"Borili smo se za to da Er Srbija ne leti za Prištinu. Nije zgodno"

Митке... ниси пажљив на часу

Одговор је био на питање везано за отварање ваздушног простора за летове ка Приштини, јер је до пре годину и по постојала забрана прелета ваздушног простора под контролом сматсе (агенција за контролу летења Србије и Црне Горе) за све авионе чије је полазиште или одредиште била Приштина, самим тим су летови ка и од Приштине трајали знатно дуже

'начи није лепо када спаваш на часу
Ама НЕ СПАВАМ ЈА НА ЧАСУ - него ти све погрешно туачиш јер си нешто увртео у глави и то желиш да спроведеш а ТО ШТО СИ УВРТЕО НИЈЕ ИСТИНА........ тако......... да "хајде о'ладииииииии........ тра-лалалалаааа....."
 
Митке... ниси пажљив на часу

Одговор је био на питање везано за отварање ваздушног простора за летове ка Приштини, јер је до пре годину и по постојала забрана прелета ваздушног простора под контролом сматсе (агенција за контролу летења Србије и Црне Горе) за све авионе чије је полазиште или одредиште била Приштина, самим тим су летови ка и од Приштине трајали знатно дуже

'начи није лепо када спаваш на часу

voda, vazduh, zemlja, ....sve je to javno dobro, sa kojim se gazduje javno, preko javnosti, a ne tajno, preko tajnosti (senčeni ugovori) ili po ćefu mudrog vođe...
 
Hebi ga! Ja bih sada trebao da pogledam kuda se sve i koliko često može putovati iz Beograda pa da ti mogu udarati kontre! :klap:
A što kontra? Čovek je rekao kako jeste. Beograd je malecni lokalni hub u odnosu na Minhen, Frankfurt ,Dizeldorf sa daleko manjim brojem konekcija i praktično ne znam da li ima neka linija koju Lufthanza ne pokriva a Beograd je ima.
Dakle Evropa i USA su pokrivene odatle,imaju direktnu vezu i ka Cirihu i Londonu a znam da imaju direktan let za Istanbul iz Prištine (jer su bili na gejtu pored kada sam ja leteo odande ) čime su pokrili praktično sve najveće hub-ove u okolini uopšte ne vidim šta će nama a ni njima ova linija a kamoli zašto onda još tuđem prevozniku dajemo da na njoj leti.
Bliskoistočne kompanije Qatar,Etihad i Fly Dubai(Emirates praktično) lete svojim avionima ne air serbiom i jedino ako nemaju vezu direktnu tamo(nada sumnjam) da se ubaci neki kod šer sa Etihadom. Čista politika po meni bez trunke poslovne logike. Osim par lokalnih pekara i poslastičara kada krenu kući na odmor i ne vidim ko će leteti.
 
ŠIPTARI U PANICI! Šta su to potpisali u Berlinu? Sami priznali da „KOSOVO NIJE DRŽAVA“
22 januara 2020

Prištinski dnevni list „Koha ditore“ ocenjuje da se „(tzv.) kosovska državnost dovodi u pitanje“ u dokumentu koji je albanska strana potpisala u Berlinu o direktnoj avio-liniji između Prištine i Beograda, jer se izbegava upotreba naziva „kosovskih institucija.“

U pismu koje je tzv. Kosovo potpisalo sa tri druge strane, tzv. kosovska uprava civilnog vazduhoplovstva naziva se: „Vlast za civilno vazduhoplovstvo na Kosovu“.

Govori se o otvaranju posebne linije između Prištine i Beograda, ali se izbegava terminologija naziva državnih institucija, piše prištinski dnevnik.

Tako se nigde ne pominje ASHNA – skraćenica za tzv. državnu agenciju za navigaciju, a koristi se samo „Jedinica za vazdušni saobraćaj“ – termin koji je bio u upotrebi pre nego što je tzv. Kosovo jednostrano proglasilo nezavisnost, navodi „Koha“.

Dokument iz Berlina, sažet na manje od dve strane, u koji je imala uvid „Koha“, u stvari je sporazum između četiri institucije, avio-kompanije „Lufthansa“, Međunarodnog aerodroma Priština, Kfora i Kosovske civilne uprave.

Prištinski list smatra da to pokazuje da su prištinske i beogradske vlasti potpisale dva različita pisma specifična za njihov rad.
 
Све у свему лудило.
Трамп каже одлично побједа извлачимо КИМ из изолације.
Алек каже одлично побједа не вози српски авиопревозник. :roll:

Ovime su i Ameri skontali da Tramp ne postoji kao predsednik, bas kao ni Vucic niti Taci.

@BB dirnes li koga ne smes, gotov si i ti uskoro. Aibanski killing komp je poceo primetno da gresi.
 
Nije mi cilj da ga branim, već da stvarno utvrdimo šta je

Ne znam kako idu procedure oko uspostavljanja linija , ali ako bi firma u vlasništvu države Srbije 51% pristala da potpiše neke obligacije sa tamo nekim zlikovačkim aerodromom pitam se da li ne bi posle mahali kako ih je država priznala

Ako mene pitaš - ja bi im zatvorila svaki izlaz ka Srbiji, i svako popuštanje smatram izdajom, no opet ako se i urade neki potezi, zar nije bolje znati šta je tačno i zašto, a ne stvarati sliku kako je sve gotovo i dato .

Tacno, mene zanima zasto Srbija nije iskoristila njihovo uvodjenje taksi i zabranila im sve vrste prelaza preko teritorije Srbije.
To je nesto sto je trebalo uraditi prvog dana kad su proglasili "nezavisnost", a "administrativne prelaze" uspostaviti na Ibru tada sa 2000 do zuba naoruzanih policajaca na severu.
 
Tacno, mene zanima zasto Srbija nije iskoristila njihovo uvodjenje taksi i zabranila im sve vrste prelaza preko teritorije Srbije.
To je nesto sto je trebalo uraditi prvog dana kad su proglasili "nezavisnost", a "administrativne prelaze" uspostaviti na Ibru tada sa 2000 do zuba naoruzanih policajaca na severu.
Valjda zato sto imaju veca "ledja" od nas.
 
Valjda zato sto imaju veca "ledja" od nas.
"boj se ovna boj se gomna..." znas kako to ide.
Niko ti nije rekao da ides u rat bez podrske, ali da drzis ono sto kontrolises u najboljem svom interesu.
To niko ne moze da ti ospori, a samo idioti sebe stavljaju u podredjeni polozaj.
Zato se BG danas brani na Kopaoniku, a ne u Kninu.
To je u neku ruku oksimoron, braniti leglo izdajnika koji su odgovorni za stanje srpske drzave nema smisla, tu je rat trebao prvo da pocne.
 
"boj se ovna boj se gomna..." znas kako to ide.
Niko ti nije rekao da ides u rat bez podrske, ali da drzis ono sto kontrolises u najboljem svom interesu.
To niko ne moze da ti ospori, a samo idioti sebe stavljaju u podredjeni polozaj.
Zato se BG danas brani na Kopaoniku, a ne u Kninu.
To je u neku ruku oksimoron, braniti leglo izdajnika koji su odgovorni za stanje srpske drzave nema smisla, tu je rat trebao prvo da pocne.
Poceo je 9. marta 1991. Sloba pobedio. :confused:

Ne mozes i jare i pare. I pare iz EU fondova i da zatvaras granice za prolaz.
 
Haradinaj: Avio-linija Beograd - Priština ne ukida takse
Tanjug 22.01.2020.

Odlazeći kosovski premijer, Ramuš Haradinaj, osporava navode da avio-linija na relaciji Beograd - Priština podrazumeva ukidanje taksi, ali priznaje da ne znači priznavanje kosovske državnosti.

Tzv. Kosovo i dalje neće moći da kontroliše svoj vazdušni prostor, jer to i dalje ostaje, kaže Haradinaj, u nadležnosti NATO, prenela je prištinska Koha.
Haradinaj je rekao da obnavljanje avio-linije nema nikakve veze sa sto odsto uvećanim taksama na proizvode iz Srbije i BiH, prenela je prištinska Gazeta Expres.

Nezadovoljan prištinskim medijima, Haradinaj je rekao da su se u pojedinim izeštajima potkrale osnovne, za njega nerazumljive, greške, jer sve u vezi sa najavljenom obnovom leta nema nikakve veze sa uvećanim taksama.
 

Back
Top