Bosna zabranila da zene mogu da nose hidzab u armiji!

Мујановићева због хиџаба напушта војску БиХ​

Уставни суд пресудио да забраном ношења мараме уз униформу није повређено право на слободу вере
Сарајево – Припадница Оружаних снага БиХ (ОС БиХ) Емела Мујановић, која је била препознатљива по ношењу хиџаба (мараме којом поједине жене исламске вероисповести покривају главу и врат), најавила је да ће ускоро скинути униформу и напустити војну службу. Одлуку да „иступи из војног строја” донела је након што јој није пошло за руком да на легалан и законит начин обори одредбу Правилника о униформама ОС БиХ, којом се забрањује ношење видљивих верских обележја.
Pogledajte prilog 1555157
„За неколико дана, званично, неће бити ниједна покривена жена у Оружаним снагама БиХ, јер се ја ускоро раздужујем. Доведена сам у ситуацију да бирам између свог звања и хиџаба… (Под покривеном женом мислим на жену која је покривена у цивилу, али и на служби када је у униформи)”, навела је Мујановићева на „Фејсбуку”.
https://www.politika.rs/scc/clanak/616554/Mujanoviceva-zbog-hidzaba-napusta-vojsku-BiH
Bosna drzava gde je vecina mslimanske veroispovesti zabranila hidzab za zene u vojsci, a Kanada nije.
Bosna moderna gradjanska drzava ?

:think:
Pogledajte prilog 1555156
Kanada je do pre 10 godina bila G7, a danas je G27; nivo Poljske.

Poljska u mome srcu, u mome srcu mazurka...Poljska nije nikad, nije nikad dala kvislinga
Papa-Jovan-Pavle-Drugi-i-Kastro.jpg

E pa kad su rešili da budu NATO janjičari, tako će i biti.
Nije to ništa, sad kad im nametnu LGBT i trandž ideologiju, tu će se tek ,,usrećiti " dobri Bošnjani... :lol:
Pa ne mislim da ce im to biti problem... Muhamed se oblacio u zensku odjecu i ozenio djevojcicu od 6 godina itd. Sa druge strane bogumili od kojih navodno potice deo njih je volio da djeli zene tako da .... nije ni cudo sto se drze liberala na zapadu.

Konačno neki normalan zakon.
Ne samo u vojsci, treba zabraniti pokrivenim ženama da rade bilo gdje osim u vjerskim objektima.
Ne razumijem zašto bi im bilo dozvoljeno da rade pokrivene ni u školama, prodavnicama, vrtićima itd.
Nemam ništa protiv njih, ali kući pa živi svoje odluke.
pa ne ide država da se meša u veru, a naročito ne ide, ako forsiraš islam.....čime drugim bi se razlikovali od svojih komšija i bili različiti za svet koji lepo ulaže da se razlikuju od komšija? Ne žive svi u RS i dobijaju platu od Brisela....pa da ne moraju da poštuju veru....

pa ne ide država da se meša u veru, a naročito ne ide, ako forsiraš islam.....čime drugim bi se razlikovali od svojih komšija i bili različiti za svet koji lepo ulaže da se razlikuju od komšija? Ne žive svi u RS i dobijaju platu od Brisela....pa da ne moraju da poštuju veru....
Iskreno se nadam da si bar ti sam sebe razumio šta si napisao :D
Ja nisam.

Iskreno se nadam da si bar ti sam sebe razumio šta si napisao :D
Ja nisam.
Ne može jare i pare, ako već plaćaju da budete muslije onda morate da postujete islam....kako žena da ode pred odžu kad je slikaju u vojsci bez marame? Kako odža da uzme pare ako mu je vojska evropska? ali ok, ne muči se ti da smisliš....šta te briga kako se pare zaradjuju...

Back