gost 23146
Buduća legenda
- Poruka
- 46.396
Sombor -- Hrvatski kombinat Borovo iz Vukovara nastavlja da nam nasilno otima prodavnice po Srbiji, kaže Mirko Vujanović, generalni direktor Borelija u restrukturiranju.
(foto: Novosti)
Vujanović dodaje da je tako preduzeće Borovo do sada prodalo 26, od ukupno 108 prodavnica i lokala Borelija.
On dodaje da je već iseljeno 13, kao i to da se prodaje somborska imovina po tri do pet puta nižoj ceni od tržišne.
Do sada je nasilno (bez sudskog rešenja) oteto 1.500 kvadratnih metara poslovnog prostora na najboljim lokacijama širom Srbije, čija je procenjena vrednost oko četiri miliona evra. "Boreli je jedino somborsko preduzeće koje još nije privatizovano, a sa proizvodnom i maloprodajnom mrežom i sa 650 radnika, najveća je fabrika obuće u Srbiji", ističe Vujanović.
APEL ZASAD BEZ ODGOVORA
Sindikat i poslovodstvo u ovom društvenom preduzeću, od Vlade Srbije, Agencije za privatizaciju, Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja i pravosudnih organa Srbije više puta su tražili da zaštite društvenu imovinu i tako omoguće da 700 radnika ostvaruje egzistenciju. Međutim, kako kažu u Boreliju, dosad niko nije reagovao, pa su ovih dana ponovo uputili pisma, na iste adrese, tražeći od nadležnih da im pomognu.
Jedinstvena je i po tome što je jedna od malobrojnih fabrika, koja je zaostala iz vremena bivše SFRJ. Međutim, danas ima najveći problem, a to je nerešeni status sa hrvatskim kombinatom Borovo, u čijem su sastavu nekada radili.
Ovde naglašavaju da je Boreli izbegao sveopšti talas rasprodaje društvene imovine, ne zato što je nekome promaklo da unovči društveni kapital, već zato što se imovina somborskih obućara vodi na hrvatsko Borovo i što dosad status takvih preduzeća dve države nisu rešile.
Vujanović veli da još nije potpisan biletarni sporazum o sprovođenju Sporazuma o sukcesiji sa Hrvatskom, i da ove dve firme tek treba da se dogovore o tome koliko je učešće Borova u kapitalu Borelija, ali nadležni u hrvatskom kombinatu odbijaju taj dogovor. "Ukoliko ne postignemo dogovor, Agencija za privatizaciju Srbije, utvrdiće udele u kapitalu", pojašnjava on.
Naime, prema uredbi koja bi trebalo da reši status preduzeća kao što je Boreli, novi rok za dogovor je 30. jun. Inače, važenje ove uredbe već godinama se produžava, a polažaj preduzeća ostaje nerešen. U tim uslovima Borovo nesmetano nastavlja da rasprodaje i čerupa prodavnice i lokale koje legalno koristi Boreli.
"Kako je moguće da advokat Boško Ristić, inače, narodni poslanik Skupštine Srbije, kao osoba koju je za to ovlastilo Borovo, rasprodaje imovinu Srbije, a da pritom niko na to ne reaguje", ogorčeno pita Stipan Ezgeta, predsednik Samostalnog sindikata u Boreliju.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=19&nav_id=513032
И сад неко неко каже да нишки ДС није најпропалија филијала ове иовако пропале партије?Бошко Ристић је склоњен и склањан због лоповлука али изгледа да у Србији правници не иду у затвор.
(foto: Novosti)
Vujanović dodaje da je tako preduzeće Borovo do sada prodalo 26, od ukupno 108 prodavnica i lokala Borelija.
On dodaje da je već iseljeno 13, kao i to da se prodaje somborska imovina po tri do pet puta nižoj ceni od tržišne.
Do sada je nasilno (bez sudskog rešenja) oteto 1.500 kvadratnih metara poslovnog prostora na najboljim lokacijama širom Srbije, čija je procenjena vrednost oko četiri miliona evra. "Boreli je jedino somborsko preduzeće koje još nije privatizovano, a sa proizvodnom i maloprodajnom mrežom i sa 650 radnika, najveća je fabrika obuće u Srbiji", ističe Vujanović.
APEL ZASAD BEZ ODGOVORA
Sindikat i poslovodstvo u ovom društvenom preduzeću, od Vlade Srbije, Agencije za privatizaciju, Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja i pravosudnih organa Srbije više puta su tražili da zaštite društvenu imovinu i tako omoguće da 700 radnika ostvaruje egzistenciju. Međutim, kako kažu u Boreliju, dosad niko nije reagovao, pa su ovih dana ponovo uputili pisma, na iste adrese, tražeći od nadležnih da im pomognu.
Jedinstvena je i po tome što je jedna od malobrojnih fabrika, koja je zaostala iz vremena bivše SFRJ. Međutim, danas ima najveći problem, a to je nerešeni status sa hrvatskim kombinatom Borovo, u čijem su sastavu nekada radili.
Ovde naglašavaju da je Boreli izbegao sveopšti talas rasprodaje društvene imovine, ne zato što je nekome promaklo da unovči društveni kapital, već zato što se imovina somborskih obućara vodi na hrvatsko Borovo i što dosad status takvih preduzeća dve države nisu rešile.
Vujanović veli da još nije potpisan biletarni sporazum o sprovođenju Sporazuma o sukcesiji sa Hrvatskom, i da ove dve firme tek treba da se dogovore o tome koliko je učešće Borova u kapitalu Borelija, ali nadležni u hrvatskom kombinatu odbijaju taj dogovor. "Ukoliko ne postignemo dogovor, Agencija za privatizaciju Srbije, utvrdiće udele u kapitalu", pojašnjava on.
Naime, prema uredbi koja bi trebalo da reši status preduzeća kao što je Boreli, novi rok za dogovor je 30. jun. Inače, važenje ove uredbe već godinama se produžava, a polažaj preduzeća ostaje nerešen. U tim uslovima Borovo nesmetano nastavlja da rasprodaje i čerupa prodavnice i lokale koje legalno koristi Boreli.
"Kako je moguće da advokat Boško Ristić, inače, narodni poslanik Skupštine Srbije, kao osoba koju je za to ovlastilo Borovo, rasprodaje imovinu Srbije, a da pritom niko na to ne reaguje", ogorčeno pita Stipan Ezgeta, predsednik Samostalnog sindikata u Boreliju.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=19&nav_id=513032
И сад неко неко каже да нишки ДС није најпропалија филијала ове иовако пропале партије?Бошко Ристић је склоњен и склањан због лоповлука али изгледа да у Србији правници не иду у затвор.

