako je
Isusu se ne moli nego se molitve upucuju Bogu JHVH
preko Isusa kao naseg posrednika
ok. to mi je intuitivno jasno jer i ja se molim Bogu Tvorcu svega što postoji a pri tom ga ne povezujem sa Isusom..
ali pošto se ti kuneš u Bibliju interesuje me kako je Isus posrednik između ljudi i Boga ako nije sveprisutan?
čovek se pomoli Isusu, onda sveprisutni Bog primi molitvu i pošalje je emalom Isusu da ovaj posreduje između njega i onog ko se moli?

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.814
ali i kaže da niko ne pogine ko veruje u njega.
znači dao nam garanciju mi koji smo čuli za njega, a šta će biti sa onima koji nisu čuli ili "tamo neki isus" kao mi za budu, muhameda, krišnu itd.
ne ja ne mogu tako jednostrano da posmatram moćno biće.
Svima isto ili slično traže te različite objave iste suštine. Recimo, Marko Aurelije je bio neznabožac ali kad čitaš njegove "Meditacije" slabo se vidi da on nije hrišćani po uverenju.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.270
sta ima meni da to objasnjavas ja to znam
Isus jeste Bozji sin i sin covecji
objasni ovima sto misle da je bog umro i vaskrsao
naravno da se ceka caskrsenje a sargarepa je zdrava za saditi je
nisi me razumela, dve prirode božanska i ljudska, po prirodi ne po funkciji. bog je sve stvorio samo hrista rodio (to mu je božanska priroda, zato je sin božiji) a ne poklonio mu bog titulu
i rođen od marije, znači i čovečiju prirodu ima.
i ta čovečija priroda je umrla na krstu da bi bila vaskrsnuta treći dan. i hrišćani to čekaju kao što je hrist čovek vaskrso da i oni vaskrsnu sa telom u večni život. a ne čekaju da hiljadu godina sade šargarepu.
Posle smrti na krstu, u petak, a pre telesnog vaskrsenja iz groba, u nedelju, Isus Hristos je sišao u Ad, u Pakao, da bi spasio duše svih upokojenih pravednika. Tako se njegova žrtva nije ograničila samo na žive, nego se proširila i na sve one koji su prethodili njegovoj smrti na krstu. Istovremeno, njegovo telesno uskrsnuće je potvrda uskrsnuća svih mrtvih pred Strašni sud i vere u večni život pravednika.
ko je sišao u ad, ako je čovek on kad umre ne može ništa jer odlazi u memoriju božiju kako ti kažeš, kako može čovek ili anđeo da bude spasitelj, gde to piše u bibliji. isajia kaže bog i samo bog je spasitelj i niko drugi.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.214
ko je sišao u ad, ako je čovek on kad umre ne može ništa jer odlazi u memoriju božiju kako ti kažeš
Restauracija iz memoriije povlaci filozofsko pitanje, da li je to ista osoba, ili samo klon, potpuno drugacija osoba sa istim secanjem?
Ja pucam na teoriju da nas recimo vrate iz memorije, da to nikako ne moze biti ista osoba ako je dusa umrla, nego potpuno
novo telo i druga osoba...

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.814
Restauracija iz memoriije povlaci filozofsko pitanje, da li je to ista osoba, ili samo klon, potpuno drugacija osoba sa istim secanjem?
Ja pucam na teoriju da nas recimo vrate iz memorije, da to nikako ne moze biti ista osoba ako je dusa umrla, nego potpuno
Naše duše su troične za razliku od životinja, koje imaju samo tela i tu životnu energiju koja ih animira.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.270
po bibliji ista duša sa novim telom. kao i isus što je imao, samo što je on bog pa se mogao presvlačiti kako želi a to je uradio recimo za tomu koji nije verovao da bi mu dokazao uzeo je staro "odelo"

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.