Quantcast

Бог је створио и зло?

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
37.224
Како ти знаш како се ја изјашњавам? И шта је то битно за тему?
Извор за покољ Богумила, тј Бабуна? Ма дај....јок извор да се десио Косовски Бој....
Ти не капираш да од примања хришћанства, србска властела, а Немањићи пре свега су постали наднационалн каста, тако је било у целој Европи.
Немој бити романтичар.
Optuzivanje bez dokaza, sta je to?

Барышников

Aktivan član
Poruka
1.077
Optuzivanje bez dokaza, sta je to?
Доказ? Шта је за тебе Друже из Груже, доказ у овом свету лажи?
Имаш их колико волиш...а што се тиче оптужнице, овде једино видим да сам ЈА на оптуженичкој клупи, јер се са БОГА, прешло на мене(?!?!), тј моју вероисповест и народност!!! КАКАВ ОБРТ! Мсм, мало је превише и за мој укус!

Немањини прогони
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Богумили_у_средњовековној_Србији#Немањини_прогони

Savini progoni
https://sh.wikipedia.org/wiki/Bogumili_u_Raškoj#Savini_progoni

а ни ово нема везе са темом, реално...али ово је кључно изгледа "...U Srbiji je do nemanjićke epohe ikona, pod uticajem bogumila, bila zapostavljana, i odbacivana. Kada je na čelo srpske crkve došao Sava Nemanjić, on je isticao značaj ikone i zahtevao njihovo poštovanje. One koji "časne ikone odbacuju, ne slikaju ih i ne klanjaju im se", Sava proklinje kao hulnike i jeretike. ..."

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
3.771
...Bog ubija...?...tesko je odrediti granicu izmedju dobra i zla.
koliko puta dobra osoba i u svemu nevina,
napravi nehatom grijeh i onda u pometnji udje u tezak grijeh tj. zlo a onda sebe ubije...
Oslobadjajuci se jedne zle osobe moze kolateralno da pogine njih vise i onda je muka zasto...
Teorija pogresnog mjesta i vremena...ne izazivati sudbinu zla ...svoju ne nego prizivati...trcati poljem s metalom u ruci ili
plivati u duboke vode uzdajuci se u snagu i mladost ...?
Volter je rekao da Bog moze da pomogne ali nece tj. hoce ali ne moze...???
Pobio je bebe i malu decu koja baš ništa loše nisu uradila.

Koslav75

Primećen član
Poruka
655
Доказ? Шта је за тебе Друже из Груже, доказ у овом свету лажи?
Имаш их колико волиш...а што се тиче оптужнице, овде једино видим да сам ЈА на оптуженичкој клупи, јер се са БОГА, прешло на мене(?!?!), тј моју вероисповест и народност!!! КАКАВ ОБРТ! Мсм, мало је превише и за мој укус!

Немањини прогони
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Богумили_у_средњовековној_Србији#Немањини_прогони

Savini progoni
https://sh.wikipedia.org/wiki/Bogumili_u_Raškoj#Savini_progoni

а ни ово нема везе са темом, реално...али ово је кључно изгледа "...U Srbiji je do nemanjićke epohe ikona, pod uticajem bogumila, bila zapostavljana, i odbacivana. Kada je na čelo srpske crkve došao Sava Nemanjić, on je isticao značaj ikone i zahtevao njihovo poštovanje. One koji "časne ikone odbacuju, ne slikaju ih i ne klanjaju im se", Sava proklinje kao hulnike i jeretike. ..."
Wikipedija је баш поуздан извор😁, занимљиво је да за вријеме комунизма који је био веома "наклоњен" србима, није било ових сазнања, она су се гле чуда појавила у задње двије, три деценије, од кад су муслимани срби и муслимани хрвати из Босне постали Бошњаци, да би и на тај начин "свједочили" своју дугу историју у Босни иначе "старој Богумилској држави".
Хајде молим те пријатељу, реци ми историчаре од 10 до 15, 16-ог вијека који ће ово потврдити.

Koslav75

Primećen član
Poruka
655
Како ти знаш како се ја изјашњавам? И шта је то битно за тему?
Извор за покољ Богумила, тј Бабуна? Ма дај....јок извор да се десио Косовски Бој....
Ти не капираш да од примања хришћанства, србска властела, а Немањићи пре свега су постали наднационалн каста, тако је било у целој Европи.
Немој бити романтичар.
Screenshot_2019-10-07-22-45-15.png
Screenshot_2019-10-07-22-45-15.png

Претпостављам да су ово ауторитети који су учествовали у овом "историјском истраживању" и којима треба да повјерујемо, све признати историчари: Edgar Allan Poe, kolega 2357 и остали "признати ауторитети".😀

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
Wikipedija је баш поуздан извор😁, занимљиво је да за вријеме комунизма који је био веома "наклоњен" србима, није било ових сазнања, она су се гле чуда појавила у задње двије, три деценије, од кад су муслимани срби и муслимани хрвати из Босне постали Бошњаци, да би и на тај начин "свједочили" своју дугу историју у Босни иначе "старој Богумилској држави".
Хајде молим те пријатељу, реци ми историчаре од 10 до 15, 16-ог вијека који ће ово потврдити.
Tako se stvara nova istorija, novo pismo, nove nacije... što ne znači da to neće biti "istina" u nekih 100,200 godina.