Боље у затвор, него бити добровољац

Jel, a u čijoj si vojsci bio od 1990. do 2001?

Srpskoj? Malo morgen...pa govna su nas terala da se zovemo Jugoslavija, i kada to odavno više nije imalo smisla...

Ne žalim ni jednog dana koje sam kao redovan vojnik i kao rezervista bio u VJ...ali to nije bila srpska vojska...bila je vojska Srbije...baš kao i ova danas...

Od 91 pa do ranog leta 99 , iso sam tamo gde su me slali , i de je moj narod bio ugrozen . I iso bih opet , da zatreba . me me atad nije mniogo zanimalo .Al sad nije taka situacija . A jesu zlikovci nas teerali da se takozovemo , i moje je uverenje da je o jedan od razzloga zasto smo tako prosli , i ako nigde nismo vojnicki porazeni .

Upravo tako. Potpisujem oba komentara.

Vojsku ne treba poistovecivati s vlascu, sto mnogi cine.

Upravo tako...

Mrzim Miloševića. Smatram da ga nije trebalo slati u Hag, već ga je trebalo naglavačke sa onom raspalom crvenom vešticom od njegove žene obesiti na Terazijama...

Ali sam služio vojsku 1994/95 kada je on bio predsednik Srbije, i bio rezervista 1999. kada je on bio predsednik SR Jugoslavije...

Nisam služio tom đubretu, nego domovini...Majci Srbiji...

I opet ću ako zatreba...

Tacno. U civilnoj barem radis nesto korisno za drustvo.

Tzv. civilna vojska je samo zamajavanje. Ides na posao kao i svako drugi sto bi isao. Ne radis u Perinoj nego i Mikinoj firmi (i nisi dobijao staz).

Najvise sto je trebalo dozvoliti je da se sluzi pri vojsci, bez oruzja. Znaci... kuvari, vozaci, pomocno osoblje svih vrsta.

Tzv. civilna vojska je samo zamajavanje. Ides na posao kao i svako drugi sto bi isao. Ne radis u Perinoj nego i Mikinoj firmi (i nisi dobijao staz).

Najvise sto je trebalo dozvoliti je da se sluzi pri vojsci, bez oruzja. Znaci... kuvari, vozaci, pomocno osoblje svih vrsta.

I opet, cak i takav korisniji si za drustvo nego kada peres cucavce i vadis panjeve malim asovcicem na nekom vojnom objektu

Od 91 pa do ranog leta 99 , iso sam tamo gde su me slali , i de je moj narod bio ugrozen . I iso bih opet , da zatreba . me me atad nije mniogo zanimalo .Al sad nije taka situacija . A jesu zlikovci nas teerali da se takozovemo , i moje je uverenje da je o jedan od razzloga zasto smo tako prosli , i ako nigde nismo vojnicki porazeni .

Ista je situacija, samo je neko drugo ghovno na vlasti...

A Srbija je jedna, i večna...a vlasti su prolazne...

Upravo tako...

Mrzim Miloševića. Smatram da ga nije trebalo slati u Hag, već ga je trebalo naglavačke sa onom raspalom crvenom vešticom od njegove žene obesiti na Terazijama...

Ali sam služio vojsku 1994/95 kada je on bio predsednik Srbije, i bio rezervista 1999. kada je on bio predsednik SR Jugoslavije...

I opet ću ako zatreba...

Pa to mu dodje malo nelogicno, jer majkom Srbijom upravlja vlada a ako je vlada djubre onda sluzis djubretu i izvrsavas naredjenja tog djubreta?

De ti mi objasni , labude , sta je vojska a sta je pucnjava .
Zar se ne osecas malo glupo .

A ti tvrdis da si bio u vojsci?

Pucnjava je ono sto mnogi zamisljaju da je vojska... pucnjava u stilu "zenim svoga sina", bez ikakvog reda i prasporeda, sto nema nikakve veze za pravim borbenim dejstvovanjem i bivanjem po terenu.

Upravo tako...

I opet ću ako zatreba...

Ni ja nisam voella Mislosevica, ali sam se divila ljudima koji su nas branili za vreme bombardovanja.

Potrebno je i to neko da radi. Uostalom, ne znamo kad ce se sta desiti.

A ti tvrdis da si bio u vojsci?

Pucnjava je ono sto mnogi zamisljaju da je vojska... pucnjava u stilu "zenim svoga sina", bez ikakvog reda i prasporeda, sto nema nikakve veze za pravim borbenim dejstvovanjem i bivanjem po terenu.

Ajd me prosvetli .
Naravi da ne budem vise glup . Ocigledno neznam dooljno o tome . Nisu me naucili ni u Bosni , ni ono kad smo vijali Paragu u danasnjo hrvatskoj , ,ni na KiM 99 , tamo na onim prokletim Junickim planinama , de sam cerek mesa ostavio , al eto izgleda da nista nisam naucio .
Svako sebi danas daje za pravo da drzi lekcije i predvanja . Al dobro . kako smo prosli , mozda smo to i zasluzili .

Разне вежбе и трчање у трајању од 45 мин.-1сат свако јутро.

Pa ti mora da si neki ili mazohista, ili atleticar, sta tu ima dobro?:zskace:

A ona vezbanja posle dorucka su posebno glupava, jer se protive svim logikama. Na futing se ide pre dorucka, a ne posle (jos jedna od besmislenih stvari u vojsci).

Pa to mu dodje malo nelogicno, jer majkom Srbijom upravlja vlada a ako je vlada djubre onda sluzis djubretu i izvrsavas naredjenja tog djubreta?

Vlade se menjaju...lepo i kulturno, na izborima...ili ako neće da idu...paljenjem skupštine i drugim vanparlamentarnim metodama na koje narod ima pravo...

A domovina je jedna i večna...

Jeste izazovno pitanje... Ipak, polozili smo zakletvu da cemo da branimo drzavu, ustav... itd. Nismo se zakleli da cemo bilo kome da branimo fotelju.

Evo moralna dlema:

Polozio si zakletvu, vladajuci predsednik vidi da mu ne gine smena i da bi skrenuo paznju javnosti krene da zagovara rat, do rata dodje, da li ti odes u rat zbog gospodina djubreta iako bi mu tako spasao fotelju jer si dao zakletvu ili ne?

Ali dok je tu sluzis njemu sluzeci Srbiji jer Srbija ide gde je on povede.

Ma niko bre njemu nije sluzio . Sta je vama , zaBoga miloga .
Ko ga hebe , njega Jugoslovena . Al neprijatelj je bio tu , a onda se ne misli o tim stvarima . Nama je taj prasac bio odvraan , al se o tome govori i na tome radi kad gosti odu . A gosti su bili tu .

Back