Bosna građanska država? Pa to nikada neće biti!

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.321
Ima nekih dobrih sarajevskih političkih emisija, jedna od njih je "Pressing".

Simpatično mi je koliko muslimani žele da dominiraju u BiH, ali im se Srbi i Hrvati opiru.
Oni to jednostavno ne mogu sakriti, a žele celovitu Bosnu, te u tom cilju obećavaju vladavinu "građanskih" (nenacionalnih) partija i ravnopravnost svih domicilnih naroda.

Evo doveli su sociologa Miru Lazovića, koji zastupa upravo taj, građanski pristup.

Ima nekih dobrih sarajevskih političkih emisija, jedna od njih je "Pressing".

Simpatično mi je koliko muslimani žele da dominiraju u BiH, ali im se Srbi i Hrvati opiru.
Oni to jednostavno ne mogu sakriti, a žele celovitu Bosnu, te u tom cilju obećavaju vladavinu "građanskih" (nenacionalnih) partija i ravnopravnost svih domicilnih naroda.

Evo doveli su sociologa Miru Lazovića, koji zastupa upravo taj, građanski pristup.
Miro Lazović pravoslavac, ugrožen? :D Doveli ga svezanog sa lisicama na rukama? Što je vama teško prihvatiti istinu da mi jesmo država ravnopravnih? :D

Miro je Hrvatijanac koliko ja kapiram, bivši predsednik skupštine BiH. Nešto si pobrkao ... 🙄
“Ako ja, kao građanin srpske nacionalnosti, biram samo predstavnika svog naroda, onda sam uskraćen za izbor Bošnjaka, Hrvata i ljudi i iz reda ostalih. Smatram da ljudi koji vode ovu državu moraju biti izabrani od svih građana BiH. Svaki građanin ima pravo birati koga god želi. Ako bi se Izborni zakon BiH promijenio na taj način, siguran sam da bi mnoge podjele i problemi bili otklonjeni”, kaže Lazović

Miro Lazović pravoslavac, ugrožen? :D Doveli ga svezanog sa lisicama na rukama? Što je vama teško prihvatiti istinu da mi jesmo država ravnopravnih? :D
Miro Lazović je pravoslavac po vašoj mjeri. Kao i Bogić npr. Ili kao šta je Komšić Hrvat kakvog vi želite. Ne BiH nije država ravnopravnih.

“Ako ja, kao građanin srpske nacionalnosti, biram samo predstavnika svog naroda, onda sam uskraćen za izbor Bošnjaka, Hrvata i ljudi i iz reda ostalih. Smatram da ljudi koji vode ovu državu moraju biti izabrani od svih građana BiH. Svaki građanin ima pravo birati koga god želi. Ako bi se Izborni zakon BiH promijenio na taj način, siguran sam da bi mnoge podjele i problemi bili otklonjeni”, kaže Lazović

To su takve bajke, da nemam reči.
Nažalost, i u BiH i u drugim jugo krajevima stvari se odvijaju marfijevski, znači najmanje pametno.

FB_IMG_1701272661044.jpg

1989. године је нуђен систем "један човек - један глас". Народи и народности СФРЈ су то одбили и кренули путем сецесије да праве националне државе. Сада, 35 година после тога, исти ти који су одбили предлог да Југославија функционише, траже да се уведе "грађанска држава", у којој би био исти тај систем "један човек - један глас".

Због чега је сада промењен став?

Građanska država je podvala bošnjačkih unionista kobajagi zbog normalnog funkcionisanja BiH po uzoru na ostale republike a zapravo sa ciljem njihove dominacije nad državom jer sa njihovim glasovima + Komšićevim Hrvatima bi imali nadpolovičnu većinu i mogli bi odluivati o svemu uključujući i npr. ukidanje RS.
Исламграђанска држава у складу са шеријатом? :mrgreen:

У грађанској држави нема изјашњавања по националној или етничкој припадности. Нема националних мањина или етничких група, са правима већим или другачијим од већине. Сви људи су једнаки и само су држављани те државе, на основу чега имају једнака права и обавезе једни према другима и пред државом.

Да ли заговорници ове идеје уопште знају шта је грађанска држава и зашто је нису подржавали 1989. године?

1989. године је нуђен систем "један човек - један глас". Народи и народности СФРЈ су то одбили и кренули путем сецесије да праве националне државе. Сада, 35 година после тога, исти ти који су одбили предлог да Југославија функционише, траже да се уведе "грађанска држава", у којој би био исти тај систем "један човек - један глас".

Због чега је сада промењен став?
Zbog toga zato što je to jedinstven slučaj . A ako me budeš pitao zašto je jedinstven slučaj opet ćeš dobiti odgovor da je to jedninstven slučaj.

Zbog toga zato što je to jedinstven slučaj . A ako me budeš pitao zašto je jedinstven slučaj opet ćeš dobiti odgovor da je to jedninstven slučaj.
Кад је нешто на штету Срба, онда се то назове јединственим случајем, и о томе нема расправе, тачка? Став наших "пријатеља" са Запада. :namcor:

Back