Bogatstvo nasleđa - naša budućnost

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Dragi posetioci ovog podforuma,

Pre svega DOBRO DOŠLI u novi kutak Krstarice!


Iako je ovaj podforum otvoren već neko vreme, biram današnji dan, zbog njegovog značenja za promenu u prirodi, da otvorim ovu temu, nalazeći neku posebnu vezu između prirode i tradicije...

Na Vikipediji ovako piše:

Etnologija (od grčkog ethnos što znači porodica, ljudi) je nauka koja se bavi proučavanjem naroda, njihovih običaja, porijekla, narodnih nošnji, nacionalne hrane i sl.


Ali, mi nismo ovde po definiciji.

Mi smo ovde da podelimo, naučimo, sami kreiramo, osmislimo, da udahnemo narodnom duh i dah modernog...

Zato pozivam sve ljude širokog uma, jake emocije, univerzalnih shvatanja da ovde kažu i pitaju ono što ih zanima o vremenima prošlim (a koja svi nosimo u genima) i ovom Sada, čiji smo svedoci...

Ali i o Sutrašnjici, na koju mi utičemo našim mislima i verovanjima...

OSTAVITE TRAG!
 
Poslednja izmena:
Dragi posetioci ovog podforuma,

Pre svega DOBRO DOŠLI u novi kutak Krstarice!


Iako je ovaj podforum otvoren već neko vreme, biram današnji dan, zbog njegovog značenja za promenu u prirodi, da otvorim ovu temu, nalazeći neku posebnu vezu između prirode i tradicije...

Na Vikipediji ovako piše:

Etnologija (od grčkog ethnos što znači porodica, ljudi) je nauka koja se bavi proučavanjem naroda, njihovih običaja, porijekla, narodnih nošnji, nacionalne hrane i sl.


Ali, mi nismo ovde po definiciji.

Mi smo ovde da podelimo, naučimo, sami kreiramo, osmislimo, da udahnemo narodnom duh i dah modernog...

Zato pozivam sve ljude širokog uma, jake emocije, univerzalnih shvatanja da ovde kažu i pitaju ono što ih zanima o vremenima prošlim (a koja svi nosimo u genima) i ovom Sada, čiji smo svedoci...

Ali i o Sutrašnjici, na koju mi utičemo našim mislima i verovanjima...

OSTAVITE TRAG!

Много смо скраћени у својим знањима о себи и својим истинским коренима, а све што је свету у нашој етнологији занимљиво, исти дефинишу као спољашње утицаје на нашу културу (култивисање варварских хорди досељеничких). Остаде ли ишта у нама од "староседелаца" илирско- трачких, које наводно асимиловасмо у свој етнос, гутајући, иако мали и јадни, (по Херодоту) други, тада најбројнији народ на свету (Трачане).
 

Back
Top