Bono Voks: Ponosan sam na bosanski pasoš

Jedna anegdota sa koncerta u2-a.

Drzeci govor pre svirke, bono je pricao o gladnoj africkoj deci, nesto kao u fazonu : svaki put kad udarim dlanom o dlan po jedno dete u africi umre od gladi...kad neko iz publike.. PA PRESTANI DA UDARAS DLANOM O DLAN!
Inace, sta znam, iako je pateticno to sto on radi kao i njegova muzika, lepo je da se skrene paznja i da se razmisli par minuta o problemima

Bono Voks: Ponosan sam na bosanski pasoš

Slavni irski bend U2 u nedelju i ponedeljak nastupiće na rasprodatom stadionu „Maksimir” u Zagrebu. Na koncert koji dolaze ljudi iz čitavog regiona, Bono, Edž, Adam i Lari gledaju kao na idealnu priliku za veče snova. U intervjuu za regionalne medije koji „Blic” ekskluzivno objavljuje, članovi benda pričaju o karijeri, počecima, političkom angažmanu...

Prvi put svirate na Balkanu, u Zagrebu. Kakve su vam impresije sa turneje do sada, da li je i dalje zadovoljstvo ići na turneje?

Bono: Jeste kada sve funkcioniše, i nije zabavno kada ima problema. Tu mislim na glas, ako tehnologija i podrška rade kako treba, ako scena radi, ako je publika sa vama i vi onda nestanete dok pevate - nema lepšeg osećanja na zemlji. Ali, ako nije tako, onda se zatvorite u sebe, svirate i ne možete da komunicirate sa osećanjima - to je pravi pakao na zemlji i onda želite da pobegnete kući kod svoje majke.

Dotakli ste se tehnologije, imate impresivan stejdž na koncertima. Koliko ste vi uključeni u taj proces?
Bono: Pa… ja sam to prvo nacrtao. Dugo smo radili na tome - na konceptu svirke 360. Naravno, veoma je teško to odraditi kada ste na otvorenom, teško je poređati i okačiti sve te skupocene zvučnike i svetla sa neba. Ja sam to prvo nacrtao, onda sam napravio i model sa viljuškama dok smo ručali, a onda su genije Mark Fišer i naš dizajner Vili Vilijams, sa kojim radimo 25 godina, napravili nešto posve neobično i praktično.

sreca tvoja sto imas i jos neki pasos inace sa tim bosnaskim mozes dupe da brises ili operes kako ti je draze p.... muslimanska

Sta ces jarane provalio vas Bono kao i ostatk svijeta pa sad mozete samo da lajete po forumima...proslo vase vrijeme...e jest mi zao velikog broja pojedinaca ..ako malo oslusnete cucete kako mi tamo juzno puca q....

Pa sa njime eventualno i možeš da se pohvališ, a sa onom alijinom šarenicom možeš samo da obrišeš doope... Čak i da ima Bonovu sliku...:mrgreen:

Pa eto sta ces prolaze se granice i s Bosanskim paosem al kad ljudi vide Srbijanski kako ih samo sikaniraju ....djaba i kad dobijete ove nove da te srklet ufati uh....
Sredice Bono i Bosancima ne brini se ti nista....de mi reci kako je na balkanu jel vruce....hajde trk po traubisodu hladnu:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Pa eto sta ces prolaze se granice i s Bosanskim paosem al kad ljudi vide Srbijanski kako ih samo sikaniraju ....djaba i kad dobijete ove nove da te srklet ufati uh....
Sredice Bono i Bosancima ne brini se ti nista....de mi reci kako je na balkanu jel vruce....hajde trk po traubisodu hladnu:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Srediće Bono?:roll:

Šta je tebi...

Luda čoveka...

Pa niko neće da živi u zajednici i da dozvoli da mu se razne Abu Hamze šetaju po dvorištu...

Smešan si ... U negativnom smislu...

evo za adema da procita
Bono, da li je vaš bosanski pasoš i dalje validan?
Bono: Imam i dalje bosanski pasoš i moram da vam kažem da je od brojnih nagrada koje sam s godinama dobio, to najvrednija. A da li radi (smeh), da ga prenesem kroz carinu - nisam siguran

Ma ja Bono nije dobro obavjesten al moze u Tursku kao i mnogobrojni Srbijanci bez vize...uvijek mi je bilo jako interesantno kako veliki BROJ Srbijanaca radi u Turskoj i mzivi a evo pljuju Turke po forumu non stop al hajde hebes Turke bitno je da vas Bono zaobilazi u velikom krugu:hahaha::hahaha::hahaha:

evo za adema da procita
Bono, da li je vaš bosanski pasoš i dalje validan?
Bono: Imam i dalje bosanski pasoš i moram da vam kažem da je od brojnih nagrada koje sam s godinama dobio, to najvrednija. A da li radi (smeh), da ga prenesem kroz carinu - nisam siguran

Ma ja Bono nije dobro obavjesten al moze u Tursku kao i mnogobrojni Srbijanci bez vize...uvijek mi je bilo jako interesantno kako veliki BROJ Srbijanaca radi u Turskoj i mzivi a evo pljuju Turke po forumu non stop al hajde hebes Turke bitno je da vas Bono zaobilazi u velikom krugu:hahaha::hahaha::hahaha:

:hahaha::hahaha::hahaha:

Srediće Bono?:roll:

Šta je tebi...

Luda čoveka...

Pa niko neće da živi u zajednici i da dozvoli da mu se razne Abu Hamze šetaju po dvorištu...

Smešan si ... U negativnom smislu...

Pa narvano da ce srediti jos koji koncert a na sta si ti mislio,jel to ko je to ili je ljuboimora u pitanju sto ne svira kod vas....pa kralju nije to Bijelo Dugme
****** kod nas Hamzi ga hop a kod vas Ratko ...koopmaracija:ok: sesta palatalizacija od ratni zlocinac:rotf::rotf::rotf:
Ne cini ti se da si i ti malo vise smesan ..halo Srbijo malo vas je nesto danas

Pa narvano da ce srediti jos koji koncert a na sta si ti mislio,jel to ko je to ili je ljuboimora u pitanju sto ne svira kod vas....pa kralju nije to Bijelo Dugme
****** kod nas Hamzi ga hop a kod vas Ratko ...koopmaracija:ok: sesta palatalizacija od ratni zlocinac:rotf::rotf::rotf:
Ne cini ti se da si i ti malo vise smesan ..halo Srbijo malo vas je nesto danas

Da li primećuješ da se sam smeješ svojim lošim pošalicama... Vidi se da si Bosanac... Više smajlija koji se valjaju od smeha, ne znači i da si duhovit...

Žao mi te...

A vas "šengen"...;)

Ma jel to sengen jel se to pije sta nti je to nama su Ameri ukinuli davno sengen jedan od 30000 tisucahiljada koji vec 10 godinu s amerima sirom svijeta ..hebiga valja uzet pare a dok vi dobijete balkanci koji nisu imali tu srecu ....valja se uhvatiti dobre hladovine kad vi krenete trbuhom za kruhom a mi za internet al malo drugacije ne nacionalisticki nego normala buraz.....
DOBRO RADIO,LOSE RADIO SVE SI SAM U ZIVOTU ZARADIO ..SVE SAM..SAM..SAM :ok:

Ma jel to sengen jel se to pije sta nti je to nama su Ameri ukinuli davno sengen jedan od 30000 tisucahiljada koji vec 10 godinu s amerima sirom svijeta ..hebiga valja uzet pare a dok vi dobijete balkanci koji nisu imali tu srecu ....valja se uhvatiti dobre hladovine kad vi krenete trbuhom za kruhom a mi za internet al malo drugacije ne nacionalisticki nego normala buraz.....
DOBRO RADIO,LOSE RADIO SVE SI SAM U ZIVOTU ZARADIO ..SVE SAM..SAM..SAM :ok:

E ajde saberi se malo i napiši nešto smisleno... Pomisliću da si p'jan ili nešto još gore...

Missim, šta je pisac hteo da kaže....:dontunderstand: Koja je poenta...:dontunderstand:

Objasni malo glupom srbijancu, koji ne može da dokuči biser mudrosti prepametnog bosanca gasterbajtera...

Back