Bono Voks: Ponosan sam na bosanski pasoš

jagodina_city

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
236
Bono Voks: Ponosan sam na bosanski pasoš

Slavni irski bend U2 u nedelju i ponedeljak nastupiće na rasprodatom stadionu „Maksimir” u Zagrebu. Na koncert koji dolaze ljudi iz čitavog regiona, Bono, Edž, Adam i Lari gledaju kao na idealnu priliku za veče snova. U intervjuu za regionalne medije koji „Blic” ekskluzivno objavljuje, članovi benda pričaju o karijeri, počecima, političkom angažmanu...


Prvi put svirate na Balkanu, u Zagrebu. Kakve su vam impresije sa turneje do sada, da li je i dalje zadovoljstvo ići na turneje?

Bono: Jeste kada sve funkcioniše, i nije zabavno kada ima problema. Tu mislim na glas, ako tehnologija i podrška rade kako treba, ako scena radi, ako je publika sa vama i vi onda nestanete dok pevate - nema lepšeg osećanja na zemlji. Ali, ako nije tako, onda se zatvorite u sebe, svirate i ne možete da komunicirate sa osećanjima - to je pravi pakao na zemlji i onda želite da pobegnete kući kod svoje majke.


Dotakli ste se tehnologije, imate impresivan stejdž na koncertima. Koliko ste vi uključeni u taj proces?
Bono: Pa… ja sam to prvo nacrtao. Dugo smo radili na tome - na konceptu svirke 360. Naravno, veoma je teško to odraditi kada ste na otvorenom, teško je poređati i okačiti sve te skupocene zvučnike i svetla sa neba. Ja sam to prvo nacrtao, onda sam napravio i model sa viljuškama dok smo ručali, a onda su genije Mark Fišer i naš dizajner Vili Vilijams, sa kojim radimo 25 godina, napravili nešto posve neobično i praktično.


sreca tvoja sto imas i jos neki pasos inace sa tim bosnaskim mozes dupe da brises ili operes kako ti je draze p.... muslimanska
 
Poslednja izmena:
Bono je umisljena dilea koja se tripuje da nekakav svetski dobrocinitelj, bas kao i Geldorf. Sto se tice U2, muzika im vec duze vreme qurcu ne valja.

Sa ili bez bosanskog pasosa, on je ljakse koji svojim Live Aid-ovima i ostalim sranjima samo prolongira bednu egzistenciju Afrikanaca, a nikada im stvarno nije pomogao.
 
Bono je umisljena dilea koja se tripuje da nekakav svetski dobrocinitelj, bas kao i Geldorf. Sto se tice U2, muzika im vec duze vreme qurcu ne valja.

Sa ili bez bosanskog pasosa, on je ljakse koji svojim Live Aid-ovima i ostalim sranjima samo prolongira bednu egzistenciju Afrikanaca, a nikada im stvarno nije pomogao.
Сагласан готово у свим тачкама. Ајде да у музику не улазимо, мада мене после Џошуе ниједан албум више није одушевио (довољно сам матор да их слушам од прапочетака), да је умишљен и да се меша у ствари о којима сигурно не зна довољно стоји.
Једино паралела са Гелдофом је мало претерана, ако ништа, ипак су Боно и екипа били звезде, а да није било Live Aid-a, за Гелдофа би у музичким светским водама знали колико и за мене (ђитра аматерикус).
 
Сагласан готово у свим тачкама. Ајде да у музику не улазимо, мада мене после Џошуе ниједан албум више није одушевио (довољно сам матор да их слушам од прапочетака), да је умишљен и да се меша у ствари о којима сигурно не зна довољно стоји.
Једино паралела са Гелдофом је мало претерана, ако ништа, ипак су Боно и екипа били звезде, а да није било Live Aid-a, за Гелдофа би у музичким светским водама знали колико и за мене (ђитра аматерикус).
Dobro sad, Geldorfa je proslavio "Pink Floyd the Wall" (film, je l' te), mada da, kada se uporedi sa Bonom, stvarno je teski anonimus.
 

Back
Top