Quantcast

BOLEST SVE JAČA: Prave rakiju za botove – Aleksandar i Andrej Vučić!

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
38.885
Ево у чему је проблем. Права дуња или дрења и сл. једноставно нема у себи довољно шећера (као шљива рецимо), да би се направила добра ракија. Малобројни мајстори, уз велике количине воћа и ипак минималне шећера и друге трикове су у стању да направе дуњеваче, дрење, кајсијеваче итд и то су заиста врхунске ракије. Међутим, трошкови производње су такви да домаћини то праве искључиво за себе и своје госте пошто је права цена једноставно недоступна већини купаца. Зато нам се нуди ракија од бундеве, кроз коју се провуче жељена арома (типа лимонтус) и на флашу се стави одговарајући натпис.
Zasto rakija od bundeve, kad bundeva nema puno secera? Narod zna da je sljiva najjaca po pitanju secera od voca, osim grozdja.

I inace mi nije jasna politika cene kod nas, nije ni po traznji ni po kvalitetu, nego po navici izgleda...ustvari znam, po politici ucene...

DEDA.D

Veoma poznat
Poruka
10.558
Jesi li pio rakiju od dunje?

Каже ми један познаник (из Раље) да дуњевачу купује на плантажи код Ђуринаца, и хвали њихове ракије, а он је у том послу (печења) преко 50 > година, уз пок. оца, а дуњевачу, као многи "мајстори" прави, кад је за продају, у казан кад избаци 1.туру, за 2. (препек) убаци јутано џакче са неких 10 дуња и добијеш "врхунску" ракију од дуња.....по јефтиној производној цени...!? Подсећа на "виски мелт", бар поступак..!?

sirmijum

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.588
Каже ми један познаник (из Раље) да дуњевачу купује на плантажи код Ђуринаца, и хвали њихове ракије, а он је у том послу (печења) преко 50 > година, уз пок. оца, а дуњевачу, као многи "мајстори" прави, кад је за продају, у казан кад избаци 1.туру, за 2. (препек) убаци јутано џакче са неких 10 дуња и добијеш "врхунску" ракију од дуња.....по јефтиној производној цени...!? Подсећа на "виски мелт", бар поступак..!?
Di si bre Deda, nisam te video 100 godina.

Ene i Jevropa na ovoj temi piše a i nje nije bilo dugo.....pozdrav :hvala:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
34.240
Najbolja rakija je od jabuke zato što ona brzo menja ukus i koji zavisi od voća koji se dodaje.
To znači da se u rakiju od jabuke stavi malo drugog voća i ta rakija dobija ukus tog drugog voća.
Kao pašteta od zeca, jedan konj i jedan zec.
Sve rakije sem šljive su šećeruše, mada ima džukela koji u šljivu guraju šećer.

A što se pomenute paštete tiče kamo sreće da postoji bilo koja od te dve, obično se stavlja bujon u koji dodaju malo nečega i nazovu po tom malo nečemu.

Zakon je jasan: većinski sastojak mora da bude u imenu proizvoda!
Jer, i onaj čaj od hibiskusa kako ga zovu 2/3 je šipurak...

Al ajd nateraj Miškovića (Yuhor) i Šećerka (Carnex) da napišu: PAŠTETA OD BUJONA SA OTKOŠENIM MESOM I MLEVENIM KOSTIMA

oće, bole ih biznis penis da to urade, zato ga poštenjačine usitne na omotu, rodila majka prokleta i gladan otac

Poslednja izmena:

asketa

Domaćin
Poruka
3.688
УЖАСНА ДИЛЕМА:

-Ко је овде већа ЈАЈАРА?
- СМРАДОВИ из Pentagon NEWS-a (Danas), ...("Der Blitze")..." THE Vreme"...
- ПРИМИТИВНИ смрадови који су осмислили "Ракија маркетинг",
- ...или ви СМОРОВИ који се ложите на јеВтине "маркетиншке" форе..?

Pazi koliko je pametan taj novinarčić i ko mu je ciljna grupa:

док је ракија „Андреј Вучић“ од шљиве препеченице.

Baš bih voleo da znam u kom delu Srbije se uzgaja ta šljiva prepečenica.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
34.240

to su ti oni novinari što usred lista "Политика" pišu "fiJat" (jer se tako izgovara po srBski) ali ne napišu "beemve" (koji se tako izgovara po srBski), a onda ubace i hrvatsku jekavicu sa izgovorom da se tako priča u njihovom selu koje su napustili pa opet ne pričaju kako se priča u gradu u koji su došli a nikad ne kažu da im rodno selo nepismeno - jedino brojeve na evrima znaju.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
38.885

Jel vi vidite ovde sukob unutar SNS?

Toma rakija vs Vucic rakija.......na pomolu rakijski rat u Srbiji....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
38.885
to su ti oni novinari što usred lista "Политика" pišu "fiJat" (jer se tako izgovara po srBski) ali ne napišu "beemve" (koji se tako izgovara po srBski), a onda ubace i hrvatsku jekavicu sa izgovorom da se tako priča u njihovom selu koje su napustili pa opet ne pričaju kako se priča u gradu u koji su došli a nikad ne kažu da im rodno selo nepismeno - jedino brojeve na evrima znaju.
Pravilno na srpskom je bemve ali spojeno......jebemve......tako se kaze kad klinke ulaze u auto, valjda je to pravi naziv, svi se smeskaju i tacno znaju imena auta...
Poreklo verovatno Krusevacko , oni imaju ve umesto vas....

cetka

Domaćin
Poruka
3.108
Sve rakije sem šljive su šećeruše, mada ima džukela koji u šljivu guraju šećer.

A što se pomenute paštete tiče kamo sreće da postoji bilo koja od te dve, obično se stavlja bujon u koji dodaju malo nečega i nazovu po tom malo nečemu.

Zakon je jasan: većinski sastojak mora da bude u imenu proizvoda!
Jer, i onaj čaj od hibiskusa kako ga zovu 2/3 je šipurak...

Al ajd nateraj Miškovića (Yuhor) i Šećerka (Carnex) da napišu: PAŠTETA OD BUJONA SA OTKOŠENIM MESOM I MLEVENIM KOSTIMA

oće, bole ih biznis penis da to urade, zato ga poštenjačine usitne na omotu, rodila majka prokleta i gladan otac
Kod pravljenja rakije, kada je potrebno pomoći vrenje, po knjigama je dozvoljrno do 5% šećera i on se stavlja u džibru nevezano od čega je.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
34.240
Kod pravljenja rakije, kada je potrebno pomoći vrenje, po knjigama je dozvoljrno do 5% šećera i on se stavlja u džibru nevezano od čega je.
a jel piše dalje da je takva rakija samo za prodaju a ne i za podmićivanje?
Jel ti znaš da se više ne poklanja kilo kvalitetne rakije nego pola kad je mito?
Greota...

cetka

Domaćin
Poruka
3.108
a jel piše dalje da je takva rakija samo za prodaju a ne i za podmićivanje?
Jel ti znaš da se više ne poklanja kilo kvalitetne rakije nego pola kad je mito?
Greota...
Vidi majstore, ja sam pokušao da te podučim šta piše u knjigama koje su (opet) pisali profesori sa poljoprivrednog fakulteta.
Svoj stav o rakijama koje su nazvane po bruderima sam izneo u drugom postu.

al bundy

Legenda
Poruka
63.354
Ево у чему је проблем. Права дуња или дрења и сл. једноставно нема у себи довољно шећера (као шљива рецимо), да би се направила добра ракија. Малобројни мајстори, уз велике количине воћа и ипак минималне шећера и друге трикове су у стању да направе дуњеваче, дрење, кајсијеваче итд и то су заиста врхунске ракије. Међутим, трошкови производње су такви да домаћини то праве искључиво за себе и своје госте пошто је права цена једноставно недоступна већини купаца. Зато нам се нуди ракија од бундеве, кроз коју се провуче жељена арома (типа лимонтус) и на флашу се стави одговарајући натпис.
Što bi mećali bunedeve i limontus kada su jabuke jeftine i dostupne , plus nije jaka aroma da ubije dunju , bar ovde po Bačkoj tako rade . Što se tiče kajsije ona ima šećera i ne može se porediti sa dunjom koja je kisela,suva i opora , samo što je u zadnjih 10 godina baš jadan rod kajsija zbog kasnih zime i mraza u maju , pa su onda stavljali sve i svašta , mada ohrabruje što je prethodnih par godina ponovo počela da radja pa se može opet naći prava kajsija ,ove godine bi isto trebalo da rodi dobro jer je zima qurac .

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
34.240
Vidi majstore, ja sam pokušao da te podučim šta piše u knjigama koje su (opet) pisali profesori sa poljoprivrednog fakulteta.
Svoj stav o rakijama koje su nazvane po bruderima sam izneo u drugom postu.
ama ne može u odelu da se peče rakija a ti profesori da su nešto znali živeli bi od prodaje rakije a ne od knjige

59519d1361718757-sme%C5%A1ne-slike-i-video-klipovi-velja.jpg

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.