Boris Tadić korača stopama Mire Marković: Odlukom vlade zabranjeni protesti radnika!

odgovori mi sto vi demokrate niste 1996/1997 protestvovali na uscu nego ste blokirali ceo centar Beograda

Sto 5. oktobra 2000te niste pravili demonstracije na uscu nego u centru kod skupstine tada Jugoslavije?

ZASTO?

ja nisam demokrata:evil:..........a tad sam bio mlad za te proteste........
naravno 5.og okt. sam bio........ali to nije isto, tad se radilo o izbornoj kradji i bilo je milion ljudi na ulici.
Ako ti radnici skupe toliko nek blokiraju grad, ok..............ali njih 50 da zajebava hiljade beogradjana...........

valjda smo
sam si ovde pisao da si bio tada pred skupoštinom, mlad i zaveden soroševskim milijardama :mrgreen:

ja nisam protest pravio nego sa na njega dosao . a protest ispred skupstine su pravile sadasnje demokrate koje to isto zabranjuju gladnim i opljackanim radnicima.....

isti ovi koji su blokirali centar beograda nekoliko meseci sada ne dozvoljavaju radnicima da blokiraju beograd na par sati zato sto su opljackani i ostavljeni bez hleba tadicevim "uspesnim reformama?"

ja nisam demokrata:evil:..........a tad sam bio mlad za te proteste........
naravno 5.og okt. sam bio........ali to nije isto, tad se radilo o izbornoj kradji i bilo je milion ljudi na ulici.
Ako ti radnici skupe toliko nek blokiraju grad, ok..............ali njih 50 da zajebava hiljade beogradjana...........

pa i 50 radnika je skup i imaju pravo na protest ispred zgrade vlade :evil:

Znaci nije rec ni o kakvoj zabrani protesta vec o dislociranju iz centra grada, kao i zabrani blokada puteva i zeleznice,
sto je naravno strogo sankcionisano svugde u svetu pa i u Rusiji!!!

pa to je isto radila mira markovic i slobodanb milosevic

tada se milosevicu zbog toga skandiralo SLOBO SADAME

Zato ja skandiram Tadicu zbog ovoga

TADICU SADAME

ja nisam protest pravio nego sa na njega dosao . a protest ispred skupstine su pravile sadasnje demokrate koje to isto zabranjuju gladnim i opljackanim radnicima.....

isti ovi koji su blokirali centar beograda nekoliko meseci sada ne dozvoljavaju radnicima da blokiraju beograd na par sati zato sto su opljackani i ostavljeni bez hleba tadicevim "uspesnim reformama?"

ma važno da se ponovi da si učestvovao
oni koji treba da misle o tome, setiće se tebe.. :mrgreen:

Ućutkuju radnike
Predlog Vlade o ograničenju prava na proteste sindikalni lideri tumače strahom vlasti od vruće radničke jeseni i kažu da, uz zakon o medijima, ugrožava ustavne slobode

BEOGRAD - Poslednji predlog Ministarstva rada i socijalnih pitanja usvojen na sednici Vlade, da se ograniče javna okupljanja radnika kako bi se navodno sprečile zloupotrebe i blokada saobraćajnica, nedvosmisleno asocira na predloge Mirjane Marković tokom protesta 1996/97. godine da te proteste treba izmestiti sa ulica na Ušće, smatraju sagovornici Kurira. Sindikalni prvaci ocenjuju predloge Vlade kao nedemokratske i protivustavne.
Ministar za rad Rasim Ljajić izjavio je da nema razloga za proteste, jer će predstavnici Vlade dolaziti njima. Kako je rekao, oni su već počeli da obilaze preduzeća, što će se nastaviti u budućnosti.
- Niko nema razloga da dolazi u Beograd ispred Vlade ili da blokira saobraćajnice i pruge. Postoje prostori za sve vrste ispoljavanja nezadovoljstva i štrajkova, želimo da naglasimo gde protesti mogu da se održavaju - rekao je Ljajić.
Ljubisav Orbović, predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije, kaže za Kurir da neće poštovati ovakvu uredbu ukoliko radnicima i dalje budu uskraćivana prava.
- To tako ne može. Pravo na protest radnicima garantuju Ustav i zakon! Sve proteste smo dosad legalno prijavljivali. Da je država radila kako treba, ne bi radnici dolazili u Beograd. Nego, nisu hteli da pomere zadnjice iz fotelja! - ogorčen je Orbović.
Ranka Savić, predsednica Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata, kaže da je Rasim Ljajić predvideo da se nacrt ovih mera uvede po hitnom zakonskom postupku za 10 dana, ali da je to spisak lepih želja u cilju sprečavanja vruće sindikalne jeseni.
- Veliki je strah Vlade zbog najave izlaska na ulice, protesta i okupljanja radnika. Poražavajuće je i predstavlja bezobrazluk to što ove mere idu u paketu sa Zakonom o informisanju, i zajedno ugrožavaju prava i medija i građana - konstatuje Savićeva.
Ona naglašava da će se sve to veoma suziti demokratske slobode.
- Država ne može napred ako svi sindikalci treba da ljube skute Ljajiću ili Mlađanu Dinkiću - ističe ona.
Negoslav Jovanović, potpredsednik Industrijskog sindikata, kaže da će radnici od sada morati da pitaju Rasima Ljajića da li mogu da protestuju.
- Oni hoće da derogiraju Zakon o javnom okupljanju i Zakon o štrajku, pa i Ustav. Zabraniće radnicima da pljuju po trotoarima, zvižde policiji i viču "Ua vlada" - ciničan je Jovanović.
Radiša Pavlović, lider Radničkog otpora iz Kragujevca, poručuje da Vlada Srbije nije vlada Beograda, pa ne može Dragan Đilas da zabranjuje proteste ispred Vlade radnicima iz unutrašnjosti.
- U Srbiji to neće moći da prođe! Problem će kulminirati i nema te vlade koja će sprečiti veliki protest. Bahata vlast zakonom o medijima već uvodi vanredno stanje i najpodmukliji oblik diktatorske hunte! Cilj im je da sačuvaju tajkunski kapital koji su izneli preko Kipra, a potom istim novcem kupovali firme po Srbiji - smatra Pavlović.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-29-08-2009/ucutkuju-radnike

-----------------------------------------

BORISE SADAME :thumbdown:

Zabranjuju radnicima pravo na protest, uvode fasisticki zakon o informisanju? Sta je sledeci potez tadiceve vlade? Zabrana svih okupljanja i uvodjenje policijskog casa i smrtne kazne za one koji ga ne postuju?

E a najjace mi je ovo sto kaze Ljajic, da radnici nemaju razloga za protest i da ce vlada dolaziti njima u goste :hahaha:

jel ce to da vazi retroaktivno? unazad od 1995.

onda bih prihvatio, ovako...samo jos jedna represivna mera rezima

nemaju pravo............sta mene boli k. za njihove probleme:mrgreen:

pa ti ljudi su gladni

osiromaseni

nemaju ni za hleba

tadic ih je upropastio opljackao i izbacio na ulicu

sta da rade ? da crknu a ? samo slucajno tebi da ne smetaju ....

vidi se da si pravi mladi demokrata obama tipa....

pobio bi unistio bi prebio bi sve one koji drugacije misle :think:

Тихи

BORISE - SADAME :thumbdown:

Па јест,
Закон о политичким партијама
и овај нови Закон о информисању ...

Питам се хоће ли Амери да покрену још неку акцију
свргавања Диктатора и утеривања Демократије ???

:think::think::think:

pa ti ljudi su gladni

osiromaseni

nemaju ni za hleba

tadic ih je upropastio opljackao i izbacio na ulicu

sta da rade ? da crknu a ? samo slucajno tebi da ne smetaju ....

mnogi od tih ljudi su igrali kolo na uscu pre nekih 15 ak godina i klicali ludom slobi........
sad ko ih yebe kako su glasali, tako i zive............mada nisu ni ovi mnogo bolji.......
sve je to ista banda

Setio se covek u pravi cas da uvede red u organizovana narodna okupljanja! Blago nama!
Ako su oni zaboravili, nismo mi:
5oktobar03.jpg

mnogi od tih ljudi su igrali kolo na uscu pre nekih 15 ak godina i klicali ludom slobi........
sad ko ih yebe kako su glasali, tako i zive............mada nisu ni ovi mnogo bolji.......
sve je to ista banda

pa oni su barem vecina njih glasali za Tadica i DOS

DOS je dobio skoro 2/3 glasova na izborima 2000te

i mesto da dobiju bolji zivot dobili su sta?

opljackane firme, oni su isterani na ulicu

i sad nemaju pravo da protestvuju ispred vlade koja ih je dovela do prosijackog stapa?

ovaj covek je objavio sliku Borisa Tadica kao MIlosevica 21 maja 2008 godine. Javljali su mu se mnogi da kazu da to nije tacno

Evo sta je napisao taj covek na svom blogu 21 maja 2008 . Sve sto je rekao - obistinilo se

Vidim, neki ovu moju poruku ne shvataju,pa mi javljaju,da ne priliči moje poređene Tadića sa Slobodanom Miloševićem.
Ali tako je to,to je logično,to je nezbežno,svako vidi ono što želi da vidi i onako kako percipira život u društvu,državu,stvarnos,život,smisao života….
Pojasniću stvari i kontekst,ne da se pravdam nekome,već da ljudi shvate moju poruku,a naravno,svi imaju prava i slobodu da shvate kontest mog posta po načinu svoje percepcije…

Poštojući autorovu kompletnu sliku zajedno sa sloganom,ja sam to plasirao tako,ali isključivo u ukazivanju na Tadića,na njegovoj diskreditaciji,koji je tipičan komunistiočki profil vladaoca i državnika kao i Slobodan Milošević,a navodno je demokrata koji je „odbacio komunizam.“, kako ljudi vole da kažu,tvrde, i tako predstavljaju sebe.

Tadić je isti,samo je sad zamenio formu raja koji obećava narodu.

Umesto komunističkog raja,“tamo daleko“ u besklasnom društvu,a ne ovde i sada da se stvaraju realni uslovi ( ne treba baciti težište akcije i sreće hipotetički,u budućnosti,jer i kad ta ‘budućnost’ bilo kada dođe,to je opet;-ovde i sada ) za bolji i lepši život,sada je taj raj opet „tamo daleko“,to je „EU“ i jedino moguće integracije,“Evroatlanske“,pa makar to išlo i na štetu nacionalnih i državnih interesa Srbije,jer ta sveopšta i apstraktna „EU“ ideja, je toliko „grandiozna i jedino moguća za Srpski narod“ pa mi to s’toga ne shvatamo,jer,“plitki smo mi i tupavi“ za tako visokoumne fikcije,oprostite;-ideje,koje su na našu sopstvenu realno-egzistencijalnu štetu,nismo obrazovani da to shvatimo,suviše smo primitivni

Ako Tadić opstane,kao i DOS,oni će nastaviti istu priču,i kad pokušaju da nam oduzmu Rašku oblast,Vojvodinu i šta sve ne…
A od privrede Srbije nastaće katastrofalna pustoš…

http://dzonson.wordpress.com/2008/05/20/pobednik-izbora-moja-narodna-volja/

TADICU SADAME

sve je to ista banda

to i ja tvrdim , da ovaj rezim tretira narod po ko ih yebe nacelu

ali, kad dodje dan da rezimu zatreba narod, dobice zauzvrat okretanje glave i ravnodusno sleganje,
niko, bre, nece casu vode da vam da

Back