Bogorodica-kovčeg zaveta

Па и Христос је Други Адам а кроз првог је ушла смрт а кроз другог живот.
suprotnost.
ispada da su prvi bila fabfička greška. :D
pođi od logike, umrećeš pa makar bio presavršen, jednostavno prirodni poredak. znači ne radi se o bukvalnom već o duhovnom pogledu. bog nije stvarao da bi nešto uništavao jel tako? već da bi svi imali život, a kakav i zašto to je već ogromno pitanje.

suprotnost.
ispada da su prvi bila fabfička greška. :D
pođi od logike, umrećeš pa makar bio presavršen, jednostavno prirodni poredak. znači ne radi se o bukvalnom već o duhovnom pogledu. bog nije stvarao da bi nešto uništavao jel tako? već da bi svi imali život, a kakav i zašto to je već ogromno pitanje.
Па не фабричка грешка већ једноставно посљедица слободне воље. Човјеков избор оданости Богу има смисла једино ако га он направи слободно а не као испрограмирани робот.

Па не фабричка грешка већ једноставно посљедица слободне воље. Човјеков избор оданости Богу има смисла једино ако га он направи слободно а не као испрограмирани робот.
to je poznata mantra. i samo možemo u krug da se vrtimo.
stvar je u tome da ne treba gledati bukvalno. isus je podigao nivo svesti, približio ljudima sliku o bogu, davao korisne savete itd.

Па не лепимо се... Ковчег је сакривен у празан бунар до времена пред крај света, кад ће се опет појавити као знамење страшног Суда...

То што је ковчег са табилцама Закона сакриве, не значи да су и заповести на тим табилцама постале ''закопане и неважеће''

Све су заповести преписане на папирус, јер и треба свима
Nema strašnog suda...

Verovao ti ili ne.

Hahaha...

Hahaha...

Znači naučite kako da razmišljaš i ti onda i dalje nisi programiran?
Eh... Zbog čega ti veruješ, očigledno je, u Boga tvoga opredeljenja?

Ako postoji, stvarno mu nije lako... :mrgreen: 😁

То је идаље мој избор.
Haha...

Jeste kao i moj, isprogramirani smo i ti i ja da budemo i teista i agnostik...

Dok nisam odlučio da se opredelim za agnostički smisao, imao sam i ja put, ali nikada previše pobožan ili bezbožan...
I koliko sam odrastao i učio o svetu oko mene i uticaji su bili polovični, nekad više sa višom silom sa oblikom, nekad sa višom silom bez oblika...

Haha...

Jeste kao i moj, isprogramirani smo i ti i ja da budemo i teista i agnostik...

Dok nisam odlučio da se opredelim za agnostički smisao, imao sam i ja put, ali nikada previše pobožan ili bezbožan...
I koliko sam odrastao i učio o svetu oko mene i uticaji su bili polovični, nekad više sa višom silom sa oblikom, nekad sa višom silom bez oblika...
Нисмо испрограмирани јер имамо слободну вољу.
"Бог као неизменљиво Добар не уништава нити спутава даровану слободу, већ као Свезнајући — унапред зна све жеље и намере слободноразумних бића, као Премудар — увек налази начина да о свему промишља не умањујући слободу разумних бића."
-
св. Јустин Ћелијски

Нисмо испрограмирани јер имамо слободну вољу.
"Бог као неизменљиво Добар не уништава нити спутава даровану слободу, већ као Свезнајући — унапред зна све жеље и намере слободноразумних бића, као Премудар — увек налази начина да о свему промишља не умањујући слободу разумних бића."
-
св. Јустин Ћелијски
Hm...

Slobodnu. Tri izbora.. Znaš koji je četvrti izbor?

Кад Христос буде поново дошао и кад буде разделио људе, једни који буду са њим и други који ће бити далеко од њега. Како би ти то назвао ?
Ako si imalo čitao, neće to uraditi.
Neće deliti ljude. Sami ljudi će se podeliti.
A i neće se desiti, vrlo malo verovatno...

Ako si imalo čitao, neće to uraditi.
Немој се брукати, па ти ајде што Јеванђеље ниси ни отворио, већ пишеш нешто само да би писао..
Neće deliti ljude. Sami ljudi će se podeliti.
Поделиће људе јер су људи сами чинили свашта током живота.
A i neće se desiti, vrlo malo verovatno...
Хоће, више пута о томе пише у Јеванђељима.

ne podcenjuj se i čitaj nz.
'de sme da cita, pa da naleti na:

Novi Zavet Dimitrije Stefanović (1934)

... što si ovo sakrio od premudrih i učenih, a objavio si deci. 26 Da, Oče ... Isus podiže oči gore i reče: Oče, hvala ti što si me uslišio!

ili, drugi prevod:

"Hvalim te, oče, Gospode neba i zemlje − uzvikuje on jednoga dana − što si ovo sakrio od premudrih i razumnih, a kazao si malima". Mudri se nalaze u tami ...

ali nas @Maki! voli autoritete tj. velike, a one koji su mali kao ti i ja, nas nipodastava

• AMOS:
  • 7,1 Ovo mi pokaza Gospod Gospod: gle sazdavaše skakavce [OTK. 9,3] kad počinjaše nicati otava, i gle, beše otava po carevoj kosidbi.
  • 7,2 A kad pojedoše travu zemaljsku [OTK. 9,4] tada rekoh: Gospode Gospode, smiluj se; kako će se podignuti Jakov? Jer je mali (vidi OSIJA 10,11)
  • 7,3 Gospod se raskaja zato: neće biti, reče Gospod.
  • 7,4 Tada mi pokaza Gospod Gospod, i gle, Gospod Gospod povika da će suditi ognjem i oganj proždre veliku bezdanu [OTK. 9,11; 9,1-2; 8,10] i proždre deo zemlje.
  • 7,5 A ja rekoh: Gospode Gospode prestani, kako će se podignuti Jakov? Jer je mali (vidi opet OSIJA 10,11)
  • 7,6 Gospod se raskaja zato: ni to neće biti.

Back