Bordoska doga / Francuski mastif

Lemi LO

Početnik
Poruka
2
Ćao svima :zskace: ja sam nov na forumu,pa ako neko može da mi malo pomogne.... Zanimaju me Bordoske doge,voleo bi ako bi mi se javili ljudi koji imaju te preslatke pse,da mi kažu nešto o toj rasi,koiko se kreću cene muškog šteneta pošto nameravam da kupim sebi jedno malo :) ali samo kao ljubimac,nemam nameru da ga vodim po izložbama,hoću ga samo za sebe,da bude moj "mali" preslatki kućni ljubimac! Hvala svima! z:)
 
To je stara pasmina, stabilnog i dominantnog karatera. To nije slatka velika balava kuca. To je pas za coveka koji je vec gajio pse i ume sa njima, nije pas za pocetnike. Traze dosta kretanja, uravnotezenu ishranu i sl. Poprilicno su golemi i u skladu sa time i jedu. Ako do sada nisi imao pse i nemas iskustva sa psima zaobidji bordosku dogu kao prvog psa. Da nisam lovac i da ne gajim lovacke pse , verovatno bih gajio njih ili rotvajlere.
 
Zar na forumu mesecima nema vlasnika i ljubitelja bordoške doge?Ja sam ponosna vlasnica jedne " male " devojčice koja 07.011. puni 10 meseci.Postavići par slika kada je bila stvarno mala i par skorašnjih.
 

Prilozi

  • Nina nove slike 008.jpg
    Nina nove slike 008.jpg
    24,7 KB · Pregleda: 103
  • Nina nove slike 005.jpg
    Nina nove slike 005.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 96
  • Nina nove slike 009.jpg
    Nina nove slike 009.jpg
    34,1 KB · Pregleda: 101
  • sve i svašta 049.jpg
    sve i svašta 049.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 115
  • fotografija0070_001.jpg
    fotografija0070_001.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 108
oooo evo mog drugara :zskace:
ne zoves ga valjda stvarno klempa z:p
dusa jedna....

Tako ga samo ja zovem... :zstidljivko:
I to je počelo tako što kad muž i ja dolazimo od nekud, a on trči prema nama uši mu lete, a ja uvek kažem:'''de su moje uši šklempave.''z:mrgreen: a on onda počne da se izmotava...

P.S. Pošto je naš prošli pas uginuo dok sam ja letos bila u bolnici, moji i muževi roditelji odu i kupe ovog malog, i nastave da ga zoovu Zlatkovim imenom... ja to nisam mogla... uvek se rasplačem... pa sam nadenula nadimak...z:)
 
Nema dugo nikog ovde...
Moj klempo se cese vec danima, napravio je zive rane, ima pecate na kozi gde mu je dlaka skrpz otpala... neki su i krvavi... ljudi, izgleda ocajno... :sad2: a svrbi ga uzasno.. non stop se cese... mm ga je kupao neosto.osanom dva puta ali ne pomaze...
Sutra nam dolazi veterinar ujutru... samo molim Boga da nije nesto strasno... :(

Jel imate ideju sta bi moglo biti mojoj bordoskoj dogi?! Tuzna sam jako
 
1. alergija
2. gljivice
3. bakterije
4. demodeks

Nadaj se da je 2. ili 3. jer i 1 i 4 mogu da se (iz)lece ali uz mnogo vise peripetija. Mazi mu Flogocid, ne moze da skodi. Veterinar ce (nadam se) uzeti uzorke za pregled i antibiogram. Javi obavezno kako je proslo. :zag:
 
Mimi hvala ti... nadam se da je nesto od toga... jer je neko pomenuo sugu ja se skamenila odmah... ne bih mogla bez mog klempe... :(
On jede isto kao ranije, jeste malo smrsao ali lepo izgleda... i pojede sve sto mu damo... jede granule+one vitamine...

Neki komsija blizu ima ovce... jel moze nesto od njih da predje? Buve ili tako nesto?
Ali kontam da bi kupanjem to bilo reseno.?

Taman sto smo prebrodili one vrucine i sad ovo...

Javljam sutra sta kaze vet. dolazi u 8 ujutru
 
ZNaci kao mm... :( Ali mi posaljemo na veterinarski institut da tamo urade analize barem... Moze svasta od ovaca da mu predje. Demodeks otpada, osim ako je vec dao prostora bakterijama da se nastane posto sam demodeks ne svrbi, u pravu si, mozda je i suga, ali ona se relativno lako leci, par injekcija Ivermektina u razmacima i kao rukom odnesena, a usput se i od glista ocisti. Ivermektin, inace, leci i demodikozu, time sam izlecila psa iz azila koji mi se obreo pred kucom prosle zime i ostao sve do leta. Posle su mu omarci crkavali na nosu kad slete da ga ujedu. :lol: Ali buve se ne resavaju ni Ivermektinom a jos manje kupanjem, za to bih ti preporucila Duowin, relativno je jeftin a efikasan protiv buva i krpelja po nekoliko meseci. :worth:
 
Mimi, izvini sto tek sad pisem... sad se setih... ceo dan sa bebom, ne stizem... ;)

Bio veterinar danas oko 10... Pogledao ga, nije ga ni pipnuo... kaze da misli da je bakterijska infekcija a ono na i iznad usiju sumnja da nije sugarac... jedino kaze da ga brine sto je smrsao... mi kazemo da jede isto ali stvarno se vidi da je smrsao... :(
Pitao nas je i jel imao krpelja, jeste imao pre dva-tri meseca dva komada, ali ih je mm izvadio onako po ps-u, cele okretanjem... i bio je raspolozen posle toga...

Elem, popodne smo isli po recept, dobio je antibiotike 21 dan, ujutru i uvece Marocen i Dexason jednom dnevno + prasak Ivermektin
Veterinar nam je rekao da se cujemo za 5-6 dana da dodje da vidi jel pomaze... ako ne da ga vodimo u SU da vadi krv... :(

Nadam se da ce mu pomoci... ja bi mu pomogla kako god umem ali ne znam kako... jos necu da ga mazim zbog bebe, nonstop lize moje prste(beba), pa se plasim... a tako bi ga mazila i grlila... tacno imam osecaj da pati od kako se rodio moj Pedja jer ne stizem da mu se posvetim...
 
Da, klasika, antibiotik sirokog spektra, antiparazitik relativno sirokog spektra, kortizon da ublazi svrab. Izgleda sumnja na lajmsku bolest. :( Nadam se da gresi. A to sto ti se cini da ga zapostavljas, uskoro ce on i Pedja biti najbolji ortaci. ;) I ne sekiraj se, sve taze mame prodju kroz tu fazu grize savesti prema ljubimcima. Posle ih u kraju upamte kao "onu sa bebom i kucetom".

556616_10151079093407875_972326399_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Mimi a jel to izlecivo?
Jel imas neki savet?

Da... jedva cekam da ozdravi i da Pedja malo poraste pa da se igraju... i sada ja njega spustam dole da se pozdravi sa njim kad dolazimo... i stalno bebi objasnavam i pokazjuem da je to nas bole... nas najmiliji pas... i pricam mu koliko ga volimoo... :) ;)
Jako bi volela da se njih dvojica druze...

A reci mi jel smem ja njega sada da mazim? Ne moze mi preci nesto? Strah me zbog bebe... oovako mi ima neki ekcem... a ja ko da ruke nemam kad ga ne smem maziti... ko siroce je, garant se pita Sta je sa njom sto me ne mazi? :( jojnrasplakacu se od muke... sto se uvek tako vezem...
 
U koznom stadijumu lajmska bolest moze da se izleci relativno lako, mada ne verujem da je to u pitanju. Za svaki slucaj dok je pod terapijom, dok se ceka da "proradi", malo ga zbegavaj zbog Pedje. Cim krene da se povlaci to na kozi, mozete da ga mazite. I slobodno mu mazi Flogocid. :)
 
Mimi, izvini sto tek sad pisem... sad se setih... ceo dan sa bebom, ne stizem... ;)

Bio veterinar danas oko 10... Pogledao ga, nije ga ni pipnuo... kaze da misli da je bakterijska infekcija a ono na i iznad usiju sumnja da nije sugarac... jedino kaze da ga brine sto je smrsao... mi kazemo da jede isto ali stvarno se vidi da je smrsao... :(
Pitao nas je i jel imao krpelja, jeste imao pre dva-tri meseca dva komada, ali ih je mm izvadio onako po ps-u, cele okretanjem... i bio je raspolozen posle toga...

Elem, popodne smo isli po recept, dobio je antibiotike 21 dan, ujutru i uvece Marocen i Dexason jednom dnevno + prasak Ivermektin
Veterinar nam je rekao da se cujemo za 5-6 dana da dodje da vidi jel pomaze... ako ne da ga vodimo u SU da vadi krv... :(

Nadam se da ce mu pomoci... ja bi mu pomogla kako god umem ali ne znam kako... jos necu da ga mazim zbog bebe, nonstop lize moje prste(beba), pa se plasim... a tako bi ga mazila i grlila... tacno imam osecaj da pati od kako se rodio moj Pedja jer ne stizem da mu se posvetim...

On sumnja na sarcoptes grinje i mislim da je u pravu.
Demodex nije nikako ( hvala Bogu) jer tada nista ne svrbi samo ima pecata narocito na glavi.

Sarcoptes se leci samo i jedino Ivermektinom.
Ja to znam kao inekcije, ali je verovatno i prasak OK.

Ja sam imala sa svojim psom velike probleme kada je bio stene ( 10-12 nedelja) sa tim strasnim svrabom, ali bez ikakvog opadanja dlaka i pecata.

Onda se ispostavilo ( posle silnih pregleda) da je alergican na grinje u kucnoj prasini i grinje u zitaricama.
Za kucnu prasinu nisam mogla da mu pomognem, ali za zitarice da jer sam mu kuvala hranu, izbacila sve zitarice , pa i pirinac,
znaci samo meso, sargarepu i krompir. Istovremeno je dobijao i neku vakcinu ( to je trajalo godinu dana, neka vrsta desenzibilizacije,
pri cemu je ta vakcina pravljena samo za njega i ja sam mu godinu dana jednom nedeljno spricem davala tu vakcinu). Licno nisam sigurna
da je uopste i bila u pitanju neka alergija, ali je to sve postepeno proslo. Sada , kada se pojavi, a pojavljuje se jednom u mesec, dva
dam mu Pronizon ( kortizon) 3-4 dana uzastopce, a onda je miran i dva meseca.

Nema veze s tvojim psom i rasom, ali taj Ivermektin ne sme da se daje skotskim ovcarima. Umiru od njega.
Ovo kazem onako jer nasi veteranirai to i ne znaju, barem ne svi.
 
Rayela, nisi u pravu, SVI domaci veterinari sa kojima sam pricala znaju da je oko 35% skotskih ovcara i nesto manji procenat njihovih mesanaca preosetljivo na Ivermektin. I da, sumnja na sugarca cim je dao Ivermektin ali sumnja i na lajmsku bolest cim je pitao za krpelja. Sad, demodikoza sama po sebi ne svrbi ali otvara vrata sekundrnim bakterijskim infekcijama (obori imunitet i "nacne" kozu pa bakterije mogu dalje da deluju) a one u vecem procentu izazivaju i svrab. Ivermektin provereno deluje i na demodeksa, tako da je ovom terapijom pokriveno sve osim borelije (uzrocnika lajmske bolesti) za koju se nadamo da nije ona u pitanju. Cicak, javljaj ima li napretka, ocekuj ga za 3-4 dana.
 

Back
Top