Quantcast

Bog neke molitve usliši, a neke ne, zašto ?

Nikita Kulganov

Veoma poznat
Poruka
11.523
Vernici se mole Bogu za pomoć. Nekima Bog pomogne, a nekima ne. Da li to znači da oni koji se mole Bogu, a on im usliši molitve da rade prave stvari u životu ili nešto drugo ?
Primer atletičarka Tatjana Pinto molila se Bogu da pobedi, i pobedila je. Posle pobede se krsti i zahvaljuje Bogu na pomoći.
0.20
Američka atletičarka English Garden koja se takodje molila Bogu i Isusu i pobedila je. Ona se naglas zahvaljivala posle pobede Isusu, rekla je - Hvala ti Isuse.
0.55

Bogomolj@c

Primećen član
Poruka
539
Сви који нешто моле од Бога и не добијају, не добијају свакако из једног од ових разлога:
или због тога што пре времена траже,
или због тога што траже недостојно или из сујете,
или због тога што би се погордили или олењили ако добију то што траже.
...Св. Јован Лествичник (525-608)

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.138
Postoje dve mogućnosti, jedna je da Bog usliši molitvu, a druga je da je ne usliši.

Sizifova Nepogrešiva Teorema Uspešnosti Molitve (SNTUTM) kaže da je verovatnoća da će Bog uslišiti molitvu jednaka verovatnoći željenog ishoda događaja.

Znači ako bacaš kockicu i moliš Boga svaki put da ti da šesticu, i to uradiš dovoljan broj puta, procenat uslišavanja tvoje molitve će da teži jednoj šestini (16.66%).

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617
On ne upravlja ovim svetom ljudi moji. Kakve molitve kakvi bakrači, o čemu pišete ?

On je Car tog Carstva Nebeskog, kontate ?

Ne ovog ovde, našeg, Zemaljskog, već onog DRUGOG SVETA, tamo negde na NEBU ?

Ta dva sveta se ne mešaju, između njih postoji prostorno vremenska barijera, koja je probijena samo jednom, kada je Sin sišao sa Neba , i nikad više.

E sad, šta će biti posle Armagedona, živi bili pa videli ?

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.943
Сви који нешто моле од Бога и не добијају, не добијају свакако из једног од ових разлога:
или због тога што пре времена траже,
или због тога што траже недостојно или из сујете,
или због тога што би се погордили или олењили ако добију то што траже.
...Св. Јован Лествичник (525-608)
To je to :ok:
...ili što im to nije na korist, iako misle da jeste...

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.943
On ne upravlja ovim svetom ljudi moji. Kakve molitve kakvi bakrači, o čemu pišete ?

Ta dva sveta se ne mešaju, između njih postoji prostorno vremenska barijera, koja je probijena samo jednom, kada je Sin sišao sa Neba , i nikad više.

Ove upadice su tako dosadne i isprazne.
Sve i da su napravljene na temi Vera vs Neverovanje, opet ne bi išlo ništa dalje od uobičajenih poštapalica: "izmišljeni prijatelj", "posetite psihijatra", "kakve molitve, kakvi bakrači", "pokaži mi Boga", "dokaži mi Boga", pa onda uobičajeno prepucavanje sa vernicima "vi ateisti ste ovakvi, zato što ne verujete", "kakvi ste vi to vernici, kad vidite šta vernici čine"....
Tako dosadno, tako isprazno, tako ponavljajuće, tako nenadahnjujuće.
Kako te ne mrzi da vršiš ulogu u svom delu tog besmislenog posla? :think:

georgejune

Starosedelac
Poruka
154.225
Vernici se mole Bogu za pomoć. Nekima Bog pomogne, a nekima ne. Da li to znači da oni koji se mole Bogu, a on im usliši molitve da rade prave stvari u životu ili nešto drugo ?
Primer atletičarka Tatjana Pinto molila se Bogu da pobedi, i pobedila je. Posle pobede se krsti i zahvaljuje Bogu na pomoći.
0.20
Američka atletičarka English Garden koja se takodje molila Bogu i Isusu i pobedila je. Ona se naglas zahvaljivala posle pobede Isusu, rekla je - Hvala ti Isuse.
0.55
Pa cekaj ako se pola od njih molilo a jedna pobedi mislis da je bog napravio izbor

Bogomolj@c

Primećen član
Poruka
539
''Често прост човек приступа молитви и долази до виђења и мудрости до којих не могу доћи силни, мудри и красноречиви.''
... Св. Макарије Велики, 4. век

Tako da:
Silni, mudri i krasnorečivi - da se zamisle ko su, gde su, kakvi su.........

aeternum

Ističe se
Poruka
2.898

Da na nebu je Bog i odgovara na nase molitve.

Mi smo povezani sa Bogom.
Bog nam daje svoj sveti duh.
Odrzava nas zivot.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617
Ove upadice su tako dosadne i isprazne.
Sve i da su napravljene na temi Vera vs Neverovanje, opet ne bi išlo ništa dalje od uobičajenih poštapalica: "izmišljeni prijatelj", "posetite psihijatra", "kakve molitve, kakvi bakrači", "pokaži mi Boga", "dokaži mi Boga", pa onda uobičajeno prepucavanje sa vernicima "vi ateisti ste ovakvi, zato što ne verujete", "kakvi ste vi to vernici, kad vidite šta vernici čine"....
Tako dosadno, tako isprazno, tako ponavljajuće, tako nenadahnjujuće.
Kako te ne mrzi da vršiš ulogu u svom delu tog besmislenog posla? :think:
A posao vas vernika ovde ima smisao ?
Stvarate neku novu vrednost ?
Donosite nove ideje ?
Unapređujete društvo ?
Ili ? :think:

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617
''Често прост човек приступа молитви и долази до виђења и мудрости до којих не могу доћи силни, мудри и красноречиви.''

Tako da:
Silni, mudri i krasnorečivi - da se zamisle ko su, gde su, kakvi su.........
Što znači da Crkvi odgovaraju prosti ljudi ?:worth:

Konačno priznanje.;)

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617
Da na nebu je Bog i odgovara na nase molitve.

Mi smo povezani sa Bogom.
Bog nam daje svoj sveti duh.
Odrzava nas zivot.
Kako to da Habl nije nigde otkrio to NEBO ?
Ni Vojadžer, ni Sputnjik ni Sojuz ni Apolo niko ?

Nebo je očigledno negde u nekoj drugoj dimenziji ?
A Ajnštajn tvrdi da su međudimenzijalne barijere neprobojne ?
Bog nas ne može čuti.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617

Da li je ovo razlog zašto ja ne mogu doći do viđenja i mudrosti ?

Kako nisam ni silan a ni krasnorečiv ispade da sam mudar ?:whistling:

south railroad

Ističe se
Moderator
Poruka
2.830

Da li je ovo razlog zašto ja ne mogu doći do viđenja i mudrosti ?

Kako nisam ni silan a ni krasnorečiv ispade da sam mudar ?:whistling:
Velika je razlika izmedju prostog coveka i prostaka.

south railroad

Ističe se
Moderator
Poruka
2.830
I ti si se upecao južnjače ?
I tebe sam narušio mir ovom ISTINOM svetog Makarija ?
Upecao? Kamo srece da postanem prost covek. Jer u prostom coveku nema lukavosti, zla, zavidljivosti, gordosti... On je miran, jednostavan, nezlobiv i u svemu smiren. Ne vredja i ne mesa se drugima ni u verovanje ni u neverovanje.

Dok je prostak susta suprotnost njemu. Toliko da se cak moze i umisliti da je mudar. Umislja da je obrazovan a u svom prostackom umu nema ni predstavu da obrazovanje znaci imati obraz. I onda se kao najobicniji majmun popne na neki svoj umisljeni pijedestal gde sa visine gleda na druge ljude ujedno pljujuci iznad sebe i pritom misleci da kisa pada.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
4.617
Upecao? Kamo srece da postanem prost covek. Jer u prostom coveku nema lukavosti, zla, zavidljivosti, gordosti... On je miran, jednostavan, nezlobiv i u svemu smiren. Ne vredja i ne mesa se drugima ni u verovanje ni u neverovanje.

Dok je prostak susta suprotnost njemu. Toliko da se cak moze i umisliti da je mudar. Umislja da je obrazovan a u svom prostackom umu nema ni predstavu da obrazovanje znaci imati obraz. I onda se kao najobicniji majmun popne na neki svoj umisljeni pijedestal gde sa visine gleda na druge ljude ujedno pljujuci iznad sebe i pritom misleci da kisa pada.
Kako ne shvataš da si se uhvatio na lepak ?

Šta ti misliš o napred citiranoj mudrosti sv. Makarija ?

Jedna rečenica koja prikazuje religiju u pravom svetlu.

Prosti ljudi su njena hrana, prosti ljudi veruju, prosti ljudi vide boga, prosti ljudi upijaju božansku mudrost ?

Prosti ljudi su oni čiji IQ je evidentno nizak .

Prosti ljudi danas čine veliku većini stanovništva naše planete, kako tvrdi zvanična statistika ?

Proporcionalno broju vernika, kako tvrdi statistika ?

Što dalje implicira da je mudri Makarije bio 100% u pravu?

"Šta kaže Porta"?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.