Svaki put kad pognem glavu za pisaćim stolom dobijem bolove u mišiću koji spaja vrat i rame sa leve strane - mislim da se zove trapezasti mišić - to traje već godinama, zbog buljenja u komp čiji je monitor uvek bio pomeren znatno udesno a i zbog nerazgibavanja, slabih mišića...Do sada sam čitala i učila u krevetu pa nisam ni znala koliko je to uzelo maha. Inače imam 26 godina, rekli su mi još pre par godina da imam okoštavanje vratnih i lumbalnih pršljenova ali ko to danas nema. Ne bavim se sportom ali nije da se uopšte ne krećem. Za vikend sam nespretno pokušala da se malo isteglim pa sam još pogoršala stvar, zabolelo me je jako, valjda sam nekako nezgodno zgrčila mišiće, i sad bolucka maltene non-stop a ako baš istrajavam na nezgodnom položaju bol se spusti i niz levu ruku. Bila sam na masaži pa mi je to malo pomoglo, rešila sam da idem na plivanje i malo pažljivije radim to razgibavanje (i do sada sam se protezala svako malo ali izgleda nije bilo dovoljno) ali me zanima da li još neko ima ovakav problem i kako se nosi s njim, i da li bih imala brže rezultate ako odem na neku terapiju (naravno, vežbanje mi ne gine). Hvala.
I pomoglo mu je. Moram da zahvalim tebi i WW što ste me podsetili...odmah sam podesila stolicu i čini se da mi je već lakše...Nažalost ja sam dosta 'tolerantna' na sedenje ispred kompjutera jer se onda 'izgubim' pošto mi je to zabava a i dosta se vrpoljim, često ustajem, dok mi je užasno teško da npr. čitam ili ne daj Bože učim za stolom...dobijem bolove za pet minuta a treba sedeti satima, i ovako mi je teško da se koncentrišem...ali za neke stvari mi sto jako nedostaje. To i činjenica da sam tek sad kad živim sama počela da radim kućne poslove i shvatila da me bole leđa od priličnog beznačajnog napora naterali su me da se zamislim. 