Bosna bi mogla krenuti prema separaciji, a to se neće desiti bez krvoprolića

Pred Amerikom klece i mnogo, mnogo vece sile od Srbije, a pogotovo od bosanskih Srba.

Bosanski Srbi su u svetskim okvirima nesto...gotovo nevidljivo.

Koje sile, libija, irak, avganistan? Smesno, smesno, smesnooooo!
I evo jedan podatak kako su se Srbi plasili na Kosovu.
Neprijateljske snage (albanci, nato i teroristi) su u vise navrata pokusavali da pomere liniju odbrane ali ih je odlucna borba Srba odvratila u svakom pokusaju.
Amerika nije sila, to su babe, na kopnu su nula pa koriste avione. eee silo silo...
 
Koje sile, libija, irak, avganistan? Smesno, smesno, smesnooooo!
I evo jedan podatak kako su se Srbi plasili na Kosovu.
Neprijateljske snage (albanci, nato i teroristi) su u vise navrata pokusavali da pomere liniju odbrane ali ih je odlucna borba Srba odvratila u svakom pokusaju.
Amerika nije sila, to su babe, na kopnu su nula pa koriste avione. eee silo silo...

Smanji dozivljaj i molim te - ne lupetaj!
 

Ђубре маторо које прима апанаже од разних муслиманских џамахирија... битанга...

Ashdown: Bosna bi mogla krenuti prema separaciji, a to se neće desiti bez krvoprolića

B. A. 28/05/2011 12:50:00
image Paddy Ashdown

„Evropska unija se ne uspijeva suprotstaviti novoj vrsti nacionalista među bosanskim Srbima, a ako se to ne dogodi, krvoproliće bi se moglo ponoviti u Bosni i Hercegovini, upozorio je Paddy Ashdown. U razgovoru za britanski list "Telegraph" bivši visoki predstavnik u BiH Paddy Ashdown je istakao kako bosanski Srbi vrše pritisak da razbiju multietničku državu, :hahaha:što bi...

... moglo region uvesti u novi sukob.

Ovaj liberalni demokrata je od 2002. do 2006. obnašao funkciju visokog predstavnika u BiH i radio na postavljanju zemlje na noge nakon rata, piše Telegraph. Komentarišući trenutno stanje u BiH, pridružio se kritikama na račun Catherine Ashton i Evropsku uniju nazvao "nekompetentnom".
:lol:

Ashdown je istakao je kako je BiH povremeno postizala nevjerovatan napredak i bila na dobrom putu prema intergracijama u EU i NATO, ali da je u posljednjih pet godina sve krenulo unazad. "Dinamika u BiH posljednjih pet godina je krenula u obrnutom smjeru", kazao je Ashdown, prenosi Deutsche Welle.
:rotf:
"Ako se to ne promijeni, Bosna će krenuti prema separaciji, a to se neće desiti bez krvoprolića. Mislim da je trenutna situacija veoma loša. Ne kažem da je sukob blizu, ali ako sam prije nekoliko mjeseci mogao reći da se to neće dogoditi, sada više nisam siguran."

Lord Ashdown (70) smatra da bi Evropska unija morala biti snažnije uključena u politiku u BiH, te da bi Dodiku morale biti uvedene sankcije, koje bi trebale uključivati zamrzavanje imovine i zabranu putovanja.
:roll:
"EU je uvijek preferirala kratkoročna rješenja, bilo šta čime bi mogli izbjeći krizu, umjesto da se suoče s problemima", uvjeren je britanski diplomata. "Mislim da su time samo povećali utjecaj Dodika, vodećeg političara u procesu razbijanja Bosne i Hercegovine i umanjivanja uloge EU."
 
naravno da će biti ratova jer veliki imaju interes da bude ratova pa zato i drže bosnu ovakvu kakva je.
da hoće da ne bude rata, ne bi terali "tri naroda" koja se najiskrenije moguće mrze da žive zajedno.

Zapadne sile, prvenstveno SAD ne dozvoljavaju raspad BiH jer se plase osnivanja muslimanske drzave u Evropi, koja bi bila pogodno tlo za terorizam. ;)
Zbog toga nisu dopustili da se operacija "Oluja" dovrsi do kraja, a pri tome su dopustili pokolj Bosnjaka u Srebrenici.
Zbog straha od osnivanja muslimanske drzave u Evropi su BiH uveli embargo na uvoz oruzja, istovremeno dok su Srbi imali naoruzanja da ratuju 20 godina. Zapadne sile su se nadale da ce Srbi istrijebiti Bosnjake u BiH ili da ih svedu na mizernu cifru, a posto to Srbi nisu uspjeli, Amerikanci su nametnuli Daytonski sporazum kako bi sprijecili osnivanje muslimanske drzave.
 
Poslednja izmena:
Zapadne sile, prvenstveno SAD ne dozvoljavaju raspad BiH jer se plase osnivanja muslimanske drzave u Evropi, koja bi bila pogodno tlo za terorizam. ;)
Zbog toga nisu dopustili da se operacija "Oluja" dovrsi do kraja, a pri tome su dopustili pokolj Bosnjaka u Srebrenici.

I onda je crvenkapa pojela vuka..i cica mica gotova prica.
 
Zapadne sile, prvenstveno SAD ne dozvoljavaju raspad BiH jer se plase osnivanja muslimanske drzave u Evropi, koja bi bila pogodno tlo za terorizam. ;)
Zbog toga nisu dopustili da se operacija "Oluja" dovrsi do kraja, a pri tome su dopustili pokolj Bosnjaka u Srebrenici.

zapadne sile, prvenstveno velika britanija pa deset praznih mesta iza SAD, najviše na svetu žele muslimanski terorizam u evropi
 
Zapadne sile, prvenstveno SAD ne dozvoljavaju raspad BiH jer se plase osnivanja muslimanske drzave u Evropi, koja bi bila pogodno tlo za terorizam. ;)
Zbog toga nisu dopustili da se operacija "Oluja" dovrsi do kraja, a pri tome su dopustili pokolj Bosnjaka u Srebrenici.
Zbog straha od osnivanja muslimanske drzave u Evropi su BiH uveli embargo na uvoz oruzja, istovremeno dok su Srbi imali naoruzanja da ratuju 20 godina. Zapadne sile su se nadale da ce Srbi istrijebiti Bosnjake u BiH ili da ih svedu na mizernu cifru, a posto to Srbi nisu uspjeli, Amerikanci su nametnuli Daytonski sporazum kako bi sprijecili osnivanje muslimanske drzave.

Ahaha :rotf: A čemu služi onda Kosovo, tamo ima više terorista nego u Bosni :think:
 
Nema to nikakve veze sa naoruzanjem, jednostavno Srpska vojska pod ministrom Stukom je izgubila ono sto je nekad imala.
Ja nisam za bilo kakve sukobe, jednostavno nisam za to da se BIH odrzava kao mala yugoslavia jer Srbi i Hrvati nece vise tako pa nije ni cudno sto je situacija tako uzavrela.
Avioni su dosli kasnije, kad nisu uspeli kopneno da upadnu, bombardovali su vojne i CIVILNE ciljeve u Beogradu, Nisu i drugim gradovima iako je to dosta daleko od KIM.


Mislim da oruzani sukobi mogu samo rijesiti ovu situaciju u BiH, ali u omjeru snaga koje bi bile priblizne, a ne da se opet ponovi stanje iz 90-tih kada su jedni napadali tenkovima i avionima, a drugi se branili puskama i pistoljima.

Informisi se malo o kapacitetu americke vojske, oni jos ni u jedan rat nisu usli sa punom snagom, jednostavno nemaju potrebe. ;)
Dovoljno im je da sa 10% snage savladaju protivnika.
Bombardovali su Beograd zato sto je to bilo sjediste svega, odatle su dolazile komande za operacije na Kosovu, isto kao sto sada bombarduju Tripoli, a ne neko mjesto u libijskoj pustinji.
 
Pred Amerikom klece i mnogo, mnogo vece sile od Srbije, a pogotovo od bosanskih Srba.

Bosanski Srbi su u svetskim okvirima nesto...gotovo nevidljivo.


Iz razloga zato što su nevidljivi ceo zapad koji broji oko 800 miliona stanovnika držao je ceo srpski narod oko 10 miliona celih 10 godina u totalnoj izolaciji, mediojskom mraku i ekonomskoj blokad i tek se onda usudio da ga napadne i to samo tek toliko da pljucka sa 10-15 km visine i da pošalje jedno 10 hiljada šiptara na klanicu a da ni sami nisu znali za šta ginu.

A sada počinje da se polako nazire svetlo na kraju tunela koje im kaže da im je trud bio sasvim uzaludan jer su od 1989.g. pa do danas više osiromašili nego u zadnjih 100 godina jer su samo u poslednjih 8 godina počeli da gube sve konce kojima su vezivali celu svetsku ekonomiju uz sebe da su prinuđeni na otvorene agresije, ratove i napade na sasvim neutralne male zemlje koje im nikada nisu predstavljale nikakvu opasnost.

Raspad zapadnog sistema vrednosti je sasvim vidljiv i najvećem slepcu osim sasvim ćoravim pojedinim sa Balkana.
 

Back
Top