Boli me grlo

krasuljak

Buduća legenda
Poruka
26.634
Primetila sam da kad god jedem dinju, posle toga otežano gutam. Grlo me boli kao da imam neku infekciju. Da li se to još nekome dešava? Od druge hrane mi se to ne dešava. Da li je moguće da sam alergična na dinju?

Jedno smesno pitanje,da nije slucajno dinja pravo iz frizidera zavrsila na stolu?
Mozda grlo prehladis dinjom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ако је сок само пастеризован, без додатака конзерванса ивештачких боја и укуса, вероватно је нешто из концентрата вишње што вам смета. Иначе вишња хоће да "скупи" усну дупљу и ждрело. Сок од вишње такође окрепљује и смањује бол у мишићима после напорних вежби. Уосталом, инспекција је недавно пронашла сокове од "минимум 50% воћа" са само 30% воћног садржаја. Иначе, по прописима, само воћни сок од минималних 50% воћног садржаја може да има на етикети слику воћа.
Вишње садрже биљни пигмент антоцијан који је моћни антиоксиданс у превенцији анемије, срчаних обољења и тумора.
Ово воће је богат извор калијума, има висок проценат воде, око 84 процента, док је садржај беланчевина јако низак.
Такође, садрже витамин Ц, витамине Б групе, и кобалт који снижавају крвни притисак, јачају крвне судове, посебно капиларе.
Дијабетичари их могу јести у неограниченим количинама, јер садрже мало шећера.
 
Danas u Blicu čitam o alergiji na polen ambrozije, gde se simptomi pojačavaju ako se konzumira određena hrana koja potencira alergogenost i dovodi do pogoršanja akutnog stanja, pa nabraja lubenice, dinje, tikvice, krastavce, banane, kesten,paradajz, zelenu salatu, a ređe pirinač i kukuruz. Možda je to kod mene, s obzirom da je ovih dana pojačana koncentracija polena ambrozije.
 
Danas u Blicu čitam o alergiji na polen ambrozije, gde se simptomi pojačavaju ako se konzumira određena hrana koja potencira alergogenost i dovodi do pogoršanja akutnog stanja, pa nabraja lubenice, dinje, tikvice, krastavce, banane, kesten,paradajz, zelenu salatu, a ređe pirinač i kukuruz. Možda je to kod mene, s obzirom da je ovih dana pojačana koncentracija polena ambrozije.

Ja sam alergicna na polen korova,ukljucujuci i ambroziju...:( Iskreno nisam primetila da mi konzumacija bilo koje hrane koju su naveli u clanku pojacava simptome alergije...:neutral:
 
Danas u Blicu čitam o alergiji na polen ambrozije, gde se simptomi pojačavaju ako se konzumira određena hrana koja potencira alergogenost i dovodi do pogoršanja akutnog stanja, pa nabraja lubenice, dinje, tikvice, krastavce, banane, kesten,paradajz, zelenu salatu, a ređe pirinač i kukuruz. Možda je to kod mene, s obzirom da je ovih dana pojačana koncentracija polena ambrozije.

zaboravili ste najveći alergen što se tiče hrane - JAGODE! :sad2:
 
Meni se desava da kashljucam kad nesto bas hladno iz frizidera popijem kao mleko na pr..nekad je i lubenica ledena pa isto..kad se vec zeznemo med i limun pomognu..al je lakse malo sacekati ne jesti bas iz frizidera
 
Primetila sam da kad god jedem dinju, posle toga otežano gutam. Grlo me boli kao da imam neku infekciju. Da li se to još nekome dešava? Od druge hrane mi se to ne dešava. Da li je moguće da sam alergična na dinju?

Jedno smesno pitanje,da nije slucajno dinja pravo iz frizidera zavrsila na stolu?
Mozda grlo prehladis dinjom.

Poslednji put ažurirao/la Doors of Perception : danas u 10:11

Zašto je modifikovan početni post, i odgovor napisan i njemu? Greškom nekoga sa moderatorskim privilegijama, ili?
 
Zašto je modifikovan početni post, i odgovor napisan i njemu? Greškom nekoga sa moderatorskim privilegijama, ili?

zato sto sam se zeznula i umesto citiraj ja klinknula izmeni :D
onda sam pola sata trazila svoj post i bilo mi cudno kad ga nisam nasla a znam da sam ga napisala,pa reko,sigurno krsta bagovala :)

izvini u svakom slucaju,eto,sad vidim da on ipak postoji u sklopu tvog posta.
 

Back
Top