Quantcast

Boing u propasti, tonu sve dublje: Avio-gigant planira da pozajmi 10 milijardi dolara?

kentaur Nesh

Poznat
Poruka
8.363
ima jos....
2019_08_28_78667_1566964050._large.jpg

Poruka
16.232
Boing u propasti, tonu sve dublje: Avio-gigant planira da pozajmi 10 milijardi dolara?

Čikago -- Boing pregovara s bankama o pozajmici 10 ili više milijardi dolara zbog velikih troškova nakon dje nesreće aviona 737 maks, rekao je za Rojters anonimni izvor.
IZVOR: INDEX.HR UTORAK, 21.01.2020. | 14:45 -> 17:12

Podeli

Foto: Epa, Gary He

Foto: Epa, Gary He

CNBC je u ponedeljak prvi izvestio o tim pregovorima, prenoseći navode izvora da je američka kompanija do sada od banaka pribavila najmanje šest milijardi dolara. Izvor je naveo da paralelno razgovaraju i s drugim zajmodavcima o dodatnim iznosima.

Neimenovani izvor je u ponedeljak Rojtersu potvrdio informaciju o razgovorima, ali još nije poznat tačan iznos koji Boing pokušati da pribavi ni hoće li se odlučiti za prodaju novih obveznica.

MOŽDA VAS ZANIMA
Ključno pitanje za Boing je fleksibilnost s obzirom na to da nije jasno koliko će dugo avioni 737 maks biti povučeni iz prometa.

U Boingu su odbili da komentari[u one navode.

Rojters je prošlog petka izvestio da Savezna uprava za vazduholovstvo (FAA) verovatno neće odobriti povratak aviona u promet pre marta, dodajući da bi mogli da ostanu prizemljeni i do aprila ili čak i duže, prenosi Index.

Avioni su prizemljeni u martu prošle godine nakon dve nesreće u kojima je ukupno stradalo 346 ljudi.

Boing je juče potvrdio da je privremeno obustavio proizvodnju 737 maks u američkoj saveznoj državi Vašington.

"Proizvodnja aviona maks privremeno je obustavljena u fabrici 737. Fabrika u Rentonu nastavlja s radom jer su naši timovi fokusirani na nekoliko kvalitetnih inicijativa", saopštili su iz kompanije.

U Boingu procenjuju da ih je prizemljenje tih aviona do sada koštalo više od devet milijardi dolara. Očekuje se da će poslovni izveštaj za četvrti kvartal pokazati još veći iznos, napominje Rojters.

Zaustavljena proizvodnja takođe povećava troškove, kao i isplate naknada avio-kompanijama za izgubljene letove.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=01&dd=21&nav_id=1644716

Nekada je amerika forsirala slobodna trzista jer je cenom i kvalitetom bila vise nego konkurentna. Danas to vise nije tako. Damas amerika ucenjuje i sankcijama ogranicava slobodno trziste. Slobodno trziste deluje samo kada kupujete od amerikanaca a moje misljenje o sirenju NATO-a je da to nema veze sa vojnim savezom vec da je to postala samo trgovina. Sve zemlje koje su se pridruzile sada moraju da standardizuju svoju vojsku sa NATO.

AMERIKA KAPUT :super:
Uzasne vesti
Sacekajmo jos malo pa da kupimo jeftine akcije ovog preduzeca za enormne profite u buducnosti

Poruka
16.232
Aha..... Ako Boing potone, oporaviće se kao i Majkrosoft sa operativnim sistemima! Deliće besplatno avione! Jeftinije je da ga pokloniš, nego platiš ekološko zbrinjavanje smeća! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Pa da
Boing tek treba da krene sa produkcijom naprednih drimlajnera, tu je postojeci program Apach helikoptera sa dugackom listom kupaca, strateski bombarderi USAF, napredni program UAV itd itd itd

Svaki avion ima neku poteskocu u tehnologiji koja se resava u upotrebi. Nit je 737 prvi niti poslednji transportni ili vojni avion koji otkrije neku gresku u dizajnu

Trenutna halabuka smanjuje zelju investitora da kupuju akcije usled negativnog PR, ali setimo se da je vecina cena na trzistu takva usled marketinga i hajpa, ne usled stvarnih produktivnih potencijala bilo koje firme.
I to treba iskoristiti. Ali ne jos.
Sacekajmo par kvartala i totalni kolaps berze. Tad ce da kupujemo po 30 40 centi za dolar

Poruka
16.232
Možda i zbog 78 dana bombardovanja? A šta bi tek bilo u USA da smo MI NJIH 78 dana bombardovali? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Vidi
Sve i da se nije desilo to tragicno bombardovanje 1999e

Srbija je svejedno bila dovedena u stanje ekonomije koje je bilo blago receno uzasno

Zato svi Srbi moraju da zapisavaju ispod lipe kad god im se ukaze prilika

Inace nikad nece Srbija podici glavu ako ne bude shvatila da takvi ljudi ne mogu da se ponove vise

Al ne lezi vraze, smradikali bez bedza jopet na vlasti

a bre Milun

Elita
Poruka
20.164
Putin je Crnogorac.
odmah sam primetio..........ogroman, siroka ledja, visok najmanje 2,05 m, crna kosa sa jaki crni brkovi, u rukama nosi kamenu sekiru, zenu sutira ko kera po podu, prodaje bubrege svoje dece za 80 000 dolara, kad je saznao da mu zena u stomaku nosi zensko dete natero je da abortira, prodao svoju zemlju NATO-u za 19 256 389 dolara, .........................prema svemu ovome sam zakljucio da je Putin crnogorac i to pivljanin.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.301
budimo realni - Ameri trpe poraz za porazom, sto u civilnom, sto u vojnom sektoru....Huawei juce, danas Boeing....onomad Sirija, sad Irak i tako to...a Trampara udara carine gdje stigne...jako oruzje u PM...
Iz budućih Trampovih memoara: Svi su mislili da ja žestoko udaram na druge nabijanjem carina na njihove proizvode, a ja sam ustvari samo bolje punio proračun.... :zcepanje: :zcepanje:

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.929
odmah sam primetio..........ogroman, siroka ledja, visok najmanje 2,05 m, crna kosa sa jaki crni brkovi, u rukama nosi kamenu sekiru, zenu sutira ko kera po podu, prodaje bubrege svoje dece za 80 000 dolara, kad je saznao da mu zena u stomaku nosi zensko dete natero je da abortira, prodao svoju zemlju NATO-u za 19 256 389 dolara, .........................prema svemu ovome sam zakljucio da je Putin crnogorac i to pivljanin.

Pivljani su Srbi.

Putin je od Zagarača.

Poruka
16.232
budimo realni - Ameri trpe poraz za porazom, sto u civilnom, sto u vojnom sektoru....Huawei juce, danas Boeing....onomad Sirija, sad Irak i tako to...a Trampara udara carine gdje stigne...jako oruzje u PM...
Slazem se

Amerika prdnula u cabar, dolar vrisnuo, north american airlines prave samo gubitke

Samo bih te zamolio za objasnjenje tvoje teorije jer ja, ocigledno, ne znam racunati brojeve posle 10

1. Iranska ekonomija izgubila 50% GDP od kad su uvedene sankcije, Iranski oil production pao 60%

2. NYSE kompozitni indeks porastao 18.2% za zadnjih 12 meseci

Kako to objasnjavas, i molim te da koristis digitron dok pises objasnjenje svojih ekspertskih tvrdnji

kentaur Nesh

Poznat
Poruka
8.363
Slazem se

Amerika prdnula u cabar, dolar vrisnuo, north american airlines prave samo gubitke

Samo bih te zamolio za objasnjenje tvoje teorije jer ja, ocigledno, ne znam racunati brojeve posle 10

1. Iranska ekonomija izgubila 50% GDP od kad su uvedene sankcije, Iranski oil production pao 60%

2. NYSE kompozitni indeks porastao 18.2% za zadnjih 12 meseci

Kako to objasnjavas, i molim te da koristis digitron dok pises objasnjenje svojih ekspertskih tvrdnji
ti imas malih problema sam sa sobom, jel da...kakve sam ja EKSPERTSKE tvrdnje izlozio...koje vrste...rekao sam da AMERI nizu poraze u zadnje vrijeme, i to je prilicno ocigledno, zar ne...

a bre Milun

Elita
Poruka
20.164
I Vasojevići su Srbi.

Inače, svi Srbi su iz današnje Crne Gore.

e Djole , al si se upro al ne vredi. Doduse, i ja da sam crnogorac , izmisljao bih milion razloga i dokaza da sa srbin a ne crnogorac.
Mogu zamisliti kako se kao crnogorac osecas ............nije lako al to vam je sudbina..........tacnije evolucija. Za par hiljada godina i vi cete doci na danasnji nivo ljudske civilizacije pa cete konacno biti ljudi.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.929
e Djole , al si se upro al ne vredi. Doduse, i ja da sam crnogorac , izmisljao bih milion razloga i dokaza da sa srbin a ne crnogorac.
Mogu zamisliti kako se kao crnogorac osecas ............nije lako al to vam je sudbina..........tacnije evolucija. Za par hiljada godina i vi cete doci na danasnji nivo ljudske civilizacije pa cete konacno biti ljudi.

:hahaha: Ah...vidiš da Srbi iz Crne Gore vladaju nad Bugarima u Srbiji...:mrgreen:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.