Боље у затвор, него бити добровољац

Ako bih ja procenjivao da li je dobro da se ide u vojsku po tome da li mi se svidja glavnokomandujuci... mrka kapa.
Oko toga, sa kim smo nekada ratovali, a sada bi se udruzivali... toliko faza je proslo da smo do sada sa svima u Evropi bili i u ratu i u miru, tako da nema osnova da se pozivamo na neki od ratova.
Sto se mene licno tice, bio sam u vojsci 2002., dok sam bio tamo se od vojske SRJ preimenovala u vojsku SCG.

I naravno, ako nas iz vojske nisu slagali - u misije po inostranstvu idu dobrovoljci (koji ispunjavaju uslove). Mi ne saljemo po principu "ti ides". Zanemaricu saopstenja nekih opozicionih stranaka... koja inace i nisu potkrepljena dokazima.

p.s. u SFRJ si jednako mogao da imas 'garnituru' ljudi... obicno si u jedinici bio sa ljudima iz svih krajeva

Pa sto se ne prijavis . sto se nisi prijavio za Zair . Jos je i lova bila dobra . Al cujem da ce biti ponuda za Somaliju . Tamo ce da se porokaju , pa placaju obe strane i to dobro . Eto , prijavis se , bas te briga za koga , i zivis svoj san . Meni su bili kuci da me zovu u Zair , pa sam ih najurio naravno. A ti eto , kad ti bas nije vazno , lepo odes , i jos i zaradis .
Sto se mene tice , ja mogu da obucem uniformu samo ako se bas mora . Alko neko napadne Srbe i Srbiju . Ni na jedan drgi nacin .

Upravo tako...

Mrzim Miloševića. Smatram da ga nije trebalo slati u Hag, već ga je trebalo naglavačke sa onom raspalom crvenom vešticom od njegove žene obesiti na Terazijama...

Ali sam služio vojsku 1994/95 kada je on bio predsednik Srbije, i bio rezervista 1999. kada je on bio predsednik SR Jugoslavije...

Nisam služio tom đubretu, nego domovini...Majci Srbiji...

I opet ću ako zatreba...

Napali su mi zemlju...hebe mi se ko je predsednik...i ma koliko ja tog predsednika smatrao krivim za to...napali su mi zemlju...

Kad bi svi ovako razmisljali ko ti a ne da sve gledaju po tome da li vole ili ne Slobu,Tadica ili koga vec sljama od politicara daleko bi nam bilo bolje :ok: nas kao narod jedino tesko sranje moze da ujedini

Па ја нисам служио војни рок са неким пајсерима од официрског кадра,према мени су се коректно понашали.Не могу да се сетим да ме је неко дриловао или зезао без везе а ја нисам правио непотребне проблеме само да бих неког поткопавао.Нико ми није измишљао додатне обавезе ако изузмем једно краће време стражарску службу,али то је морало јер нас је било мало због разлике у времену између одласка једне и доласка друге класе војника.

Ја сам био у специјалној јединици, није битно којој (нису падобранци, нисам баш толико физички спреман) и имали смо океј третман, још сам поготово ја као студент и мало интелигентнији одлично пролазио. Чак сам имао и неке сукобе и успешно испливао, није мени у војсци било лоше.

У ствари, оно је мени било и супер. Очврснеш мало, бринеш се о себи, видиш колико си јак и које је твоје место...

Ово причам са ове дистанце од 6-7 година, кад се сетим.

Наравно, кад постанеш старији војник, све је лаганица... Али за време обуке. Човече, па кад те тера да са војском читав дан чистиш снег по касарни, а најавили за сутрадан температуру од +10 и сунце која ће трајати данима... и комплетно топљење снега за један дан... и на крају стварно тако буде... Уопште није битно да ли је тебе неко др*ао да бесмислено лопаташ снег са писте иако ти је слава, или су те одредили за дежурног, па да ти др*аш друге.

A bre... hrana pre hrane i posle hrane...

Pa sta ima veze i ako 10 dana za redom jedes pasulj? Pa i to moze da se prezivi.

Za ves se slazem da je bilo neobicno da se ne menja dovoljno cesto... al' sta je tu je. Nisam video da smo se porazboljevali zbog toga.

Ма, ни храна мени није била лоша. 100х боља од оне у студентској мензи, на којој сам био пре тога.

Само кажем да ако упоредим изигравање баба-сере, чистача и домара у смрдљивој униформи, где те још пре и после тога терају да трчиш у кошуљи по снегу и изиграваш мајмуна са 20 "остава" јер увек неко закасни да клепи ногом на "наместу вољно!" и правиш прозивке и пребројавања 5 пута дневно и таман кад би мало душом дремнуо, цимају те на поздрављање заставе... и кад то упоредиш са изигравањем баба-сере 8 сати, након чега одеш кући код маме и тате на вечеру, туширање и дремку пред излазак са девојком (док овамо, да извину жене, не можеш ни да др*аш ко човек, него ко свиња јер немаш где после да се опереш)... мислим да избор није превише тежак.

Да нам је војска како ваља, онаква каква бисмо ми желели да буде, све би била друга прича. Ја само кажем да са овом нашом ни у један рат не бих ишао и да ме уопште није ни зачудило што је све ратове изгубила.

Свака част јунацима и херојима у њој, да ме случајно неко погрешно не разуме, јер је таквих било и ја им скидам капу. Али ово је моје мишљење.

Upravo tako. Potpisujem oba komentara.

Vojsku ne treba poistovecivati s vlascu, sto mnogi cine.

I ja.
Profesionalna vojska je placena vojska, to su placenici i oni ratuju za onog koji ih placa (sutra moze neko drugi vise da ih plati) samo narodna vojska moze da brani drzavu i narod, ako treba i od same lose i izdajnicke vlasti. Vlast drzi sve u svojim rukama, jedino joj smeta narodna vojska koja je po definiciji uvek uz narod, a sada kada je nemamo, a uskoro necemo imati ni rezerviste, vlast moze da likuje porazila je sopstveni narod.

Pa vi ste mladi i bas ste uzivali u stvri . Mi pricamo o suprotnim stvarima . Ja o jednom vi o drugom .
Nema nista lose u sluzenju vojske . Ima sta da se nauci , ko oce . A taj ko id , taj i oce . Samo sam ja pricao o necem sasvim drugom . A posto je mir i drzava nam se zove srbija , trebalo bi da postoji i srpska vojska ko sto postoji hrvatska vojska , Veci broj ludi bi je dozivljavao ko svoju .
Bio bi ipak neki dugi odnos .

I ja.
Profesionalna vojska je placena vojska, to su placenici i oni ratuju za onog koji ih placa (sutra moze neko drugi vise da ih plati) samo narodna vojska moze da brani drzavu i narod, ako treba i od same lose i izdajnicke vlasti. Vlast drzi sve u svojim rukama, jedino joj smeta narodna vojska koja je po definiciji uvek uz narod, a sada kada je nemamo, a uskoro necemo imati ni rezerviste, vlast moze da likuje porazila je sopstveni narod.

Ima tu jedna zamka vidis . Imali smo narodnu vojsku onomad , pa se pokazala imotentnom . A brzo joj je i nestalo tog Jugoslovenskog naroda . A i sad , vidis , izvojske je najuren svako staresina , koji je nesto vredeo . A jos ako je bio Sbin , oma je eltelo ko kofer .

I ja.

...to su te srpske ustase ... :ok:

Па пази Мачак,ако је добровољно служење војног рока једини начин да научим да баратам пешадијским и још понеким оружјем,ја бих прихватио.Оне глупости типа физикалисање,изигравање баба сере у некој болници и којекаква искоришћавања типа волонтирање-НЕ!
Нека ВОлонтирају Тадић и Шунтавац.

Отаџбина се брани - цивилним служењем војног рока.

Back