Boris Tadić: Laž je da sam ja stvorio Vučića

комшија

Stara legenda
Poruka
89.564
https://www.danas.rs/politika/tadic-laz-je-da-sam-ja-stvorio-vucica/

Javna polemika putem Tvitera i saopštenja između lidera SDS i Dveri

Tadić: Laž je da sam ja stvorio Vučića

Boris Tadić, lider opozicione Socijaldemokratske stranke, oglasio se danas sa više jakih poruka na društvenoj mreži Tviter upućenih ostalima u opoziciji.


34409556_b-678x382[1].jpg


Piše: P. D. 04. februara 2020. 22.31 Izmenjeno: 22.50

Nekadašnji predsednik Srbije reagovao na izjave i stavove Boška Obradovića, lidera Dveri i jednog od osnivača Saveza za Srbiju, (SDS nije članica SZS), rečene i u emisiji Utisak nedelje.

„Zašto Obradović uopšte učestvuje u ujedinjenju opozicije, ako neprestano napada one sa kojima se ujedinjuje? Nakon napada na Mićunovića, nastavio je ponavljajući u Utisku nedelje laž da sam ja stvorio Vučića. I to samo dan nakon zajedničkog skupa opozicije udružene oko bojkota.



Od početka upozoravam da se izbori mogu bojkotovati ne samo protiv režima, nego i u njegovu korist. Ovo je očit primera rada u korist Vučića pod plaštom bojkota.




SZS bi trebalo da zauzme jasan stav povodom ovakvih istupa svog člana, a samim tim i stvarnih ciljeva bojkota“, napisao je Tadić.

On je ponovo odbacio tvrdnje da je „stvorio“ Srpsku naprednu stranku dok je bio šef države i tada vladajuće Demokratske stranke.

„Te 2012. sam se manje više sam suprotstavio SNS-u, dok su njihovoj pobedi doprineli upravo oni koji su širili iste belolistićke stereotipe kao i danas. Pa i Dveri javnom podrškom na izborima. Apsurd je da oni koji su ih stvarno doveli na vlast optužuju mene za stvaranje SNS!“, poručio je Tadić.







Iz Dveri su reagovali opširnim saopštenjem koje je potpisao njihov čelnik Ivan Kostić i u kome se citiraju delovi američkih diplomatskih depeša koje je objavio Vikiliks i koje su više puta citirane u medijima:

„U depešama Vikiliksa se nalaze delovi izveštaja tadašnjeg ambasadora SAD-a u Srbiji Kamerona Mantera, a u jednoj od njih, iz 19. novembra 2008. godine, stoji sledeće: „Stefanović je ponovo potvrdio želju SNS-a da Srbija bude član EU i procenio da bi trajno rešenje za Kosovo moglo da bude postignuto u roku od 4-5 godina. Međutim, EU bi trebalo da jače doprinosi slanjem pozitivnih signala pre nego što narod bude pripremljen da prihvati rešenje za Kosovo. Takođe, u depeši iz 24. decembra 2008. se navodi: „U svetlu nadolazeće Vučićeve posete Hrvatskoj, SNS kaže da ne planira da traži finansijsku pomoć za preostale Srbe u Krajini. Naši kontakti u SNS nas ubeđuju da ta stranka podržava odvajanje Kosova. Stefanović je putovao sa Vučićem po Hrvatskoj od 8. do 10. decembra. Stefanović nam je sugerisao da bi popravkom nekolikih srpskih kuća u Krajini SAD poboljšale svoj ugled, dok bi sa druge strane ćutke podržale defakto odvajanje Kosova. Koštuničinim jezikom rečeno, Stefanović je predstavio odvajanje Kosova kao jedino realistično rešenje, jer se „svi Srbi mole svako veče da se Kosovo odvoji od Srbije.“

„Ovo su nepobitni dokazi da je SNS formirana uz blagoslov neoliberalnih struktura, koje su vezane za NATO pakt, a cilj je bio da se promeni svest srpskom patriotskom biraču. Iako se nisam slagao sa protivnacionalnom politikom Borisa Tadića, Dveri u drugom krugu predsedničkih izbora 2012. nisu pružile podršku Tomislavu Nikoliću. Razlog tome je uvid da se sprema izdaja srpskog naroda“, tvrdi Ivan Kostić u ime Dveri.

„Dačić zna gde je rekao“
„U hitnom i nervoznom reagovanju Ivice Dačića na moju izjavu u Utisku nedelje da u intimnim krugovima o samoizabranom predsedniku Aleksandru Vučiću govori da nije normalan, ministru spoljnjih poslova potkrala se i jedna istina: to nije izgovorio u mom društvu. Ali, problem je u tome što to ja nisam ni tvrdio. Dačić odlično zna u kom intimnom društvu je rekao za Vučića da nije normalan i sada je naravno veliki skandal što je to procurilo u javnost“, navodi Boško Obradović u pisanoj izjavi.










ПОДРШКА СУПЕР ДЕКИ! ДОЛЕ ВУЧИЋЕВЕ (И ЂИЛАСОВЕ) СЛУШКИЊИЦЕ ИЗ "ДВЕРИ"!
 
Poslednja izmena:
Mi ćemo uzeti sveto Kosovo i Metohiju jer se time zaslužuje Carstvo Nebesko a vi jadnici,radite šta hoćete.
Trebaće nam vremena da dostignemo brojčanost,snagu.Onog trenutka kada se nađemo u poziciji da smo dovoljno jaki anektiraćemo Rašku oblast,ući na sveto Kosovo i Metohiju i odloboditi svetu zemlju.
Slobodno priznajte KiM i idite svojim putem.Nevažni ste.
 
Izgleda da su svi zaboravili da je pojedinačno (tadašnja) SRS bila najjača u parlamentu.

И било који мафијаш или људи са оне стране закона ,никада се неће својевољно окренути против политичара
јер им они пружају подршку и разне бенефиције тако да је илузорно тврдити да су озлоглашени земунци гађали ђинђића.
 
Доста смо ми продан Народ..ти више немаш на кога да се ослониш.

Ја сам уверен да ће једног Дејана Берића бар 20 његових Донбасоваца пратити и у Смрт ,ако треба
док ће за Џег плакати само једно мало кученце из комшилука..ако га уопште и има :lol::lol:

И,онда човек застрани..јбг.
 
Lepo je što priznaješ da je "SNS" u stvari samo Šešeljeva stranka iz devedesetih.

Naime, ti lažovi su pokušali da se foliraju da su potpuno nova opcija.
Dosađuješ sa trolovanjem, odgovoriću ti još ovaj put i to je to.

Komentar na koji sam ja odgovorio glasi:
Naravno da je laž. Vučić i Nikolić dobijaju minimum 27% na parlamentarnim izborima od 2003. do danas. Sedamnaest godina apsolutne dominacije.
Dakle, Vučić, Nikolić, 2003. (za one koji znaju da čitaju).

Dalje (opet za one koji znaju da čitaju) napisao sam "tadašnja SRS", jer je to činjenica, pomenuti Vučić i Nikolić su tada bili u SRS (i nemam ja šta tu da priznajem, to je poznata činjenica), SNS je stvorena kasnije (da li je stvorio Tadić, Rakić, Kurta, Murta - nije ni bitno).
Za razliku od tebe, iznosim činjenice, a ne svoje projekcije (pod uticajem ko zna čega).

Treće, SRS jeste tada uvek izlazila sama na izbore i ono što je osvajala bio je rezultat SRS, a ne nekakvih "blokova", tako da je Bakli u pravu, komotno se to može zvati dominacijom, sviđalo nam se ili ne.

Četvrto, lažovi koji pokušavaju da se foliraju da su nova opcija su na sve strane.
  • Đilas - nov?
  • Jeremić - nov?
  • Stefanović - nov?
  • Živković - nov?
  • Tadić - nov?
... da ne nabrajam dalje. A svi iz DS gnezda. Pa kad ti već smeta SNS koja je nastala iz SRS, kako komentarišeš ovoliki broj stranaka nastalih iz DS?

Od aktuelnih samo S. Trifunović i Boško Obradović nisu bili u vlasti (i nisu imali funkcije u DS). Ovi gore pomenuti i ljudi oko njih su uglavnom tu već godinama.
Promene, kako da ne, ali da ne počnu od njih... zato i prolaze kako prolaze.
Znaš ono:​
- E, zdravo.​
- Zdravo.​
- Šta ima novo?​
- Nema ništa.​
- 'Ajd' da ne kvarimo...​
 

Поздрављам!
Без икаквих лицемерних Коментара типа" зашто тек сада,2 месеца пред Изборе".
и
" заашто нам се прецедник усрао и ко то толико инсистира на регуларним изборима"? :D

Само уједињени можемо пред Лазара,да вратимо Призрен под наше Окриље.
 
da je laz, bas i nije

na izborima 2008 je postalo apsolutno jasno da radikali nikada nece dobiti vlast u srbiji

i da se mora transformisati i promeniti retoriku

tadic je podrzao tu transformaciju, priznao je i dao joj skupstinsku potvrdu

pre toga je postao i socijalista

tako da mozda bas nije stvorio vucica

ali je vukao takve politicke potezse da je do vucica bilo vrlo tesko ne doci
 
da je laz, bas i nije

na izborima 2008 je postalo apsolutno jasno da radikali nikada nece dobiti vlast u srbiji

i da se mora transformisati i promeniti retoriku

tadic je podrzao tu transformaciju, priznao je i dao joj skupstinsku potvrdu

pre toga je postao i socijalista

tako da mozda bas nije stvorio vucica

ali je vukao takve politicke potezse da je do vucica bilo vrlo tesko ne doci
Pitanje je, koji je bio najlakši način da se zaustavi Vučić.

A odgovor je: Glasanjem za Borisa Tadića 2012.

Tako da nisi položio ispit zrelosti.
 
(...)

tadic je podrzao tu transformaciju, priznao je i dao joj skupstinsku potvrdu (...)
Не лажи. Није Тадић дао Николићу идеју да се одвоји од Шешеља јер су они били у лошим односима већ скоро десет година, нити је ДС "оставила напредњацима мандате" јер је на скупштинском одбору који је одлучивао о мандатима у прилог напредњацима гласао Алигрудић и остали из ДСС-а, док су "жути" гласали да се радикалима без беџа мандати одузму.


Да им ДСС тада није оставила мандате, пројекат СНС био би мртворођенче.
 
Poslednja izmena:
Tačno.
SNS je stvorio Tadićev pokojni savetnik Rakić a u dogovoru sa CIA-om.


:tick:
No ako tražite posao makar istovar šlepera i to da budete srećni nemojte ovo da pričate ni u DS-u ni u SNS-u
Samo "živeli", " svaka čast", "alal vera"
Prodaj stan, kupi gazdinstvo, zapošljavaj samo one nadničare koji ne kažu "živeli", " svaka čast", "alal vera"
 

Back
Top