Bog joj nije pomogao

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
217.784

"Jao, Bože": Zašto je novinarka RTV-a dobila otkaz?​

Sindikati u Radio-televiziji Vojvodini zatražili su od rukovodstva pokrajinskog javnog servisa da ublaži kaznu i ne uruči otkaz novinarki Zorani Nikoletić zbog greške tokom Dnevnika.

jao.jpg

U Dnevniku od 17. juna novinarka je predstavljala vremensku prognozu za naredni dan. Međutim, u pola rečenice je zastala i izgovorila samo: "Jao, Bože".

Nakon toga njen segment je prekinut i voditeljka Dnevnika je odjavila emisiju.

Kako navode Samostalni sindikat, Strukovni sindikat i Sindikat Nezavisnost, novinarka zadužena za vremensku prognozu prvo je pogrešila u studiju, potom u montaži gde je "verovatno nepažnjom izdvojen taj, umesto ispravnog snimka".

"Sticaj okolnosti doveo je do toga da pre emitovanja ni montažer, ni novinarka, ni urednik emisije, ni drugi uključeni u realizaciju, nisu proverili snimak i greška je otišla u etar. Ni prva, ni poslednja, niti svojstvena samo za našu kuću", poručuju sindikati.
Dodaju da je otkazivanje Ugovora o privremenim i povremenim poslovima preoštra. Takvu kaznu, smatraju, dozvolila je loša praksa koja je "godinama svojstvena našoj kući".

Međutim, direktor Radio-televizije Vojvodine Goran Karadžić kaže za Danas da je otkazivanje ugovora odluka menadžmenta, poručujući da "sindikati imaju i problem sa informacijama, jer koleginica nije kao osnov angažovanja imala ugovor o privremenim i povremenim poslovima".

On smatra i da je ovakva greška dovoljna za otkaz.

"Apsolutno. To nije greška, to je nemar", naveo je Karadžić za Danas.
Sindikati pitaju kakva bi bila kazna za novinarku da je "uživala zaštitu koju joj pruža Ugovor na neodređeno"?

"Ako odgovor nije otkaz, već neka druga sankcija, poput umanjenja zarade ili vremenski ograničenog udaljenja s posla, onda bi bilo pošteno preinačiti izrečenu kaznu", zaključuju sindikati.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/379582/Jao-Boze-Zasto-je-novinarka-RTV-a-dobila-otkaz.html

Ne znam, i meni se ovo čini preteranim. Lapsusa ima stalno, ni prvi ni poslednji.

"Jao, Bože": Zašto je novinarka RTV-a dobila otkaz?​

Sindikati u Radio-televiziji Vojvodini zatražili su od rukovodstva pokrajinskog javnog servisa da ublaži kaznu i ne uruči otkaz novinarki Zorani Nikoletić zbog greške tokom Dnevnika.

Pogledajte prilog 1569689

U Dnevniku od 17. juna novinarka je predstavljala vremensku prognozu za naredni dan. Međutim, u pola rečenice je zastala i izgovorila samo: "Jao, Bože".

Nakon toga njen segment je prekinut i voditeljka Dnevnika je odjavila emisiju.

Kako navode Samostalni sindikat, Strukovni sindikat i Sindikat Nezavisnost, novinarka zadužena za vremensku prognozu prvo je pogrešila u studiju, potom u montaži gde je "verovatno nepažnjom izdvojen taj, umesto ispravnog snimka".

"Sticaj okolnosti doveo je do toga da pre emitovanja ni montažer, ni novinarka, ni urednik emisije, ni drugi uključeni u realizaciju, nisu proverili snimak i greška je otišla u etar. Ni prva, ni poslednja, niti svojstvena samo za našu kuću", poručuju sindikati.
Dodaju da je otkazivanje Ugovora o privremenim i povremenim poslovima preoštra. Takvu kaznu, smatraju, dozvolila je loša praksa koja je "godinama svojstvena našoj kući".

Međutim, direktor Radio-televizije Vojvodine Goran Karadžić kaže za Danas da je otkazivanje ugovora odluka menadžmenta, poručujući da "sindikati imaju i problem sa informacijama, jer koleginica nije kao osnov angažovanja imala ugovor o privremenim i povremenim poslovima".

On smatra i da je ovakva greška dovoljna za otkaz.

"Apsolutno. To nije greška, to je nemar", naveo je Karadžić za Danas.
Sindikati pitaju kakva bi bila kazna za novinarku da je "uživala zaštitu koju joj pruža Ugovor na neodređeno"?

"Ako odgovor nije otkaz, već neka druga sankcija, poput umanjenja zarade ili vremenski ograničenog udaljenja s posla, onda bi bilo pošteno preinačiti izrečenu kaznu", zaključuju sindikati.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/379582/Jao-Boze-Zasto-je-novinarka-RTV-a-dobila-otkaz.html

Ne znam, i meni se ovo čini preteranim. Lapsusa ima stalno, ni prvi ni poslednji.
Bog smeta. Ne smeta što pogore sve u tim satima tih dana, ali smeta Bog u većinski pravoslavnoj i Bogu Jedinom usmerenoj državi. Sad bi ispao biser da me banuju na Forumu za ispovedanje svoje vere! Ispovedam, a nisam propovednica!

sve u svemu otkaz je prestroga kazna za ovaj njen lapsus
ljudi grese pa se isprave pa nastave ako su profesionalci - voditeljka nije trepnula i zavrsila je dnevnik. Na njoj se nista nije mrdnulo. Jel trebala i ona da kaze 'joj boze' ?

Ako vec nisu profesionalci treba da uce.

Nije mi jasno da li se to pusta uzivo ili je snimak, ako je snimak, njena je odgovornost najveca da proveri da li ima pravi snimak, a ako ide uzivo - pa jel vezbala majkumu javni nastup? Ne kaze se 'joj boze' i podboci se, nego se ispravis izvinis i nastavis. Pa posle vezbas jos na svojim greskama. Ovo ovako je bas 'joj boze' ;)

Naravno sindikati samo cekaju slagvort kako ce da pljuju nekog. To im je posao. Moraju i oni nekad nesto da rade :) (posto inace garant samo sede i primaju platu)

Da sam ja odgovoran, letela bi iz javnog nastupa pod odma, zbog neprikladnog ponasanja.

Nije razlog za otkaz. Mnogi politički paraziti su na mestima gde ih je uhlebila stranka pravili mnogo , mnogo više štete pa ništa. Gledao sam neki klip pre par godina, u kom poznata voditeljka (mislim da je Katićeva), ladno kaže: "Koji vam je , bre, kujjac", ne znajući da ide u etar. I ništa...

Ovo su gluposti, ko zna sta je realna situacija, i koji je tu pravi razlog za otkaz, a ovo je samo formalno.

Verovatno se i Sindikat javio samo formalno, cisto tako da se oglase kao Sindikat.

Generalno uvek, a u Srbiji 99,9% slucajeva, to sto je formalno nema veze sa mozgom.

Pitchetine na tone, zivot je greb jeb srecka....

Ako to nije prihvatljiv princip u zivotu danasnjih ljudi , onda ste ljudi debelo ili pukli ili licemerni....
Cak i kad je neko strucnjak, ako slucajno ispadne da je pametniji od sefa, ode ko golub koga je uplasio motor dve ulice dalje auspuhom...

Ono sto meni smeta je tzv feminacizam....znaci gomila zena koje su uspele na slican nacin i tako biraju i svoje naslednice, a nisu voljne da unaprede zivot i okolnosti zena u smislu zdravlja, prilika za napredovanje, nego iskljucivo napredovanje u karijeri i muljanje u pogodnostima...uopstalom vec znate i pristup onih koje su jasno oznacene kao feminacisti i onih koje samo smrduckaju da su objektivne a ovamo ih zabole za nepodobne zene, zene bez pozicije ili uticaja na uticajne muskarce ...
To pravdaju potajnim opravdanjem da ne vredi ulagati u jadnice, bednice ili zene koje ce u trenutku svoje slabosti biti neposlusne tj mozda nekad ponoviti neki potez koji ponovo skrece na putanju u komsiluku bede i bednika..

Ali ljudi to je slucaj sa svima, slabovoljnim, nejakim, dushevnim bolesnicima, dugotrajnim borcima sa nevoljama...
Pad u pozna\to jer ne vidis izlaz iz tunela ili ti treba pauza od trosenja snage..

Zale ovu , zale hiljade voditeljki koje su bile deo ratnohuskacke i zamagljivacke masinerije i uzivaju sve benefite tog svog zlocinackog rada, a proglasene su sveticama....

Poslednja izmena:

Back