Dača R
Aktivan član
- Poruka
- 1.157
Postoji shvatanje da smo svi mi ludi, samo nam još nije uspostavljena dijagnoza.
Ozbiljnije rečeno, Frojd je rekao da je normalnost - patologija jedna dimenzija na kojoj svako od nas zauzima neki položaj, manje ili više blizak bolesti. Svako od nas skloniji je jednoj bolesti više nego drugoj, što naravno ne znači da će nužno oboleti od nje. Jedan se vraća nekoliko puta kući da vidi da li je ugasio šporet, drugi je plašljiv, treći često neraspoložen itd.
Koja je to bolest koja vam je najbliža i koju biste verovatno sutra dobili, da morate da dobijete neku?
Malo se igramo a usput možda i naučimo nešto...ko zna...
Ozbiljnije rečeno, Frojd je rekao da je normalnost - patologija jedna dimenzija na kojoj svako od nas zauzima neki položaj, manje ili više blizak bolesti. Svako od nas skloniji je jednoj bolesti više nego drugoj, što naravno ne znači da će nužno oboleti od nje. Jedan se vraća nekoliko puta kući da vidi da li je ugasio šporet, drugi je plašljiv, treći često neraspoložen itd. Koja je to bolest koja vam je najbliža i koju biste verovatno sutra dobili, da morate da dobijete neku?
Malo se igramo a usput možda i naučimo nešto...ko zna...








