Бошко Ристић,функционер ДС-а и даље пљачка српску имовину!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Sombor -- Hrvatski kombinat Borovo iz Vukovara nastavlja da nam nasilno otima prodavnice po Srbiji, kaže Mirko Vujanović, generalni direktor Borelija u restrukturiranju.

(foto: Novosti)

Vujanović dodaje da je tako preduzeće Borovo do sada prodalo 26, od ukupno 108 prodavnica i lokala Borelija.

On dodaje da je već iseljeno 13, kao i to da se prodaje somborska imovina po tri do pet puta nižoj ceni od tržišne.

Do sada je nasilno (bez sudskog rešenja) oteto 1.500 kvadratnih metara poslovnog prostora na najboljim lokacijama širom Srbije, čija je procenjena vrednost oko četiri miliona evra. "Boreli je jedino somborsko preduzeće koje još nije privatizovano, a sa proizvodnom i maloprodajnom mrežom i sa 650 radnika, najveća je fabrika obuće u Srbiji", ističe Vujanović.
APEL ZASAD BEZ ODGOVORA
Sindikat i poslovodstvo u ovom društvenom preduzeću, od Vlade Srbije, Agencije za privatizaciju, Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja i pravosudnih organa Srbije više puta su tražili da zaštite društvenu imovinu i tako omoguće da 700 radnika ostvaruje egzistenciju. Međutim, kako kažu u Boreliju, dosad niko nije reagovao, pa su ovih dana ponovo uputili pisma, na iste adrese, tražeći od nadležnih da im pomognu.




Jedinstvena je i po tome što je jedna od malobrojnih fabrika, koja je zaostala iz vremena bivše SFRJ. Međutim, danas ima najveći problem, a to je nerešeni status sa hrvatskim kombinatom Borovo, u čijem su sastavu nekada radili.

Ovde naglašavaju da je Boreli izbegao sveopšti talas rasprodaje društvene imovine, ne zato što je nekome promaklo da unovči društveni kapital, već zato što se imovina somborskih obućara vodi na hrvatsko Borovo i što dosad status takvih preduzeća dve države nisu rešile.

Vujanović veli da još nije potpisan biletarni sporazum o sprovođenju Sporazuma o sukcesiji sa Hrvatskom, i da ove dve firme tek treba da se dogovore o tome koliko je učešće Borova u kapitalu Borelija, ali nadležni u hrvatskom kombinatu odbijaju taj dogovor. "Ukoliko ne postignemo dogovor, Agencija za privatizaciju Srbije, utvrdiće udele u kapitalu", pojašnjava on.

Naime, prema uredbi koja bi trebalo da reši status preduzeća kao što je Boreli, novi rok za dogovor je 30. jun. Inače, važenje ove uredbe već godinama se produžava, a polažaj preduzeća ostaje nerešen. U tim uslovima Borovo nesmetano nastavlja da rasprodaje i čerupa prodavnice i lokale koje legalno koristi Boreli.

"Kako je moguće da advokat Boško Ristić, inače, narodni poslanik Skupštine Srbije, kao osoba koju je za to ovlastilo Borovo, rasprodaje imovinu Srbije, a da pritom niko na to ne reaguje", ogorčeno pita Stipan Ezgeta, predsednik Samostalnog sindikata u Boreliju.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=19&nav_id=513032

И сад неко неко каже да нишки ДС није најпропалија филијала ове иовако пропале партије?Бошко Ристић је склоњен и склањан због лоповлука али изгледа да у Србији правници не иду у затвор.
 
Bosko Ristic je obican pajser i karijerista. I klasican primer da su palanacki politicari gori od ovih u BG-u. Kada neko krene da pljuje po BG-u i Beogradjanima, samo mu podmetni Boska Ristica kao argument da je provincija jos gora od BG-a.
Не зна се ко је гори,да ли овај или онај неписмени бивши премијер а садашњи винар.
 

zato što se imovina somborskih obućara vodi na Borovo

Boško Ristić, kao osoba koju je za to ovlastilo Borovo
Očigledno, firma Borovo ima vlasništvo u imovini tog Borelija, i zato ima pravo da njome raspolaže.

Tako da je ovo još jedna lažna priča, koju plasiraju babunski mediji kao U92.

Vama je važno samo da nešto lupate o "pljački i krađi," a potpuno vam je nevažno ima li to veze sa istinom
 
Očigledno, firma Borovo ima vlasništvo u imovini tog Borelija, i zato ima pravo da njome raspolaže.

Tako da je ovo još jedna lažna priča, koju plasiraju babunski mediji kao U92.

Vama je važno samo da nešto lupate o "pljački i krađi," a potpuno vam je nevažno ima li to veze sa istinom

Ако немаш УПОРЕДИВИ ПРИМЕР О ОВАКВОЈ РАСПРОДАЈИ НАШЕ ИМОВИНЕ У ХРВАТСКОЈ БОЉЕ ТИ ЈЕ ДА ЗАПУШИШ и да се не бламираш. неоНДХ је КОНФИСКОВАЛА КОМПЛЕТНУ ИМОВИНУ СРБИЈЕ УЗ ПОМОЋ ДОМАЋИХ ДРИПАЦА И ЛОПУЖА КОЈИМА НЕ ПАДА НИ НА КРАЈ ПАМЕТИ НИ ДА ЗАТРАЖЕ ПРИВАТНУ ИМОВИНУ ГРАЂАНА СРБА-ИЗБЕГЛИЦА А ДА НЕ ПРИЧАМ КОЛИКОГ ЈЕ РАЗМЕРА ПЉАЧКА ИМОВИНЕ ДДРЖАВЕ СРБИЈЕ НА МОРУ И ПО БАНКАМА - и још се усуђујеш да се јавиш да нешто тандрчеш :evil::evil::evil:
 
Ма Брате, неће никада однети зграду из Србије...
Када падну ови НАТО гувернери БоТа, ДеДа МрАз, ПаЧиЋ и сл...опет вратити имовину власницима и коначно вратити отету земљу коју су комунисти отели..
Карађорђевићима прво...па даље...
 
Ма Брате, неће никада однети зграду из Србије...
Када падну ови НАТО гувернери БоТа, ДеДа МрАз, ПаЧиЋ и сл...опет вратити имовину власницима и коначно вратити отету земљу коју су комунисти отели..
Карађорђевићима прво...па даље...



Karađorđevići nešto da vrate Srbiji i Srbima !?!?

Pa oni su im i poklonili državi i sve što imaju sada i sve to na srpskoj zemlji.
 
Ма Брате, неће никада однети зграду из Србије...
Када падну ови НАТО гувернери БоТа, ДеДа МрАз, ПаЧиЋ и сл...опет вратити имовину власницима и коначно вратити отету земљу коју су комунисти отели..
Карађорђевићима прво...па даље...

:ok: :ok:
 
Karađorđevići nešto da vrate Srbiji i Srbima !?!?

Pa oni su im i poklonili državi i sve što imaju sada i sve to na srpskoj zemlji.

Ко бре поклонио?
Карађорђевићима да се ВРАТИ имовина...
Краљ Александар је имао Велику Србију једину која је у то време могла постојати...
...то што се звала југославија ...је жеља Британије и США...а и СССР-а...
Срби су живели у једној држави са Србским краљем...па ти види...
 
Ко бре поклонио?
Карађорђевићима да се ВРАТИ имовина...
Краљ Александар је имао Велику Србију једину која је у то време могла постојати...
...то што се звала југославија ...је жеља Британије и США...а и СССР-а...
Срби су живели у једној држави са Србским краљем...па ти види...


Da li ti zaista veruješ u to što pišeše ?

Pa gospodine Pavle nisu svi maloumnici.

Kralj Aleksandar je zaista imao Srbiju, ne veliku nego onakvu kakvu je trebala i kakva je postojala kroz ranije vekove a Srbiji napokon posle vekovne turske tiranije i okupacije po odredbama Londonske konferencije iz 1915.g. omogućavala da bude svoj na svom.

Ali čovek je ko čovek .... Aleksandru je odjednom palo na pamet da bi možda mogao da bude i car a ne samo kralj .....

Daj mi razlog zašto tu svoju grešku nije ispravio kada ga je Mišić upozorio na vreme ?
 
Ако немаш УПОРЕДИВИ ПРИМЕР О ОВАКВОЈ РАСПРОДАЈИ НАШЕ ИМОВИНЕ У ХРВАТСКОЈ БОЉЕ ТИ ЈЕ ДА ЗАПУШИШ и да се не бламираш. неоНДХ је КОНФИСКОВАЛА КОМПЛЕТНУ ИМОВИНУ СРБИЈЕ УЗ ПОМОЋ ДОМАЋИХ ДРИПАЦА И ЛОПУЖА КОЈИМА НЕ ПАДА НИ НА КРАЈ ПАМЕТИ НИ ДА ЗАТРАЖЕ ПРИВАТНУ ИМОВИНУ ГРАЂАНА СРБА-ИЗБЕГЛИЦА А ДА НЕ ПРИЧАМ КОЛИКОГ ЈЕ РАЗМЕРА ПЉАЧКА ИМОВИНЕ ДДРЖАВЕ СРБИЈЕ НА МОРУ И ПО БАНКАМА - и још се усуђујеш да се јавиш да нешто тандрчеш :evil::evil::evil:

Imam ja uporediv primer.

Firma za koju sam radio je svoje odmaralište u Hrvatskoj prodala još 2002. godine.

Odmaralište je bilo uredno uknjiženo kao imovina firme u hrvatskom katastru. Kada su završene pravne zavrzlame oko sukcesije, dogovori oko statusa itd. prodato je.

Takođe, pouzdano znam da imovinu fizičkih lica takođe nije bilo moguće otuđiti, bez obzira što su ista proterana...dok je situacija sa stanovima koji su 1991. bili u društvenoj svojini
sporna...jer je Hrvatska desetinama hiljada Srba oduzela stanarsko pravo, a posle su te stanove privatizovali novi stanari...
 


Očigledno, firma Borovo ima vlasništvo u imovini tog Borelija, i zato ima pravo da njome raspolaže.

Tako da je ovo još jedna lažna priča, koju plasiraju babunski mediji kao U92.

Vama je važno samo da nešto lupate o "pljački i krađi," a potpuno vam je nevažno ima li to veze sa istinom


Da li ti uopšte umeš neki tekst realno i trezveno da napišeš i da se kaže da je on pouzdan i tačan ?

Ja ga nisam još pročitao a i neću, jer ti nisi sposobna da nešto tako napišeš. Ne iz razloga tvoje lične (ne)sposobnosti nego zbog tvog ličnog inaćenja.


Odgovori mi na ovo pitanje :

Šta se desilo sa dinarima koji su ostali u hrvatskoj u momentu njene nasilne sekcesije ?
Tačan podatak koliko je bilo dinara u hrvatskoj imala je Narodna Banka Jugoslavije a meni se čini da je on iznosio oko 7-7,5 milijardi maraka.

A to nikada nije postavljeno kao pitanje u sukcesiji. I pitanje je zašto ?
Za odgovor na njega treba priupitati dinkića.
 
.....
n025.gif
 
Poslednja izmena:
Da li ti uopšte umeš neki tekst realno i trezveno da napišeš i da se kaže da je on pouzdan i tačan ?

Ja ga nisam još pročitao a i neću, jer ti nisi sposobna da nešto tako napišeš. Ne iz razloga tvoje lične (ne)sposobnosti nego zbog tvog ličnog inaćenja.


Odgovori mi na ovo pitanje :

Šta se desilo sa dinarima koji su ostali u hrvatskoj u momentu njene nasilne sekcesije ?
Tačan podatak koliko je bilo dinara u hrvatskoj imala je Narodna Banka Jugoslavije a meni se čini da je on iznosio oko 7-7,5 milijardi maraka.

A to nikada nije postavljeno kao pitanje u sukcesiji. I pitanje je zašto ?
Za odgovor na njega treba priupitati dinkića
.

Ne treba pitati Dinkića, nego pročitati ustav iz 1974. godine. Tamo piše ko je emitovao novac u SFRJ.

Zato, i ako je postavljeno pitanje u sukcesiji, odgovor je brzo došao...isto važi i za Sloveniju, BiH, Makedoniju.
 
Ne treba pitati Dinkića, nego pročitati ustav iz 1974. godine. Tamo piše ko je emitovao novac u SFRJ.

Zato, i ako je postavljeno pitanje u sukcesiji, odgovor je brzo došao...isto važi i za Sloveniju, BiH, Makedoniju.


Nije pitanje emisije novca u SFRJ nego šta se desilo sa novcem SFRJ (dinar) koji je u trenutku izlaska hrvatske novčane jedinice ostao na teritoriji hrvatske.
 
Da li ti zaista veruješ u to što pišeše ?

Pa gospodine Pavle nisu svi maloumnici.

Kralj Aleksandar je zaista imao Srbiju, ne veliku nego onakvu kakvu je trebala i kakva je postojala kroz ranije vekove a Srbiji napokon posle vekovne turske tiranije i okupacije po odredbama Londonske konferencije iz 1915.g. omogućavala da bude svoj na svom.

Ali čovek je ko čovek .... Aleksandru je odjednom palo na pamet da bi možda mogao da bude i car a ne samo kralj .....

Daj mi razlog zašto tu svoju grešku nije ispravio kada ga je Mišić upozorio na vreme ?

Лупаш глупости...
Договором Краља Петра и Св.Цара Николаја....договорен је био брак између Краља Александра и једне од Царевих ћерки...те би због слабости Царевића....Краљ Александар требао да неследи круну...
Уз то је договорено и Словенско Царство од Јадрана до Аљаске...
Ако знаш датуме у историји ..видећеш да када је договорена Југославија ...Руска Царевина је већ била готова...а Совјети су узели власт...те Краљ Александар више није имао подршку за Велику Србију (Србију) већ само за Југсолавију (Британци нам увалили кајлу по 18337837 пут)...(читај: Невољни ратници - Србија и Велике силе 1914-1918, др Драгољуба Живојиновића)

Има једна Краљева изрека....нисам је тачно запамтио ...а смисао је следећи:
Да је мени мој кум (Св.Цар Николај) са десне стране...и да ми Пашић не разбија државу са леђа...данас би имали Србију уместо Југославије.../речено после конгреса/
 

Back
Top