Quantcast

Bog - sveznajući ili ne?

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.635
Sedeše u tami i u senu smrtnom, okovani u tugu i u gvožđe; jer ne slušaše reči Božijih, i ne mariše za volju Višnjeg. On poništi srce njihovo stradanjem; spotakoše se, i ne beše koga da pomogne. Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj, i izbavi ih iz nevolje njihove; izvede ih iz tame i sena SMRTNOG, i raskide okove njihove. Neka hvale Gospoda za milost Njegovu, i za čudesa Njegova radi sinova ljudskih! Jer razbi vrata bronzana, i prevornice gvozdene slomi“ (Ps. 107, 10-17).
da evo upravio sam ti odgovorila i na to

a u Psalmu koji si naveo tama se odnosi na duhovnu tamu u koju covek dospe ako se odvoji od Boga

„Sedeše u tami i u senu smrtnom, okovani u tugu i u gvožđe; jer ne slušaše reči Božijih, i ne mariše za volju Višnjeg. On poništi srce njihovo stradanjem; spotakoše se, i ne beše koga da pomogne. Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj, i izbavi ih iz nevolje njihove; izvede ih iz tame i sena smrtnog, i raskide okove njihove. Neka hvale Gospoda za milost Njegovu, i za čudesa Njegova radi sinova ljudskih! Jer razbi vrata bronzana, i prevornice gvozdene slomi“ (Ps. 107, 10-17).

Ali zavikaše ka Gospodu u tuzi svojoj, i izbavi ih iz nevolje njihove; izvede ih iz tame
Jednostavno je covek je u duhovnoj tami kada je odvojen od Boga
Kada traze Boga on ih izbavlja iz duhovne tame

stnco

Elita
Poruka
16.704
Да али би га требало упоредити са бројем атеиста из 1960-1970 рецимо, па би видио која категорија је у порасту.
I to mi je poznato. Ali treba da znaš da su se koristoljubivi nevernici kasnije masovno izjanjavali kao vernici (bila je moda biti nevernik, a sada je moda biti vernik-pa se tako desi da je preko 95% vernika:D)

stnco

Elita
Poruka
16.704
Ti kao da se praviš da me nisi razumeo.
Dokaz, kakav, neki ljudi, eksperimenti, knjige... kaže se papir trpi sve. Mnogi sveštenici (svetski) su ateisti. Priča se sve i svašta, a od tebe sam tražio da mi lično pokažeš evoluciju, ne adaptaciju. Znači pokaži prelaznu formu. Ne samo tebe nego bilo kog svetskog evolucionistu. Spreman sam da čučim i godinu dana ako treba pored neke živuljke samo da vidim kako se menja (mislim da bi se ukočio ako bi čekao milion godina :D)
Manipulacija godinama je idealna, što veći broj godina veća verovatnoća samo još da poverujemo i smatramo dokazom. Da li možeš da zamisliš 4,5 milijardi godina, a pisani tragovi postoje nekih 7 hiljada godina (+,-), e sad samo zamisli taj nepouzdani period šta se sve može, sve što čoveku padne na pamet. A kome je u interesu da jedno verovanje od pamtiveka promeni u drugo verovanje kao da je istina. Npr homoseksualnost je bila bolest, poremećaj a sad je stvar izbora i ko misli da je to bolest proglase ga da je homofob tj da je on bolestan (u glavu).
Pa kako izbaciti boga iz priče, tako što ćeš ubeđivati da je sve to u glavi, iluzija dok ti poturaju njihovu iluziju i žigosati one koji veruju u Boga svako u svom reonu "Ali, proteći će mnogo vode Dunavom, dok ta neminovna istina o TE prodre i u glave balkanskih pravoslavaca."
E sada mi baš nisi jasan. Ti tražiš dokaze, ja te upućujem na literaturu gde ćeš ih naći, a za tebe je to "papir trpi sve". A tražiti od mene da ti predočim dokaze je isto kao da ja od tebe tražim da rešiš Šredingerovu jednačinu za vodonikov atom. (U ebote, možda si ti doktor fizike:D, pa ako to i uradiš to si morao da pročitaš u nekoj knjizi sve napisano na papiru koji trpi sve.:D)
Zaista ne znam, zašto upoređuješ ove godine. I otkud pisani tragovi od pre nekih 7 hiljada godina, kad je neki nadbiskup Ašer, proučavajući Bibliju, prilično tačno utvrdio da se nastanak sveta desio 4004. godine p.n.e.
U redu Sale, ti ne veruješ u TE i uopšte te ne interesuju dokazi. Važi, radio čarobni štapić ciglih 6 dana. Pozdrav.

stnco

Elita
Poruka
16.704
Govorim ti u vezi naseg dijaloga. Analiziraj ga, jer vidim da nisi ni svestan kako si se nalupao.

Ako ne uvidjas svoje logicke greske ,niti zelis da ih vidis, onda da ne gubimo vreme
Ovo ti je dobro :D. Tipično za većinu vernika. Izbegavaš da mi predočiš moju antilogiku, ali ja ipak moram da pomenem tvoju logiku: pre nekih 2000 god. devica rodila čoveka bez biološkog oca.:D. Ima ovoga koliko ti duša ište.

Koslav75

Primećen član
Poruka
655
E tu si u pravu. Tada je vladalo političko jednoumlje, ali ti si govorio o progonima.

Eto, papa je jezuit i on je išao "đonom" na Biblijski Šestodnev, i to bez ikakvih dokaza koji su mu predočeni. Ma daj bre!
U nauku se ne veruje već se prihvata zbog dokaza. A što se tiče Hokinga, pretpostavljam da si proveravao i njegove jednačine, kao dokaz:D. Pa nije, valjda, da i ti misliš da je istina da su Jevreji predvojili more i hodali po suvom dnu, i čekaš naučnu potvrdu?

Zbog ovog insistiranja mogao bih da pomislim da si klon uvaženog jerohinca. Zapamti, jer on to nikako nije mogao: Abiogeneza, koja se bavi nastankom života još NIJE utvrdila kako je nastao život, pa kako ja mogu da ti dam dokaze za to. Eto, dok ona to ne reši, možeš da postviš Boga-Tvorca života, i uklopićeš se u ponašanje srednjevekovnih vernika kada je nauka malo toga otkrila, pa su za sve prizivali Tvorca.
A ja sam tebe upućivao na knjige u kojima ćeš naći dokaze za TE i prelazak iz vrste u vrstu.
[/QUOTE]
Па било је и прогона, не у мјери у којој је било у СССР-у, али их је било, чак сам мишљења да је било у неку руку и горе, јер је имало концепт да изврне руглу и исмије цркву и вјернике, репресија рађа отпор, а код нас је то било перфидно. На примјер сеоске славе код цркве нису забрањиване, али ту су увијек главну ријеч водили послушници, па би први у коло и запјевали неке поспрдне пјесмице или оде "другу" Титу и партији, а други су прихватали што из страха, што због "моде".
Не заборави да Папа није само поглавар РКЦ, већ је и државник, што би му било да има политичке циљеве, што се тиче СПЦ-а, за њих је Ватикан још у јереси и једна више или мање не мијења много😀.
Па нису јевреји предвојили море, то је учинио Бог, а што се тиче Хокинга, нема потребе да се провјеравају његове једначине, његове теорије нису баш логичне.

Ја ти само говорим да озбиљна наука није супротстављена Богу.
Неки научници, а не сви, се баве шпекулацијама, које нису доказане, ма шта ти тврдио, а које за посљедицу имају директно или индиректно негирање Бога, и што је веома занимљиво служе се истим техникама као наши драги марксисти тј. исмијавањем религије, а истовремено подижу којекакве кипове слободе у француској, САД-у са ликом вавилонске богиње Иштар. Мени ту нешто смрди.
Наука много лута, нема доказиву теорију о настанку свемира, настанку живота, не зна шта је то живот, итд. Кад погледамо око себе видимо величанствен свијет и јасно нам је да то није могло настати пуким случајем.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
E sada mi baš nisi jasan. Ti tražiš dokaze, ja te upućujem na literaturu gde ćeš ih naći, a za tebe je to "papir trpi sve". A tražiti od mene da ti predočim dokaze je isto kao da ja od tebe tražim da rešiš Šredingerovu jednačinu za vodonikov atom. (U ebote, možda si ti doktor fizike:D, pa ako to i uradiš to si morao da pročitaš u nekoj knjizi sve napisano na papiru koji trpi sve.:D)
Zaista ne znam, zašto upoređuješ ove godine. I otkud pisani tragovi od pre nekih 7 hiljada godina, kad je neki nadbiskup Ašer, proučavajući Bibliju, prilično tačno utvrdio da se nastanak sveta desio 4004. godine p.n.e.
U redu Sale, ti ne veruješ u TE i uopšte te ne interesuju dokazi. Važi, radio čarobni štapić ciglih 6 dana. Pozdrav.
Pisao sam o manipulaciji godina. Tražio sam dokaz da vidim za nešto što se tvrdi. Da se nađemo na pivkana i bez knjiga da mi pokažeš evoluciju, zar je to komplikovano? Što se tiče kreacionističkih godina i od njih bi tražio dokaz kada tvrde da je svemir star 6000 godina. U istinu apsolutno od toga nemamo ništa ni ti ni ja. Počeli smo navodno da istražujemo svemir a ne mogu ni tačno da se opredele kakvog je naša planeta oblika, loptasta elipsasta kruškasta ili ravna, šta je na njoj i u njoj. Još se čudimo kako je neka građevina sagrađena pre 4 hiljade godina. Aman bre čoveče o čemu mi pričamo o 14 milijardi godina hahaha

The Raven Queen

Zainteresovan član
Poruka
437
Tipično za većinu vernika. Izbegavaš da mi predočiš moju antilogiku, ali ja ipak moram da pomenem tvoju logiku: pre nekih 2000 god. devica rodila čoveka bez biološkog oca.:D. Ima ovoga koliko ti duša ište.
Kompleksi muškaraca na sve strane. Svi su verujući i ti veruješ u nauku ništa novo.
Nadalje Partenogeneza na grčkom jeziku doslovno znači „devičansko rođenje“ i svi fizički i duhovno zdravi ženski oblici mogu postići to stanje.
Patrijahat očajničkim potezima umne kontrole jeste degradirao ženska tela i sposobnosti ali sve je više primera žena koje će moći same sebe razmnožiti.
U istinu apsolutno od toga nemamo ništa ni ti ni ja. Počeli smo navodno da istražujemo svemir a ne mogu ni tačno da se opredele kakvog je naša planeta oblika, loptasta elipsasta kruškasta ili ravna, šta je na njoj i u njoj.
Planeta ne postoji već element zvani zemlja.

Koslav75

Primećen član
Poruka
655
Kompleksi muškaraca na sve strane. Svi su verujući i ti veruješ u nauku ništa novo.
Nadalje Partenogeneza na grčkom jeziku doslovno znači „devičansko rođenje“ i svi fizički i duhovno zdravi ženski oblici mogu postići to stanje.
Patrijahat očajničkim potezima umne kontrole jeste degradirao ženska tela i sposobnosti ali sve je više primera žena koje će moći same sebe razmnožiti.

А сунце је ватра? А шта је мјесец?😇

cmcm

Zainteresovan član
Poruka
368

U simulaciji smo u nekakvom hologramu gđe je većina tretirana kao lutke od mesa
I u takvim uslovima bi sve bilo mogućno i levitirat i svi bogovi
Meni je jasno da svi žele parče tuđeg uma kako bi ga kontrolirali i manipulirali

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299

Na kojoj ima po površini 70% vode, a gde su unutrašnje

The Raven Queen

Zainteresovan član
Poruka
437
U simulaciji smo u nekakvom hologramu gđe je većina tretirana kao lutke od mesa
I u takvim uslovima bi sve bilo mogućno i levitirat i svi bogovi
Meni je jasno da svi žele parče tuđeg uma kako bi ga kontrolirali i manipulirali
Ma matematika i fizika žene dve stvoriše sve lolz Kao što se videti da tvorci umobolje patrijahata moraše čak i reći sledeće ”Po veri vašoj biće vam”. Malo li je?
a koja je tvoja religija?
ona što veruje u pet elemenata zemlja, voda, vazduh, vatra i duh?
Čik čik pogodi.