Bol u gornjem delu stomaka

idejo

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima,

Vec jedno dva meseca imam blazi bol u gornjem desnom delu stomaka, ispod desnog rebarnog luka. Bol je nesto slicno upali misica, a ranije je podsecao malo i na paljenje.

Bio sam kod doktora interniste i na pregledu kod gastroenterologa, radio sam analizu krvi, test na helikobakter, dva puta ultrazvucni pregled stomaka i pokazalo se da je sve u redu. Svi unutrasnji organi su dobri, znaci jetra, zucna kesa, pankreas, bubrezi (na desnom na dodnjem polu ima cista 5mm). Prvi put kad sam otisao i kad me je bolelo vise preko celog stomaka, doktor je uspostavio dijagnozu da je u pitanju akutni gastritis i dao mi je terapiju za to, posto sam mu spomenuo da sam cesto imao gorusicu nocu. Na ultrazvuku su takodje videli da imam dosta gasova.

Tokom te terapije mi je bilo dobro, nisam imao vise bolove i doktor je rekao da posle dve nedelje dodjem na kontrolu. Posle kontrole mi je preporucio da uzimam terapiju jos 10tak dana, sto i jesam, medjutim jednom sam se bio nesto iznervirao oko necega i opet se javio isti bol. Spomenuo sam to doktoru i on je pomislio da moze biti od toga, ali posto me je bolelo iskljucivo ispod desnog rebarnog luka, pomislio je da nije do debelog creva ili jetre. Nakon toga je rekao da odem na pregled gastroenterogola, sto sam i uradio i on je isto utvrdio da je sve u redu i da bi problem mogao biti sedenje za racunarom posto zbog posla cesto provodim vreme sedeci i nekad u zgrbljenom polozaju, pa da je mozda do toga. Propisao mi je drugu terapiju sa jedno 4 leka, za cir, nadutost i probiotike i rekao da dodjem za mesec dana. Posle toga mi je opet bilo dobro sve do skoro kada se opet javio bol, lagano uvece a onda ujutru isti kao i pre, znaci tako neki osecaj kao upala, kao da imam nesto sa desne strane ili kao da sam se ogrebao iznutra, tako neki osecaj.

Da li je neko imao slicna iskustva, posto me malo frustrira ovo i sto ne moze da se ustanovi sta je?
 
Steta, ja bi to u svaki slucaj. Ako su sve lab analize ok, onda su samo i jedino 2 stvari. Zucna kesa koja mora napolje ako i dalje imas problemi, i moguce Kile na dijafragmi.
Plan: Ponovi labaratoriju sa Lipasom i CT ili MRT sa kontrast stomaka.
Zelim ti brz oporavak🙏🏻🙂
 
Steta, ja bi to u svaki slucaj. Ako su sve lab analize ok, onda su samo i jedino 2 stvari. Zucna kesa koja mora napolje ako i dalje imas problemi, i moguce Kile na dijafragmi.
Plan: Ponovi labaratoriju sa Lipasom i CT ili MRT sa kontrast stomaka.
Zelim ti brz oporavak🙏🏻🙂

Kako mislis zucna kesa mora napolje?

Radio sam kompletnu krvnu sliku, ast, alt, glukozu, holesterol, trigliceridi, ureu, kreatinin i brzi test na helikobater pylori. Sve je ok, osim sto je glukoza imala nizak rezultat, 3.6 a referenca je 4.1.

Gledacu ovih dana da zakazem lab i CT ili MRT.

Hvala.
 
Postoje slucajevi ( zene )kod kojih je zucna kesa bez bilo kakavih patoloskih labaratoriskih Vrednosti pod bolove. Nemora da budu bolivi moze cak i nesnosno cesanje svrab u predelu gde si Ti opusao. Nemoj da sad panicis, vec si lepo i struktuirano doneo odluku za dalje.

Uvek rado na raspolaganju :ortaci2:
 
Da li si radio gastroskopiju?

Zašto ti je dat lek za čir?

Nisam radio.
Nemam pojma, to je lek za smanjivanje zeludacne kiseline, namenjen uglavnom ljudima koji imaju gastritis ili cir.

Почни да се храниш здравије.

To podrazumeva konkretno sta?

Evo ja recimo ujutru pojedem ovsenu kasu sa mlekom, kikirikijem, bademima, lesnikom, golicom. Za rucak u poslednja dva meseca jedem corbasto, grasak sa piletinom, kukuruzom, sargarepom. Uvece jaja, doduse ubacujem i suhomesnato nekad, cajnu kobasicu, prsutu, sunku, pecenicu. Nekad pojedem keks sa jogurtom kao uzinu. Inace sam mrsav, uvek sam se trudio da se ugojim i nisam uspevao, isao u teretanu, nastojao da jedem vise i to proteinsku hranu. Jedno vreme letos jesam jeo stalno pohovanu piletinu koju sam biberio i dodavao ljutu papricicu, moze biti i od toga, ali necu da nagadjam.

Problem je kad ljudi kazu jedi zdravije ne kazu sta znaci to jesti zdravije, jer neko kaze ''nemoj przeno meso'', ''nemoj mleveno meso'', ''nemoj crveno meso'', a kakvo da jedem? Bljutavu barenu piletinu samo? A onda razvnorsnost nista? Kazu jedi supe, a onda drugi kaze nemoj masno, supa je puna masti. Treci kazu jedi jaja, cetvrti nemoj jesti jaja. Nemoj da jedes meso, ali moras da se ugojis, nije ti dobra kilaza. Sta jesti onda? Sta znaci jesti zdravo?
 
Nisam radio.
Nemam pojma, to je lek za smanjivanje zeludacne kiseline, namenjen uglavnom ljudima koji imaju gastritis ili cir.

Kakav ti je pregled radio gastrolog ako nije rađena gastroskopija?
Dok to ne uradiš nećeš ni znati.

I meni je jedan gastrolog napamet rekao da imam čir, a u stvari ga nisam imala,
već je kod drugog koji je uradio gastroskopiju utvrđeno da imam oslabljen mišić koji se nalazi između jednjaka i želudca, pa je kiselina iz želudca napravila male ranice na sluzokoži jednjaka.

Tako da ti ja predlažem da prvo to uradiš pa posle toga će se videti šta je tačno.
 
Nisam radio.
Nemam pojma, to je lek za smanjivanje zeludacne kiseline, namenjen uglavnom ljudima koji imaju gastritis ili cir.



Problem je kad ljudi kazu jedi zdravije ne kazu sta znaci to jesti zdravije, jer neko kaze ''nemoj przeno meso'', ''nemoj mleveno meso'', ''nemoj crveno meso'', a kakvo da jedem? Bljutavu barenu piletinu samo? A onda razvnorsnost nista? Kazu jedi supe, a onda drugi kaze nemoj masno, supa je puna masti. Treci kazu jedi jaja, cetvrti nemoj jesti jaja. Nemoj da jedes meso, ali moras da se ugojis, nije ti dobra kilaza. Sta jesti onda? Sta znaci jesti zdravo?

Jedi jaja, jedi ih svakog dana ako ti prijaju.Jaja su najzdravija i najkompletnija namirnica
koja uopste i postoji.
 
Kakav ti je pregled radio gastrolog ako nije rađena gastroskopija?
Dok to ne uradiš nećeš ni znati.

I meni je jedan gastrolog napamet rekao da imam čir, a u stvari ga nisam imala,
već je kod drugog koji je uradio gastroskopiju utvrđeno da imam oslabljen mišić koji se nalazi između jednjaka i želudca, pa je kiselina iz želudca napravila male ranice na sluzokoži jednjaka.

Tako da ti ja predlažem da prvo to uradiš pa posle toga će se videti šta je tačno.

Radio je samo UZ, nije gastroskopiju, iako prvi doktor internista jeste spominjao mogucnost da se to uradi ako gastroenterolog smatra da treba, ali on nije smatrao. Rekao je da moze biti do upale misice od sedenja posto sedim po ceo dan zgrbljen za kompom, pa kao malo vezbaj ispravljanje kicme i drzanja i dodji za mesec dana kada popijes terapiju i donosi analize stolice.

E sad fora je sto je mene odmah posle tog poslednjeg pregleda prestalo da boli i onda cim sam dosao u situaciju da osetim neki stres, uglavnom na poslu, da me nesto barem malo pocne nervirati, odmah mi se tad javio taj bol opet iako uzimam terapiju. Ne znam da li moze biti i do toga, do anksioznosti i stresa.

U svakom slucaju zakazao sam danas pregled u drugoj privatnoj klinici, pa cu videti sta ce biti. Trazicu i gastroskopiju i CT i sta god treba da se uradi samo da se utvrdi sta je.
 
Pozdrav svima,

Vec jedno dva meseca imam blazi bol u gornjem desnom delu stomaka, ispod desnog rebarnog luka. Bol je nesto slicno upali misica, a ranije je podsecao malo i na paljenje.

Bio sam kod doktora interniste i na pregledu kod gastroenterologa, radio sam analizu krvi, test na helikobakter, dva puta ultrazvucni pregled stomaka i pokazalo se da je sve u redu. Svi unutrasnji organi su dobri, znaci jetra, zucna kesa, pankreas, bubrezi (na desnom na dodnjem polu ima cista 5mm). Prvi put kad sam otisao i kad me je bolelo vise preko celog stomaka, doktor je uspostavio dijagnozu da je u pitanju akutni gastritis i dao mi je terapiju za to, posto sam mu spomenuo da sam cesto imao gorusicu nocu. Na ultrazvuku su takodje videli da imam dosta gasova.

Tokom te terapije mi je bilo dobro, nisam imao vise bolove i doktor je rekao da posle dve nedelje dodjem na kontrolu. Posle kontrole mi je preporucio da uzimam terapiju jos 10tak dana, sto i jesam, medjutim jednom sam se bio nesto iznervirao oko necega i opet se javio isti bol. Spomenuo sam to doktoru i on je pomislio da moze biti od toga, ali posto me je bolelo iskljucivo ispod desnog rebarnog luka, pomislio je da nije do debelog creva ili jetre. Nakon toga je rekao da odem na pregled gastroenterogola, sto sam i uradio i on je isto utvrdio da je sve u redu i da bi problem mogao biti sedenje za racunarom posto zbog posla cesto provodim vreme sedeci i nekad u zgrbljenom polozaju, pa da je mozda do toga. Propisao mi je drugu terapiju sa jedno 4 leka, za cir, nadutost i probiotike i rekao da dodjem za mesec dana. Posle toga mi je opet bilo dobro sve do skoro kada se opet javio bol, lagano uvece a onda ujutru isti kao i pre, znaci tako neki osecaj kao upala, kao da imam nesto sa desne strane ili kao da sam se ogrebao iznutra, tako neki osecaj.

Da li je neko imao slicna iskustva, posto me malo frustrira ovo i sto ne moze da se ustanovi sta je?
Opisano zvuči kao sindrom nervoznog creva ili sao SIBO (small intestine bacterial overgrowth).
Imamo temu.
Daću ti link do nje.
 

Back
Top