Bošnjaci koji se zalažu za istorijsko pomirenje sa Srbima

Srbi i Bosnjaci se nijesu svadjali pa nema potrebe ni da se mire. Nad Srbima je krajem 80 tih zavladala klika komunistickih birokrata koji su iskoristili nacionalizam, populizam i opstu krizu da se odrze na vlasti. I bili su spremni i da ratuju samo da skrenu paznju sa svojih vlastodrzackih namjera. Mobilizacija u Srbiji koja je totalno propala je dokaz da se narodi nijesu svadjali.
Nazalost propaganda Slobove masinerije je nasla plodnije tle po hrvatskoj I Bosni , gdje je razbuktala ratne pozare od kojih se ni danas nijesmo oporavili. Ali nikad ne treba zaboraviti da je Slobo prvo na Beograd izveo tenkove, zatim izveo puc u CG te tek nakon toga poslao vojsku na druge narode! Ove istine a posebno propast mobilizacije u Srbiji bi trebali stalno naglasivati kao potvrdu da srpski narod nije zelio rat!
 
Jedna lasta ne čini proleće, Živadine... Možemo s njim da se pomirimo, mada i on je sumnjiv jer izgleda da želi da nam skrene fokus sa njih - muslimana na Hrvate.
Kao Lageritini klonovi kad nas usmeravaju na Šiptare da se bismo bavili Bošnjama.
Zatim su po džamijama organizovali vrhunsku obuku da se infiltriraju među nas i da nas međusobno posvađaju. Tu su ostvarili vrhunske uspehe. :lol:

Dakle, nijedan jedini nije pokušao da ostvari pomirenje i zbližavanje, na način kako se to zaista radi - da pita: Srbi, kako da se pomirimo? Šta treba da uradimo?

Ne - nego piče po islamu i smišljaju kako da nas prevare... :cool:
 
Poslednja izmena:
Srbi i Bosnjaci se nijesu svadjali pa nema potrebe ni da se mire. Nad Srbima je krajem 80 tih zavladala klika komunistickih birokrata koji su iskoristili nacionalizam, populizam i opstu krizu da se odrze na vlasti. I bili su spremni i da ratuju samo da skrenu paznju sa svojih vlastodrzackih namjera. Mobilizacija u Srbiji koja je totalno propala je dokaz da se narodi nijesu svadjali.
Nazalost propaganda Slobove masinerije je nasla plodnije tle po hrvatskoj I Bosni , gdje je razbuktala ratne pozare od kojih se ni danas nijesmo oporavili. Ali nikad ne treba zaboraviti da je Slobo prvo na Beograd izveo tenkove, zatim izveo puc u CG te tek nakon toga poslao vojsku na druge narode! Ove istine a posebno propast mobilizacije u Srbiji bi trebali stalno naglasivati kao potvrdu da srpski narod nije zelio rat!
Od Karađorđa mi želimo ujedinjenje s obe strane Drine, Sloba je bio samo neuspešna epizoda. I to i dalje želimo.
 
Jedna lasta ne čini proleće, Živadine... Možemo s njim da se pomirimo, mada i on je sumnjiv jer izgleda da želi da nam skrene fokus sa njih - muslimana na Hrvate.
Kao Lageritini klonovi kad nas usmeravaju na Šiptare da se bismo bavili Bošnjama.
Zatim su po džamijama organizovali vrhunsku obuku da se infiltriraju među nas i da nas međusobno posvađaju. Tu su ostvarili vrhunske uspehe. :lol:

Dakle, nijedan jedini nije pokušao da ostvari pomirenje i zbližavanje, na način kako se to zaista radi - da pita: Srbi, kako da se pomirimo? Šta treba da uradimo?

Ne - nego piče po islamu i smišljaju kako da nas prevare... :cool:
Ovaj gospodin ne voli Hrvate jer je preživio hrvatski logor Dretelj u zapadnoj Hercegovini u hrvatsko-muslimanskom ratu 93/94.
Da bi bio dobar s nama Srbima ne mora obavezno voljet Hrvate. :mrgreen:
 
Ovaj gospodin ne voli Hrvate jer je preživio hrvatski logor Dretelj u zapadnoj Hercegovini u hrvatsko-muslimanskom ratu 93/94.
Da bi bio dobar s nama Srbima ne mora obavezno voljet Hrvate. :mrgreen:
Ne mora, ali ne sme da bude drzak da nama određuje koga ćemo da volimo. Možemo mi da ne volimo Hrvate i bez muslimana da nam to savetuju. :cool:
 
Srbi i Bosnjaci se nijesu svadjali pa nema potrebe ni da se mire. Nad Srbima je krajem 80 tih zavladala klika komunistickih birokrata koji su iskoristili nacionalizam, populizam i opstu krizu da se odrze na vlasti. I bili su spremni i da ratuju samo da skrenu paznju sa svojih vlastodrzackih namjera. Mobilizacija u Srbiji koja je totalno propala je dokaz da se narodi nijesu svadjali.
Nazalost propaganda Slobove masinerije je nasla plodnije tle po hrvatskoj I Bosni , gdje je razbuktala ratne pozare od kojih se ni danas nijesmo oporavili. Ali nikad ne treba zaboraviti da je Slobo prvo na Beograd izveo tenkove, zatim izveo puc u CG te tek nakon toga poslao vojsku na druge narode! Ove istine a posebno propast mobilizacije u Srbiji bi trebali stalno naglasivati kao potvrdu da srpski narod nije zelio rat!

Najgore je što se ti nacional-komunisti i dalje skrivaju iza naroda i dalje svaki napad i kritiku njih predstavljaju kao napad na Srbe/Srbiju. To rade i sadašnji udbaši na vlasti poput Vučića i Dodika.
Šteta ili bolje reći katastrofa koju su komunisti i udbaši izazvali je nemerljiva...
 
Najgore je što se ti nacional-komunisti i dalje skrivaju iza naroda i dalje svaki napad i kritiku njih predstavljaju kao napad na Srbe/Srbiju. To rade i sadašnji udbaši na vlasti poput Vučića i Dodika.
Šteta ili bolje reći katastrofa koju su komunisti i udbaši izazvali je nemerljiva...
Najgore što nam je od komunista došlo su Titove granice.
 
Muamer Hasanagić čovjek koji se zalaže za istorijsko pomirenje Srba i Bošnjaka kaže da su Srbi i Bošnjaci trebali zajedno da uđu u Zagreb 1991.
Inače je gospodin zatražio državljanstvo Republike Srbije i žestoki je rusofil.
To istorijsko pomirenje se desilo prošle godine

1778945726823.png


Ta deca znaju kako to ide.
Ne treba njima niko da im soli pamet.
To je budućnost.
Dao Bog i šućur Allahu pa je tako.

A mi matori, da idemo tamo gde nam je i mesto - u istoriju.
U istoriju, ne ponovila se.
 
Najgore je što se ti nacional-komunisti i dalje skrivaju iza naroda i dalje svaki napad i kritiku njih predstavljaju kao napad na Srbe/Srbiju. To rade i sadašnji udbaši na vlasti poput Vučića i Dodika.
Šteta ili bolje reći katastrofa koju su komunisti i udbaši izazvali je nemerljiva...
Nacionalisti, ne komunisti, krivci su za sramnu epizodu 90-ih.
 

Back
Top