Božić i kućni ljubimci

Da li i vi svojim ljubimcima poklanjate nešto za Božić?

• Ukupno glasova
    5

Gospođetina 👑

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.684
Da li i vi svojim ljubimcima poklanjate nešto za Božić?

i šta tako poklanjate?

1701362214692.jpeg

Vec dugo nemam ljubimca a sada nemam ni uslove da imam jednog.

Slavljenje rodjendana i ostalih praznika za životinje smatram idiotlukom, valjda je njemu važno ga neko voli svaki dan a ne samo taj jedan.
Za Božić ne. Ali napravimo rođendan. Volim je naravno svaki dan, ali za rođendan dobije torticu. 😊
Verovatno njoj ništa ne znači, ali meni znači.

Šta mačku treba da poklonim, a da nije od mene dobio već? Krov nad glavom, topli dom, hranu, ljubav...
Ne treba njemu nikakav poklon. On čak ne razume koncept poklona.
Svaki put kad ga obradujem nekom poslasticom za njegovu vrstu, on je srećan.
Životinje ne treba personifikovati na ove načine!
Srećan je, zadovoljan i prede kad sa Božićne trpeze dobije bogatu hranu.

Pray Jean Yoon GIF by Kim's Convenience's Convenience

Ni kosku? niti ogrlicu? Igrachku neku?

nishta?

to se stvarno nisam nadala Nina
hahaha
pa ona to dobija redovno, mislim ogrlicu ima ih više..sa cirkonima onu što svetli, kao i odelca,igracaka puna kutija a koske ima 3 trenutno one od govedjih žila
..tako da je za Božic nevažno niti psi znaju da je to za praznik.. :lol:

hahaha
pa ona to dobija redovno, mislim ogrlicu ima ih više..sa cirkonima onu što svetli, kao i odelca,igracaka puna kutija a koske ima 3 trenutno one od govedjih žila
..tako da je za Božic nevažno niti psi znaju da je to za praznik.. :lol:

kako ti možeš da jedeš sve te čarolije i otpakuješ pokloncice i radujes se

Dok ona gleda onako tužno ?

Evo bonbonjerica za pse :zaljubljena:
IMG_6332.jpeg

..tako da je za Božic nevažno niti psi znaju da je to za praznik..
Ne pravim ja njoj torticu jer ona zna šta je rodjendan već da je usrećim taj dan. Mislim, i bebe do neke godine pojma nemaju šta se dešava pa im praviš rodjendan, kupujes poklone.
Meni to više znači. Imaju kratak životni vek i neće uvek biti tu pa daj da je razveselim sa onim što voli taj dan. ☺️

Šta mačku treba da poklonim, a da nije od mene dobio već? Krov nad glavom, topli dom, hranu, ljubav...
Ne treba njemu nikakav poklon. On čak ne razume koncept poklona.
Svaki put kad ga obradujem nekom poslasticom za njegovu vrstu, on je srećan.
Životinje ne treba personifikovati na ove načine!
Srećan je, zadovoljan i prede kad sa Božićne trpeze dobije bogatu hranu.

Šta znam

Ali ja uvek nešto kupim i to meni mnogo znaci

Da ih nisam zaboravila jer ih mnogo volim i kad darujem djecu i muža onda obavezno i njima nešto kupim

Jače je od mene

Uskratili smo neko ljudsko biće za to glupiranje kupovine poklona za ljubimca. Životinje o tome pojma nemaju. Ne doživljavajte ih kao ljude, pobogu!
E, ako sam nekoga uskratio što joj napravim tortu od pirinča, piletine i slatkiša za pse onda neka sam uskratio. 🙄
Naravno da je ne doživljavam kao čoveka već kao najboljeg prijatelja i člana porodice. Retko koji čovek može to da mi bude. ☺️

16.12.23

PITANJE DANA Kupujete li božićne poklone kućnim ljubimcima?​

Trend prepoznaju i domaći trgovci pa se tako na web shopovima redovito nalaze i posebne rubrike namijenjene kućnim ljubimcima. Specijalizirani web shopovi za životinje imaju i posebne, blagdanske kutke za ljubimce

"Svake godine za Božić kupim nešto i svom psu. Nije to ništa posebno skupo, sitnica od nekoliko eura. Ako se svi u obitelji možemo veseliti, zašto ne bih obradovala i njega? Ne vidim u tome ništa loše", rekla nam je jedna čitateljica. I mnogi vlasnici kućnih ljubimaca misle tako. Na svojim mačkama, psima, kunićima, papigama i ostalima ne štede. Prema podacima sa stranice statista.com čak 27,7 milijardi eura u Europi se troši na hranu za ljubimce. Uz to, plaćaju se i troškove veterinara, opreme. Industrija potrepština za kućne ljubimce buja. Stranica Explodingtopics.com objavila je kako je prodaja u SAD-u rasla svake godine zadnjih 10 godina. U 2011. ukupni prihodi iznosili su 50.96 milijardi dolara, a procjenjuje se da je 2021., taj broj narastao do 123 milijarde dolara.

Trend prepoznaju i domaći trgovci pa se tako na web shopovima redovito nalaze i posebne rubrike namijenjene kućnim ljubimcima. Specijalizirani web shopovi za životinje imaju i posebne, blagdanske kutke za ljubimce. Vlasnici mogu birati između praktičnih i šaljivih poklona. Izbor je zaista šarolik. Od zdjelica, povodaca, igračaka, odjeće, poslastica...

No pretjerano trošenje na kućne ljubimce nekima ne sjeda dobro. Pored toliko potrebitih ljudi oko nas, čini im se nepoštenim trošiti novac na ljubimce. Kažu kako i životinje nemaju veze s Božićem, a argument im je i kako se previše pozornosti danas daje pravima životinja, mnogo manje nego nekim ljudima. S druge strane, vlasnici ljubimaca odgovaraju im kako oni troše svoj novac, ali i da jedno ne isključuje drugo, odnosno da mogu razmaziti svoje ljubimce, a istodobno biti velikodušni prema drugim ljudima.

Link

1702818323201.png

Back