Boris se gorko kaje...

FataMorgen

Legenda
Poruka
64.174
Politika
Tadić o,ladio Vuka Jeremića!!!
tadic-v.jpg

Predsednik priznao da je pogrešio kada je mlade ljude stavio na funkcije
Tadić o,ladio Vuka Jeremića!!!
Ponedeljak - 29.11.2010
Predsednik Srbije i Demokratske stranke Boris Tadić indirektno je poručio šefu srpske diplomatije Vuku Jeremiću da se mane ćoravog posla kandidovanja za potpredsednika stranke, smatraju politički analitičari.

Uoči izborne skupštine DS-a, zakazane za 18. decembar, Tadić je prekjuče u razgovoru sa studentima u Domu Narodne skupštine prvi put otkrio da ima dozu kajanja zbog izbacivanja mladog Jeremića u političku i državničku orbitu.
- U svoj tim sam uključio veoma veliki broj mladih ljudi, što nije dobro. U politici je iskustvo nezamenljiva stvar, ali su ipak godine neprikosnoveni faktor za valjano i temeljito sticanje iskustva. Imao sam čoveka koji je imao 32 godine kada je postao ministar inostranih poslova. Moj generalni sekretar i šef kabineta isto toliko. To su ljudi koji su neposredno pre toga završili fakultet. Ni dan danas ne znam da li sam pogrešio ili nisam pogrešio - izjavio je Tadić.
Iako se smatralo da je Jeremiću u trci za potpredsedničko mesto glavni adut upravo bliskost sa predsednikom, ova rezervisanost Tadića, smatraju analitičari, značajno umanjuje šanse Jeremića da na stranačkoj skupštini izbaci nekog od četvorice favorita - Bojana Pajtića, Dušana Petrovića, Dragana Đilasa ili Dragana Šutanovca.

Zoran Lučić iz „Cesida“ je ubeđen da Tadićeva packa nije upućena Jeremiću zbog njegovih godina, već njegovog političkog dejstva.
- Možemo samo da nagađamo šta mu je tačno zamerio, ali Jeremić je terao spoljnu politiku u pravcu za koji uopšte nisam siguran da u osnovi predstavlja stavove DS-a. Tadić svakako više od svih zna šta se dešava u toj stranci. I ova njegova izjava zapravo otkriva kakav DS bi on voleo da vodi - objašnjava Lučić.
Politički analitičar Dejan Vuk Stanković smatra da je Tadić ovakvom izjavom prvi put jasno najavio da neće direktno podržati Jeremića. Međutim, to, kako napominje, nikako ne znači da je ministar spoljnih poslova otpisan.
- Zajedničkom rezolucijom Srbije i EU politika Vuka Jeremića zamenjena je Tadićevom, i to je ključna tačka Tadićeve preorijentacije i sklanjanja Jeremića u drugi plan. Od tog momenta, Jeremić više nije prva violina spoljne politike, a u okolnostima ovakve promene političkog kursa, Jeremić je i medijski i politički potrošen - ocenjuje za „Alo!“ Stanković.
Nakon poraza državne politike prema Kosovu, šef srpske diplomatije tek kandidaturom za potpredsednika DS-a postaje više javno eksponiran.
- Tadić ga nije otpisao. Čak i kada ga je nakon rezolucije stavio po strani, poručio je da Jeremić ne treba da snosi konsekvence za rezultate na planu Kosova. Mediji su Jeremića odmah smenili, ali ne i predsednik. Jeremiću je sada postalo jasno da mu je Tadić uskratio podršku za potpredsednika stranke i praktično ga prepustio sudu delegata na skupštini. Uprkos tome, mislim da ne bi bilo dobro da odustane od kandidature - kaže naš sagovornik.


Gorko kajanje za Cvijana

Govoreći o „mladim lavovima“ koje je prerano „bacio u vatru“, Tadić je, pored Jeremića, pomenuo i svog šefa kabineta Miodraga Rakića, ali i doskorašnjeg generalnog sekretara u Predsedništvu Vladimira Cvijana. Upravo je Cvijan najbolji primer kako se „podmlađivanje“ obilo Tadiću o glavu. Njegov gensek nedavno je preleteo kod naprednjaka, uz veliku pompu praćenu teškim optužbama na račun DS-a.
Sad ce Bota da usvoji Krkobabića,malo sveže mlade krvi za pelcovanje:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Kandidati su im dno dna! Svi do jednog!

Kao prvo - oni su doneli zakon protiv diskriminacije. Navodno je zabranjena i rodna diskriminacija i muškarci i žene imaju jednake šanse. Od 5 potpredsednika jedan će biti žensko što je 20%. O kojoj jednakosti pričaju? :lol: To samo pokazuje da jedno rade u teoriji a drugo u praksi.

Ukoliko nemaju normalnog ženskog kandidata sasvim je pošteno da kažu nema i postave pet muškaraca. Ukoliko imaju tri žene koje vrede normalno bi bilo da postave sve tri. Ali oni su nekako sračunali da je dosta da jedan potpredsednik bude žena, uporno potenciraju to da je jedno mesto (ni manje ni više) rezervisano za ženu i samim tim vrše diskriminaciju po zakonu koji su sami doneli. Što bi bilo šta nekome rezervisali jer je muškarac ili žena? Zar ne treba pustiti slobodan izbor pa makar bilo 0 žena u rukovodstvu DS a neki sledeći put 3 ili 4?

Što ne kandiduju Dulića? Smeta im što je Hrvat? Malo im je što su ga prekrstili u pravoslavca da bi bio ministar nego ga i dalje šikaniraju? Zakon protiv diskriminacije su doneli a sami se iživljavaju nad svojim članovima. Ima li u toj DS neko u vrhu ko nije Srbin - osim Tadića koji ni sam ne zna šta je?

Čisto da se zna, Srpska radikalna stranka je donela uredbu o tome da se teži izjednačavanju broja muškaraca i žena na svim funkcijama i zvanično usvojila da nema diskriminacije po osnovu pola, veroispovesti, nacionalnosti i ostalih kriterijuma. Dokument je objavljen na sajtu stranke zajedno sa programom i statutom i već se primenjuje. Kad će žuti preći sa reči na dela i naučiti da cene svoje kadrove koji nisu muški Srbi koji se uvlače Tadiću u dupe?
 
  • Podržavam
Reactions: PnP
Kandidati su im dno dna! Svi do jednog!

Kao prvo - oni su doneli zakon protiv diskriminacije. Navodno je zabranjena i rodna diskriminacija i muškarci i žene imaju jednake šanse. Od 5 potpredsednika jedan će biti žensko što je 20%. O kojoj jednakosti pričaju? :lol: To samo pokazuje da jedno rade u teoriji a drugo u praksi.

Ukoliko nemaju normalnog ženskog kandidata sasvim je pošteno da kažu nema i postave pet muškaraca. Ukoliko imaju tri žene koje vrede normalno bi bilo da postave sve tri. Ali oni su nekako sračunali da je dosta da jedan potpredsednik bude žena, uporno potenciraju to da je jedno mesto (ni manje ni više) rezervisano za ženu i samim tim vrše diskriminaciju po zakonu koji su sami doneli. Što bi bilo šta nekome rezervisali jer je muškarac ili žena? Zar ne treba pustiti slobodan izbor pa makar bilo 0 žena u rukovodstvu DS a neki sledeći put 3 ili 4?

Što ne kandiduju Dulića? Smeta im što je Hrvat? Malo im je što su ga prekrstili u pravoslavca da bi bio ministar nego ga i dalje šikaniraju? Zakon protiv diskriminacije su doneli a sami se iživljavaju nad svojim članovima. Ima li u toj DS neko u vrhu ko nije Srbin - osim Tadića koji ni sam ne zna šta je?

Čisto da se zna, Srpska radikalna stranka je
donela uredbu o tome da se teži izjednačavanju broja muškaraca i žena na svim funkcijama i zvanično usvojila da nema diskriminacije po osnovu pola, veroispovesti, nacionalnosti i ostalih kriterijuma. Dokument je objavljen na sajtu stranke zajedno sa programom i statutom i već se primenjuje. Kad će žuti preći sa reči na dela i naučiti da cene svoje kadrove koji nisu muški Srbi koji se uvlače Tadiću u dupe?

Skup debila.

Topic: Eto ti sad, Natasa, vidis koliko si se syebala sto si se tako brzopleto udala :evil:
 
Kandidati su im dno dna! Svi do jednog!

Kao prvo - oni su doneli zakon protiv diskriminacije. Navodno je zabranjena i rodna diskriminacija i muškarci i žene imaju jednake šanse. Od 5 potpredsednika jedan će biti žensko što je 20%. O kojoj jednakosti pričaju? :lol: To samo pokazuje da jedno rade u teoriji a drugo u praksi.

Ukoliko nemaju normalnog ženskog kandidata sasvim je pošteno da kažu nema i postave pet muškaraca. Ukoliko imaju tri žene koje vrede normalno bi bilo da postave sve tri. Ali oni su nekako sračunali da je dosta da jedan potpredsednik bude žena, uporno potenciraju to da je jedno mesto (ni manje ni više) rezervisano za ženu i samim tim vrše diskriminaciju po zakonu koji su sami doneli. Što bi bilo šta nekome rezervisali jer je muškarac ili žena? Zar ne treba pustiti slobodan izbor pa makar bilo 0 žena u rukovodstvu DS a neki sledeći put 3 ili 4?

Što ne kandiduju Dulića? Smeta im što je Hrvat? Malo im je što su ga prekrstili u pravoslavca da bi bio ministar nego ga i dalje šikaniraju? Zakon protiv diskriminacije su doneli a sami se iživljavaju nad svojim članovima. Ima li u toj DS neko u vrhu ko nije Srbin - osim Tadića koji ni sam ne zna šta je?


Čisto da se zna, Srpska radikalna stranka je donela uredbu o tome da se teži izjednačavanju broja muškaraca i žena na svim funkcijama i zvanično usvojila da nema diskriminacije po osnovu pola, veroispovesti, nacionalnosti i ostalih kriterijuma. Dokument je objavljen na sajtu stranke zajedno sa programom i statutom i već se primenjuje. Kad će žuti preći sa reči na dela i naučiti da cene svoje kadrove koji nisu muški Srbi koji se uvlače Tadiću u dupe?
Nema to nikakve veze sa nacijom pomenutog , a vrh stranke , Tadic i centrala u Beogradu bi i najviše voleli da Dulic bude izabran , al znaju da su mu male šanse , a i ne bi ni oni , a ni sam Dulić da se zameraju Pajtiću koji je u Vojvodini i u stranci , a i inače , glavni i o svemu se on pita i ubedljivo je najjači kadar u partiji . Naravno Tadic i centrala ne mogu da ga smisle,a i on ih isto ne yebe za suvu sljivu , al je taj odbor koji on vodi ubedljivo najjaci u Srbiji , cak i jedini gde DS jos ima vecinu , za razliku od BG-a i Centralne Srbije gde su pukli nacisto , pa iz tih razloga moraju da ga trpe i da mu daju to jedno podpredsednicko mesto za Vojvodinu .
 
Politika
Tadić o,ladio Vuka Jeremića!!!
tadic-v.jpg

Predsednik priznao da je pogrešio kada je mlade ljude stavio na funkcije
Tadić o,ladio Vuka Jeremića!!!
Ponedeljak - 29.11.2010
Predsednik Srbije i Demokratske stranke Boris Tadić indirektno je poručio šefu srpske diplomatije Vuku Jeremiću da se mane ćoravog posla kandidovanja za potpredsednika stranke, smatraju politički analitičari.

Uoči izborne skupštine DS-a, zakazane za 18. decembar, Tadić je prekjuče u razgovoru sa studentima u Domu Narodne skupštine prvi put otkrio da ima dozu kajanja zbog izbacivanja mladog Jeremića u političku i državničku orbitu.
- U svoj tim sam uključio veoma veliki broj mladih ljudi, što nije dobro. U politici je iskustvo nezamenljiva stvar, ali su ipak godine neprikosnoveni faktor za valjano i temeljito sticanje iskustva. Imao sam čoveka koji je imao 32 godine kada je postao ministar inostranih poslova. Moj generalni sekretar i šef kabineta isto toliko. To su ljudi koji su neposredno pre toga završili fakultet. Ni dan danas ne znam da li sam pogrešio ili nisam pogrešio - izjavio je Tadić.
Iako se smatralo da je Jeremiću u trci za potpredsedničko mesto glavni adut upravo bliskost sa predsednikom, ova rezervisanost Tadića, smatraju analitičari, značajno umanjuje šanse Jeremića da na stranačkoj skupštini izbaci nekog od četvorice favorita - Bojana Pajtića, Dušana Petrovića, Dragana Đilasa ili Dragana Šutanovca.

Zoran Lučić iz „Cesida“ je ubeđen da Tadićeva packa nije upućena Jeremiću zbog njegovih godina, već njegovog političkog dejstva.
- Možemo samo da nagađamo šta mu je tačno zamerio, ali Jeremić je terao spoljnu politiku u pravcu za koji uopšte nisam siguran da u osnovi predstavlja stavove DS-a. Tadić svakako više od svih zna šta se dešava u toj stranci. I ova njegova izjava zapravo otkriva kakav DS bi on voleo da vodi - objašnjava Lučić.
Politički analitičar Dejan Vuk Stanković smatra da je Tadić ovakvom izjavom prvi put jasno najavio da neće direktno podržati Jeremića. Međutim, to, kako napominje, nikako ne znači da je ministar spoljnih poslova otpisan.
- Zajedničkom rezolucijom Srbije i EU politika Vuka Jeremića zamenjena je Tadićevom, i to je ključna tačka Tadićeve preorijentacije i sklanjanja Jeremića u drugi plan. Od tog momenta, Jeremić više nije prva violina spoljne politike, a u okolnostima ovakve promene političkog kursa, Jeremić je i medijski i politički potrošen - ocenjuje za „Alo!“ Stanković.
Nakon poraza državne politike prema Kosovu, šef srpske diplomatije tek kandidaturom za potpredsednika DS-a postaje više javno eksponiran.
- Tadić ga nije otpisao. Čak i kada ga je nakon rezolucije stavio po strani, poručio je da Jeremić ne treba da snosi konsekvence za rezultate na planu Kosova. Mediji su Jeremića odmah smenili, ali ne i predsednik. Jeremiću je sada postalo jasno da mu je Tadić uskratio podršku za potpredsednika stranke i praktično ga prepustio sudu delegata na skupštini. Uprkos tome, mislim da ne bi bilo dobro da odustane od kandidature - kaže naš sagovornik.


Gorko kajanje za Cvijana

Govoreći o „mladim lavovima“ koje je prerano „bacio u vatru“, Tadić je, pored Jeremića, pomenuo i svog šefa kabineta Miodraga Rakića, ali i doskorašnjeg generalnog sekretara u Predsedništvu Vladimira Cvijana. Upravo je Cvijan najbolji primer kako se „podmlađivanje“ obilo Tadiću o glavu. Njegov gensek nedavno je preleteo kod naprednjaka, uz veliku pompu praćenu teškim optužbama na račun DS-a.

Sad ce Bota da usvoji Krkobabića,malo sveže mlade krvi za pelcovanje:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Vec sam u temi - ŠTO NE MOŽE NEKI MOŽEŠ TI GOVORIO O NEBULOZNIM IZJAVAMA VELIKOG VOĐE .....evo ponovo ne zna šta priča ...... Omladina tj mladi ljudi su oni koje poziva na svim mitinzima da SA NJIMA MENJA SRBIJU I PUTUJE U EVROPU , JEREMIĆA JE HTEO DA VIDI I NA MESTU PREMIJERA .... a sad se KAJE .... pa možda se on jednog dana pokaja i za to ŠTO JE IKADA I POMISLIO DA SE BAVI POLITIKOM .... nažalost Srbija će do tada mnogo da propati od njegovih brljotina i demagogije ...
 
Nema to nikakve veze sa nacijom pomenutog , a vrh stranke , Tadic i centrala u Beogradu bi i najviše voleli da Dulic bude izabran , al znaju da su mu male šanse , a i ne bi ni oni , a ni sam Dulić da se zameraju Pajtiću koji je u Vojvodini i u stranci , a i inače , glavni i o svemu se on pita i ubedljivo je najjači kadar u partiji . Naravno Tadic i centrala ne mogu da ga smisle,a i on ih isto ne yebe za suvu sljivu , al je taj odbor koji on vodi ubedljivo najjaci u Srbiji , cak i jedini gde DS jos ima vecinu , za razliku od BG-a i Centralne Srbije gde su pukli nacisto , pa iz tih razloga moraju da ga trpe i da mu daju to jedno podpredsednicko mesto za Vojvodinu .
Vala nece dugo ni ta kelaDzu u Vojvodini.:manikir:
 

Back
Top