Bolesna ljubav-prepoznaj je!

Lako je vama gde god se ja pojavim svi mi se smeju. :(
ja ti se ne smejem
1656939768859.png
 
Ja sam autor loseg zivota i jos gorih veza...
naizgled normalnog muskarca vremenom pretvorim u ludog posesivca koji bi da me stavi u dzep i izvuce po potrebi i tako drzi sakrivenu i izolovanu...
Samo jedan se nije pretvorio u krvozednog vuka koji u isto vreme brani i grize svoj plen, a koji pritom niko ne napada, niti se plen moze mrdnuti...ali je taj bio previse slab, pitom i stradao je od drugog koji je bio jaci i pobegao je ...
Posto se vise puta ponovilo na isti nacin, dosla sam do zakljucka da sam ja toksicna i zato veze vise nix...
Hvala lepo do vidjenja:kpozdrav:
Nikoga ti ne pretvoris vec biras isti tip muskaraca :D Ne tripuj da si ti nesto stvorila od njih...
 
«Ljubav je poezija čula. Ili je uzvišen ili ne postoji. Kad postoji, postoji zauvijek i raste iz dana u dan. "
Honoré de Balzac



. Postoje razne vrste takozvanih toksičnih odnosa u paru,
svaki sa svojim posebnostima i znakovima .
. Generalno, prava ljubav je poznata po - ne želite ništa zauzvrat:
osoba koja istinski voli to radi spontano, bez druge svrhe.

NARCIS:

Imati partnera Narcisa znači nestabilnu vezu - sastavljenu od kontinuiranih uspona i padova na emocionalnom nivou i šire.
Narcisi su neverovatni zavodnici, koji mogu fascinirati s nekoliko jednostavnih poteza .
Njihov omiljeni "plen" su empatični ljudi jer je s njima lakše manipulisati.
Narcis pokazuje superiornost u odnosu .
Ako pokušate otići ,on postaje ljubazan ,nežan i šarmantan.
Tako pseudo-Narcis uspeva držati svoje "žrtve" čak i godinama.

2086193_w2121h1414cx1061cy707cxt0cyt0cxb2121cyb1414.jpg




Emocionalna zavisnost:​

Bolesna želja da stalno budete uz tu osobu ,traženje pažnje , potreba da joj se dokazuje ljubav.

Opsesivna i posesivna ljubav​

Koliko god ga bilo ko stigmatizirao, malo ljubomore nije tako loše..
Međutim, situacija se menja kada se transformiše u opsesija i ugnjetavanje.
Sve češće postoje slučajevi u kojima jedna strana ograničava slobodu svog partnera,
uskraćujući joj priliku da izađe i druži se sa svojim prijateljima.
Uz to, posesivni partner kontroliše sve aspekte života te osobe za koju kažu da je voli,
Dolazi čak i do vređanja i psihološkog, ako ne i fizičkog nasilja.


2086174_w2120h1415cx1060cy708cxt0cyt0cxb2120cyb1415.jpg

Toksična , bolesna ljuba ne dovodi do sreće, uništava samopoštovanje i samopoštovanje.
Izlazak iz nje nije jednostavan jer, uprkos nefunkcionalnosti ljubavne priče, upletenih osećaja ima mnogo.

  • Prepoznajte da ste u toksičnoj vezi: ne možete zatvoriti pogrešnu priču ako prije svega niste potpuno svesni da je ona nezdrava.
  • Provedite malo vremena sami: Kad jednom kažete "dosta" toksičnom ljubavniku, vrlo je važno da ne uskočite bezglavo u drugu priču.
  • Zatražiti pomoć: prihvaćanje činjenice da vam treba pomoć nije znak slabosti, već snage.
  • Kada živite u vezi sa nasilnom ili i manipulativnom osobom,koja je uništila vaše samopoštovanje,
  • potrebna vam je nečija podrška da biste mogli povratiti samopouzdanje.
  • Naučite (opet) da volite sebe: za uspeh važno je početi iznova raditi sve ono zbog čega se osećamo dobro
  • Budite s ljudima koje najviše volite: ponovno uspostavljanje kontakta sa prijateljima i porodicom koji su se zanemarivali
  • tokom te bolesne ljubavi.



Da li ste bili u "bolesnoj vezi"?
Znate li neki slučaj , priču?
Šta mislite o ovakvim vezama ?
Da li ih uopšte treba nazivati ljubavlju?
meni treba neko da bude posesivan i opsednut, u najboljem scenariju psihopata sa 6pack plocicama i andjeoskim (u stvari vise djavolskim) prelepim licem i prijatnom dubokom bojom glasa. Cisto da mi veza ne bude dosadna.
 

Back
Top