Bol i osip

Alinor

Primećen član
Poruka
544
Pozdrav, ako ima neko iz medicinske struke, molim da mi pomogne. Pre nedelju dana su me počela boleti krsta i butine, neki žareći bol, kao kod upale nerava. Prekjuče sam to, sa jedne strane, namazala MgCh uljem (ja ga ranije nisam koristila na nogama). Ujutro mi se pojavio crvani osip. Bila sam na hitnoj, kažu da će samo proći, nije infekcija, a za bolove da pijem analgetike. To je sve - poslali su me kući. I dalje me boli, imam utisak da mi koža gori na obe strane, a imam i osip sa jedne. Kod opšte prakse imam zakazano tek za dve nedelje. Kako brinem o nepokretnom ukućani, ipak se bojim da nije nešto zarazno, pa vam šaljem foto da vidite.
 
Foto
 

Prilozi

  • IMG_20200105_225944.jpg
    IMG_20200105_225944.jpg
    45,9 KB · Pregleda: 30
Po simptomatologiji i izgledu osipa rekla bih da je najverovatnije Herpes zoster, posebno zbog onoga što su ti u Hitnoj rekli jer se to u principu ne leči, prolazi samo. Šta su ti tačno rekli i šta piše na izveštaju?

Možeš da uzmeš u apoteci Burove obloge i stavljaš po upustvu na osip, protiv bolova analgetici pod uslovom da nisi alergična.
 
Nisu mi dali ništa napismeno, dobila sam Sinopen inekciju, da ništa ne mažem, nije zarazno. Tuširam to mlakom vodom i bebi šamponom. Peče, a pored toga me bile kosti tu, već nedelju dana.
 

Back
Top