Борисе (спаси Србију и .....), докле више ИЗВИНИ?

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Dokle više „izvini"?

Dana 12.03.2009. trinaestoro optuženih za ratni zločin na poljoprivrednom dobru Ovčara kod Vukovara, kada je ubijeno više od 200 hrvatskih zarobljenika, osuđeno je u Beogradu na ukupno 193 godine zatvora. Petoro ih je oslobođeno


Tužilaštvo za ratne zločine najavljuje žalbu na oslobađajuće presude, a porodice žrtava i dan-danas poručuju da pravda nije zadovoljena.

Bio sam ubeđen da je tom presudom stavljena tačka na ovaj stravični zločin, koji je u glavama bolesnika samo još jedan od aduta kojim će se još nekoliko vekova balkanski narodi kockati i licitirati. Onda je Boris otišao da se izvini! To je njegovo demokratsko pravo, ali je i ljudski i moralni čin... Ali je već postala i neprijatna navika, jer svaki put kad naš predsednik kaže „izvini", ovdašnji TV zumbuli kreću da nam paraju šavove po mozgu. Da otvaraju rane i sole ih. Da nas podsećaju koliko smo loši! Dokle više?

Film Janka Baljka o vukovarskom zločinu na Ovčari prikazan je na B 92 sinhronizovano s Tadićevom navikom da se izvinjava. U udarnom terminu. Janko Baljak jeste napravio dobar film, ali on ne služi da nam postane obavezna lektira.

Ubistva, ratna zverstva... Pričaju ljudi, kukaju... pijani Srbi, probušene zgrade... u 20:38 srpski vojnik, zabrađen i musav, nogom razgrće mrtve babe... potom slede novi jezivi kadrovi... kosti, lobanje, raspali leševi, jame...

Ne pada mi na pamet da pitam na koje će kukovo leto HTV emitovati filmove o zilionima zločina nad srpskim civilima! Niti da insistiram na izvinjenjima hrvatskih ili muslimanskih državnika. Svi političari ionako lažu kad zinu, posebno kad postanu državnici. Zanima me samo, dokle će više nas da ovi s B 92 maltretiraju. Kakva crna tolerancija, priča o samospoznaji! Dokle će neko da traži izvinjenja, da nudi oproštaj, da priča o tome da ne sme da se zaboravi, a mora da se oprosti? Dokle ćemo da gledamo u prljavu prošlost i meljemo o svetloj budućnosti? Dokle u prajmtajmu vrisak, krv, suze, znoj, beda, izbegličke kolone? Dokle će našu savest da siluju dotirani TV nakupci tuđe savesti? Dokle će nevladine platiše i šatrotolerantni sponzori da nam uređuju TV program? Imaju li nešto što zatvara rane, što pomaže i bez lažnog „izvini", nešto što vraća bore smejalice?

Dokle više rat? Dokle više „izvini"?

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/tvPressing/story/139726/Dokle+više+„izvini".html
 
Да.....тај баш као и другосрбијанска колумнисткиња са фарме.

:per:

Da bre notorni idiot , proziva kolege sa B92 ,a on radi u jos opskurnijem mediju . U redu je da mi ovde prozivamo medije ,pa i B92 , al da debilko iz iste branse proziva sopstvene kolege "da ga ostave na miru " ,a bez da se sam pre toga spali kao Jan Palah i tako on ostavi gradjane Srbije na miru ,je stvarno komedija ziva . :lol:
 
Možda Tadić preteruje sa izvinjenjima, ali ne vidim ništa sporno za to što se izvinio vukovarskim žrtvama. Šta je tu sporno? Čak i da se samo on izvinio, to samo pokazuje da smo mi veći ljudi od Hrvata, koji stalno balave od srboćetnićkoj agresiji, a pritom potpuno ignorišu velikoustaški plan Franje Tudjmana, da prigrabi što veću teritoriju (pre svega u Bosni) i da "očisti" Hrvatsku od Srba.


Hebi ga, ne može se voditi idiotska politika čitavu deceniju, a onda se čuditi kad počnu da stižu računi te politike na naplatu. Ništa nije besplatno.
 
Možda Tadić preteruje sa izvinjenjima, ali ne vidim ništa sporno za to što se izvinio vukovarskim žrtvama. Šta je tu sporno? Čak i da se samo on izvinio, to samo pokazuje da smo mi veći ljudi od Hrvata, koji stalno balave od srboćetnićkoj agresiji, a pritom potpuno ignorišu velikoustaški plan Franje Tudjmana, da prigrabi što veću teritoriju (pre svega u Bosni) i da "očisti" Hrvatsku od Srba.


Hebi ga, ne može se voditi idiotska politika čitavu deceniju, a onda se čuditi kad počnu da stižu računi te politike na naplatu. Ništa nije besplatno.

Bas tako. Uvek se pronadje nacin za relativizaciju. Zasrati govna pa zaduziti "bracu unuke" da idu da ciste smetliste. Toliko beskicmeno, jadno, tuzno i pateticno.
 
Možda Tadić preteruje sa izvinjenjima, ali ne vidim ništa sporno za to što se izvinio vukovarskim žrtvama. Šta je tu sporno? Čak i da se samo on izvinio, to samo pokazuje da smo mi veći ljudi od Hrvata, koji stalno balave od srboćetnićkoj agresiji, a pritom potpuno ignorišu velikoustaški plan Franje Tudjmana, da prigrabi što veću teritoriju (pre svega u Bosni) i da "očisti" Hrvatsku od Srba.

Strasno kakvo infantilno balavljenje. Zamisli... "veci ljudi".... :roll: Gde to jos postoji u medjunarodnim odnosima takmiciti se u tome ko ce biti "veci covek"? Kako nije palo na pamet americi da se izvini za hirosimu ili da se izvini vijetnamu - ako je vec vrhovni moralni imerativ svake drzave pokazati da ste "veliki ljudi"?
 
Strasno kakvo infantilno balavljenje. Zamisli... "veci ljudi".... :roll: Gde to jos postoji u medjunarodnim odnosima takmiciti se u tome ko ce biti "veci covek"? Kako nije palo na pamet americi da se izvini za hirosimu ili da se izvini vijetnamu - ako je vec vrhovni moralni imerativ svake drzave pokazati da ste "veliki ljudi"?


A sad su ti Amerikanci glavni uzori?:hahaha: Koji si ti dvoličnjak!:rotf:
 
Možda Tadić preteruje sa izvinjenjima, ali ne vidim ništa sporno za to što se izvinio vukovarskim žrtvama. Šta je tu sporno? Čak i da se samo on izvinio, to samo pokazuje da smo mi veći ljudi od Hrvata, koji stalno balave od srboćetnićkoj agresiji, a pritom potpuno ignorišu velikoustaški plan Franje Tudjmana, da prigrabi što veću teritoriju (pre svega u Bosni) i da "očisti" Hrvatsku od Srba.


Hebi ga, ne može se voditi idiotska politika čitavu deceniju, a onda se čuditi kad počnu da stižu računi te politike na naplatu. Ništa nije besplatno.

to pokazuje da smo mi veci ljudi od hrvata?
ali kome se pokazuje? hrvatima?

a da pokazemo sebi prvo, sta mislis, i ova gospodjica iz toplog begisa, sta ona misli?
par stotina hiljada ljudi bez domova u srbiji ne mogu da se vrate zbog tinjajuceg ustastva u hr, ono preostalo srba iz krajine deda i baba zive pseci zivot, penzije krajisnika hrvatska nema namere da isplati i jos se trudi raznim trikovima da prisvoji srpsku zemlju tamo.

jel smo digli glas za njih, jel je nas predsednik ikad postavio to vise nego goruce pitanje svom hrvatskom kontrapartu?

vidi, pravda prvo pa onda izmirenje.
ako nema pravde, svako tadicevo izvinjavanje je puj pike ne vazi.

nek bude covek prema svojima prvo, to mu je poso, placen je za to, zakleo se na to
 
To onaj"novinar" sa Farme ? :lol:



Ma budaletina nevidjena, ne skida se sa Pinka,

precednik je za njega tzar Boris, i tako bi trebao da mu se obraca :mrgreen:


jovanovic.jpg
 
Da bre notorni idiot , proziva kolege sa B92 ,a on radi u jos opskurnijem mediju . U redu je da mi ovde prozivamo medije ,pa i B92 , al da debilko iz iste branse proziva sopstvene kolege "da ga ostave na miru " ,a bez da se sam pre toga spali kao Jan Palah i tako on ostavi gradjane Srbije na miru ,je stvarno komedija ziva . :lol:

иста екипа.........Ђиласов ПРЕСС и Сорошев Б92.......много су исти........само у ПРЕСС-у с'времена на време може да се нађе и нешто нормално.
 
Ma budaletina nevidjena, ne skida se sa Pinka,

precednik je za njega tzar Boris, i tako bi trebao da mu se obraca :mrgreen:


jovanovic.jpg

У његово име се извињавам што је увредио твоја танана осећања која гајиш према борису (то је онај који треба да спасе Србију самоуб....)......
ИЗВИНИ.......од сада ћемо само због тебе о потенцијалном самоубици који се буди уз Севе а да то ова и не зна говорити само у суперлативима.......као својевремено политика и РТс о Слоби и Мири - борисовим коалиционим партнерима.
 

Back
Top