Bosanski jezik postoji već odavno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahahahahahahaha :hahaha: :hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf: :rotf:
e mogu da se ne nasmejem ljudima koji pokusavaju da promene svoju istoriju (proslost) sto je naravno NEMOGUCE !
Bosanski jezik ne postoji, kraj price...Zasto ga nema medju svetskim i medjunarodno priznatim jezicima ? Odgovor je prost...NE POSTOJI !...Tacka...Ako treba evo vise tacaka.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Jel ovo dovoljno da mi se prizvali svesti ?
 
Bosanski jezik ne postoji !
Pozdravi za Baniju 79.
Dobro-doshao.!
E sad taj jezik , jezik koji ti zapravo negiras, zaista postoji,,ali j*****, nije bas rasprostranjen, pa prema tome ni nesto posebno prepoznatljiv.!
Nekad( ne tako davno) taj "jezik" je bio u upotrebi uglavnom po mahalam, razno raznih kasaba.?
Danas , iz nekih narocitih pobuda i interesa( boze kojih li) taj mahalski jezik postaje "knjizevni jezik"na nekih 22-23% nekadasnje Sr BiH.!
Prema tome, Banija stari druze, taj "jezik", kao i ta novokomponovana nacija, stvarno j**** ,nema mjesta uzbudjenju, ili bilo kojoj ozbiljnoj diskusiji.!
p.s.
"mahala" ,, "kasaba".,,,ma to ti je to.!
 
Ma moze on da prica sta hoce..svi znamo porijeklo nasih divnih komsija iz doline,Muslimana,samo oni izgleda ne znaju..hehe...

Riječ ''musliman'' se piše malim slovom jer ne označava narod već vjeroispovjest nekog naroda pod uticajem islamskih osvajača. Oni govore jezik naroda od kog su potekli, u ovom slučaju su ih Osmanlije zvali ''poturice'' i ''balije'' i kad su Turci protjerani ostali su sa jezikom koji su od rođenja znali - srpskim.
 
njihov jedini je problem što moraju druge da ubjeđuju da su to što su od prije nekoliko godina počeli da se samoprozivaju i da ubjeđuju druge kako imau sad odjednom i jezik i istoriju. Pa za mene je BiH tinejdžerka: i ja i Republika Srpska smo stariji od nje... hahahhaa
Sad će po ovim muslimanskim biserima da se osnuje i američki, kandaski, novozelandski, australijski, meksički, brazilski i ko zna koji još jezik!!!! hahahaha idiotluka nikad dosta! A istorija u kojoj je Austrougarska oslobodilac i herojske su ustaške legije i Handžar divizija je samo dupelizačka i poltronska. Valjda je za to kriv izdajnički gen koji se već dugo pominje.... Ko je izdao jednom, stalno će!
 
“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"
 
“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"


Kakve veze ima citat iz jednog romana sa time da li postoji ili ne postoji jezik kog izmisliste. Npr Meša Selimović je napiaso testamentno pismo Srpskoj akademiji nauka i umetnosti na koje se pozivam! A i odgovor na pitanje o značenju riječi ''musliman'' je baš to što si napisao? Ma da, kopaj citate i vadi iz konteksta ono što se tebi sviđa u nedostatku podataka i argumenata i neka to nema veze sa temom... nebitno!!! hahahahha.. Bijeda i nemoć poltronsko ulizivačke etničke grupe sa nedvosmisleno izraženim izdajničkim genom, u punom sjaju!!!
 
Pozdravi za Baniju 79.
Dobro-doshao.!
E sad taj jezik , jezik koji ti zapravo negiras, zaista postoji,,ali j*****, nije bas rasprostranjen, pa prema tome ni nesto posebno prepoznatljiv.!
Nekad( ne tako davno) taj "jezik" je bio u upotrebi uglavnom po mahalam, razno raznih kasaba.?
Danas , iz nekih narocitih pobuda i interesa( boze kojih li) taj mahalski jezik postaje "knjizevni jezik"na nekih 22-23% nekadasnje Sr BiH.!
Prema tome, Banija stari druze, taj "jezik", kao i ta novokomponovana nacija, stvarno j**** ,nema mjesta uzbudjenju, ili bilo kojoj ozbiljnoj diskusiji.!
p.s.
"mahala" ,, "kasaba".,,,ma to ti je to.!

Pozdrav i tebi hajka,bolje te našao !
Druže taj bosanski ili bošnjački jezik koji su muslimani ukrali od Srba i hrvata može postojat samo na onih 22% teritorije bih koji je pod muslimanskom kontrolom.
Srbi i hrvati tim jezikom sigurno ne govore.U bivšoj SFRJ kad sam ja išo u školu postojao je srpsko-hrvatski jezik,slovenski i makedonski.Bosanski i crnogorski jezici kolko me pamćenje služi nisu postojali. I što ti kažeš,taj jezik može da prođe po kasabama i mahalama,al u Republici Srpskoj tome jeziku nema mjesta !
 
“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"
 
“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"

De ponovi još koji put ćosićev citat,stvarno već dugo nisu na forumu pročitali hehe !
Za muslimane se zna da su lažovi od rođenja,čak i ne treba citat iz romana kao dokaz !
 
Pozdrav i tebi hajka,bolje te našao !
Druže taj bosanski ili bošnjački jezik koji su muslimani ukrali od Srba i hrvata može postojat samo na onih 22% teritorije bih koji je pod muslimanskom kontrolom.
Srbi i hrvati tim jezikom sigurno ne govore.U bivšoj SFRJ kad sam ja išo u školu postojao je srpsko-hrvatski jezik,slovenski i makedonski.Bosanski i crnogorski jezici kolko me pamćenje služi nisu postojali. I što ti kažeš,taj jezik može da prođe po kasabama i mahalama,al u Republici Srpskoj tome jeziku nema mjesta !

Zanimljivo mi je kako su Srbi uvijek ti koji insistiraju na postojanje zajednickog srpskohrvatskog jezika. Tesko ces naci Hrvata (a jos teze Bosnjaka) koji svoj jezik tako naziva:)
 
Zanimljivo mi je kako su Srbi uvijek ti koji insistiraju na postojanje zajednickog srpskohrvatskog jezika. Tesko ces naci Hrvata (a jos teze Bosnjaka) koji svoj jezik tako naziva:)


Mislim da je u pitanju pogrešno razumijevanje. Ne vidim da iko insistira na zajedničkom jeziku, nego čovjek jednostavno navodi činjenica svima nama dobro poznate. Srpski i hrvatski jezici su se zajedno koristili pod imenima srpskohrvatski i hrvatskosrpki i to je bio zvaničan službeni jezik u SFRJ. Takođe su kao ravnopravni jezici bili priznati slovenački i makedonski, ali samo na prostoru tih Republika. Koliko je ispravno to spajanje u jedan jezik, to je druga priča i ima veze sa umanjenjem nacionalnih identiteta i veličanja jugoslovenstva kao nacionalnosti. Drugih jezika nije bilo jer faktički nisu ni postojali prije Titove Jugoslavije, a današnja ''osvješćivanja'' ne predstavljaju ništa više osim običnog plagijstva.
 
Zanimljivo mi je kako su Srbi uvijek ti koji insistiraju na postojanje zajednickog srpskohrvatskog jezika. Tesko ces naci Hrvata (a jos teze Bosnjaka) koji svoj jezik tako naziva:)
Meni je zanimljiva Vasa zabluda koju ste napisali i izrekli.?, Zapravo, gotovo sam siguran,100% siguran da se, ne radi samo o "zabludi", ili "nepotpunom i nedovoljnom " poznavanju , ne tako davne proslosti zajednicke NAM, kakve-takve, ali zajednicke NAM drzave.?
Vidite "drga moja", hocu reci gospodjo, ili gospodjice, meni je uvijek nekako milo i drago kad naletim i procitam tako te sitne ,ili ne bas tako sitne "provokacije", koje zapravo i nisu samo "provokacije", nego nova i iznova nova potvrda ispravne odluke i stava Srba bivse NAM SR BiH;
prosto i jednostavno-svak svojim putem i svojom sudbinom.!
Sto ste mi dalji, sve ste mi drazi.!
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo mi je kako su Srbi uvijek ti koji insistiraju na postojanje zajednickog srpskohrvatskog jezika. Tesko ces naci Hrvata (a jos teze Bosnjaka) koji svoj jezik tako naziva:)

Gdje si ti to pročitala da ja inzistiram na zajedničkom srpsko-hrvatskom jeziku ? Ja sam napiso da je službeni jezik u bivšoj SFRJ bio srpsko-hrvatski,a za bošnjački nikad nisam čuo ! Danas su srpski i hrvatski jezik dva odvojena jezika,i niko ne inzistira na njihovom spajanju ponovo u jedan jezik,ponajmanje Srbi.Za mene postoje 4 jezika u bivšoj YU,to su srpski,hrvatski,slovenski i makedonski.TZV.bosanski ili bošnjački kao i crnogorski su izmišljeni jezici i ne postoje ! To je isto koda bi Austrijanci rekli da pričaju austrijskim jezikom,van pameti.

PS šta ti to znači "bošnjaci",jel to misliš na selo Bošnjaci kod Županje,ili je to možda neka vrsta čokolade ?
 
Gdje si ti to pročitala da ja inzistiram na zajedničkom srpsko-hrvatskom jeziku ? Ja sam napiso da je službeni jezik u bivšoj SFRJ bio srpsko-hrvatski,a za bošnjački nikad nisam čuo ! Danas su srpski i hrvatski jezik dva odvojena jezika,i niko ne inzistira na njihovom spajanju ponovo u jedan jezik,ponajmanje Srbi.Za mene postoje 4 jezika u bivšoj YU,to su srpski,hrvatski,slovenski i makedonski.TZV.bosanski ili bošnjački kao i crnogorski su izmišljeni jezici i ne postoje ! To je isto koda bi Austrijanci rekli da pričaju austrijskim jezikom,van pameti.

PS šta ti to znači "bošnjaci",jel to misliš na selo Bošnjaci kod Županje,ili je to možda neka vrsta čokolade ?

potpisujem
 
Meni je zanimljiva Vasa zabluda koju ste napisali i izrekli.?, Zapravo, gotovo sam siguran,100% siguran da se, ne radi samo o "zabludi", ili "nepotpunom i nedovoljnom " poznavanju , ne tako davne proslosti zajednicke NAM, kakve-takve, ali zajednicke NAM drzave.?
Vidite "drga moja", hocu reci gospodjo, ili gospodjice, meni je uvijek nekako milo i drago kad naletim i procitam tako te sitne ,ili ne bas tako sitne "provokacije", koje zapravo i nisu samo "provokacije", nego nova i iznova nova potvrda ispravne odluke i stava Srba bivse NAM SR BiH;
prosto i jednostavno-svak svojim putem i svojom sudbinom.!
Sto ste mi dalji, sve ste mi drazi.!

U tvojim riječima se i nalazi odgovor za postojanje "bošnjačkog" jezika.Emocija ,ne razum.
 
U tvojim riječima se i nalazi odgovor za postojanje "bošnjačkog" jezika.Emocija ,ne razum.


Sejo,jarane,,cini mi se da si malo povrsno ,hocu reci neupuceno ,neupuceno u smislu da nisi procitao ranije komentare i stavove diskutanata po ovoj temi.?
Da si ,prije nego si bilo sta napisao, pogledao,tj. procitao predjasnje komentare, vjerovatno bi ovaj tvoj zadnji izostavio?
Jarane samo za tebe i radi tebe:

Hajka
Pogledaj profil Poruke na forumu Privatna poruka Тekstovi u blogu Pošaljite e-mail
independence RS
Snimi
Početnik

--------------------------------------------------------------------------------
Učlanjen:19.06.2011.
Pol:muški
Poruke:12Reputaciona moć:1
Re: Bosanski jezik postoji vec odavno
Original postavio BANIJA 79
Bosanski jezik ne postoji !
Pozdravi za Baniju 79.
Dobro-doshao.!
E sad taj jezik , jezik koji ti zapravo negiras, zaista postoji,,ali j*****, nije bas rasprostranjen, pa prema tome ni nesto posebno prepoznatljiv.!
Nekad( ne tako davno) taj "jezik" je bio u upotrebi uglavnom po mahalam, razno raznih kasaba.?
Danas , iz nekih narocitih pobuda i interesa( boze kojih li) taj mahalski jezik postaje "knjizevni jezik"na nekih 22-23% nekadasnje Sr BiH.!
Prema tome, Banija stari druze, taj "jezik", kao i ta novokomponovana nacija, stvarno j**** ,nema mjesta uzbudjenju, ili bilo kojoj ozbiljnoj diskusiji.!
p.s.
"mahala" ,, "kasaba".,,,ma to ti je to.! Odgovorite Odgovorite sa citatom
 
[/B]
Sejo,jarane,,cini mi se da si malo povrsno ,hocu reci neupuceno ,neupuceno u smislu da nisi procitao ranije komentare i stavove diskutanata po ovoj temi.?
Da si ,prije nego si bilo sta napisao, pogledao,tj. procitao predjasnje komentare, vjerovatno bi ovaj tvoj zadnji izostavio?
Jarane samo za tebe i radi tebe:

[


Pročitao sam.Možda se nismo shvatili.Moj komentar se nadovezuje na tvoje pismo a u određenoj meri ga i potvrđuje.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top