Bootstrap 4 - korisni linkovi

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
od Bootstrap-a jedino sto valje je grid.Za ostalo sam se uvek vise namucio da prilagodim nego da sam ispocetka sve radio.Kapiram da je dobar za nesto brzinsko gde nije bitan style.Ali za sve ostalo ga izbegavam maksimalno,jedino kao sto rekoh grid je dobar,no sa danasnjim flexbox-om je i to suvisno.

Grindelwald

Contributor
Poruka
16.535
Добро је што имају велики број предефинисаних класа. Нема потребе као раније да се мучиш око креирања форме, елемент по елемент, па то све мора детаљно да се опише у цсс, да све буде глатко, у линији. Овде је то на пар линија кода. То је и циљ, редукција у писању кода. Тиме и постоји проблем са изменом постојећих класа. Некада је потребно баш се намучити. Али ако погледаш бесплатне теме на нету за бутстреп видећеш да може итекако добар веб сајт да се уради, само ако се уме.

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
Добро је што имају велики број предефинисаних класа. Нема потребе као раније да се мучиш око креирања форме, елемент по елемент, па то све мора детаљно да се опише у цсс, да све буде глатко, у линији. Овде је то на пар линија кода. То је и циљ, редукција у писању кода. Тиме и постоји проблем са изменом постојећих класа. Некада је потребно баш се намучити. Али ако погледаш бесплатне теме на нету за бутстреп видећеш да може итекако добар веб сајт да се уради, само ако се уме.
Nisam ni rekao da ne moze da se uradi kvalitetan sajt vec da sam ja licno uvek potrosio vise vremena da taj njihov recimo input sredim da izgleda onako kako ja hocu nego da sam ga odmah od nule radio.
Kada radis bez bootstrap-a,odmah u pocetku odradis css reset i dalje pises css i znas sta da ocekujes,sa bootstrap-om se uvek provuce neki padding,margin,boja,border... i onda moras da "pregazi" a cesto ti sam bootstrap to neda nego moras da "gazis" sa "!important" i onda se sve nekako izmakne kontroli.
Bootstrap je iz istog razloga poceo da gubi na popularnosti a recimo tailwind dobija na popularnosti jer za razliku od bootstrapa,tailwind ti omogucava da koristis samo ono sto ti treba.
Ja licno nisam ljubitelj nijednog css framework-a,vec imam svoj jedan mali css fajl sa svim onim stvarima koje cesto koristim,isti 'pljusnem' na projekat i teram 100 na sat.Ali cesto radim projekat gde je vec koristen bootstrap pa onda moram ja da nastavim da ga koristim i nisam nikako ljubitelj istog.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.