Bog je pravedan

Pravdu Božiju, onakvu kako je On tvori, veoma je teško nama ljudima shvatiti.
Za početak bi trebalo dobro razumeti čuvenu "Knjigu o Jovu".
(Neko kaže i "Pravednom Jovu". Zbog čega pravednom?)
Kako je pravdu shvatao Jov a kako njegovi prijatelji, raspravlja se u najvećoj drami ljudskom rukom napisanoj, po mom mišljenju.
A opet, u NZ stoji da se carstvo nebesko opisuje sa četiri atributa od kojih je prvi Pravda.
Stoji ovako: "Carstvo je nebesko pravda i mir i radost u Duhu Svetome".
 
Pravdu Božiju, onakvu kako je On tvori, veoma je teško nama ljudima shvatiti.
Za početak bi trebalo dobro razumeti čuvenu "Knjigu o Jovu".
(Neko kaže i "Pravednom Jovu". Zbog čega pravednom?)
Kako je pravdu shvatao Jov a kako njegovi prijatelji, raspravlja se u najvećoj drami ljudskom rukom napisanoj, po mom mišljenju.
A opet, u NZ stoji da se carstvo nebesko opisuje sa četiri atributa od kojih je prvi Pravda.
Stoji ovako: "Carstvo je nebesko pravda i mir i radost u Duhu Svetome".
Prosetaj medju stvarne ljude vidjeti ces disproporciju s textom iz zeljezna doba,doduse jos se koristi zeljezo ..
 
Pravdu Božiju, onakvu kako je On tvori, veoma je teško nama ljudima shvatiti.
Za početak bi trebalo dobro razumeti čuvenu "Knjigu o Jovu".
(Neko kaže i "Pravednom Jovu". Zbog čega pravednom?)
Kako je pravdu shvatao Jov a kako njegovi prijatelji, raspravlja se u najvećoj drami ljudskom rukom napisanoj, po mom mišljenju.
A opet, u NZ stoji da se carstvo nebesko opisuje sa četiri atributa od kojih je prvi Pravda.
Stoji ovako: "Carstvo je nebesko pravda i mir i radost u Duhu Svetome".
Takođe za carstvo nebesko Hristos kaže da je tu u nama,da je deo nas, i onda ako mu verujemo mi možemo razumeti da je carstvo nebesko svet naših misli i ideja koje se rađaju u našem umu.
Pa ako smo carevi koji treba da naslede carstvo to bi onda značilo da treba da naučimo da vladamo svetom naših misli, svojim umom.
Hajde da se upitamo koji je to deo našega uma na koji Hristos misli?

Jer gde je nebo tu mora da je i zemlja iznad koje je to nebo. Pavle govori o prirodnom čoveku u nama, znači da postoji i duhovni čovek u nama, E taj duhovni čovek je Bog u nama, taj Bog u kojeg većina ne veruje, A mi kao sinovi Božiji treba da sednemo sa desne strane oca dok položi neprijatelje naše za podnožje nogama našim.

I hajde da vidimo ko su ti naši neprijatelji iz sveta naših misli koji žive na zemlji našega uma?
Ko su ti demoni? nisu li to naše misli koje nas nagovaraju da na šamar uzvratimo šamarom, da psujemo, da vređamo, dakrademo od bližnjih, da lažemo..?

A hajde da vidimo ko su anđeli tog našeg duhovnog sveta; nisu li to misli i ideje koje nas nagovaraju da činimo dobro, milostinju, da praštamo, za budemo zahvalni, da pomažemo bližnjima...?
Sve zle misli dolaze od našega intelekta, od leve moždane hemisvere, i to je prirodni čovek u nama čovek bezakonja.

A sve dobre misli su od desne moždane hemisvere, od Boga koji živi u nama. I mi svojom pažnjom teba da sednemo sa njegove desne strane dok on pokori naše neprijatelje. naše zle misli, i nasledimo carstvo nebesko tako što ćemo naučiti da vladamo svojim umom.
 
Takođe za carstvo nebesko Hristos kaže da je tu u nama,da je deo nas, i onda ako mu verujemo mi možemo razumeti da je carstvo nebesko svet naših misli i ideja koje se rađaju u našem umu.
Pa ako smo carevi koji treba da naslede carstvo to bi onda značilo da treba da naučimo da vladamo svetom naših misli, svojim umom.
Hajde da se upitamo koji je to deo našega uma na koji Hristos misli?

Jer gde je nebo tu mora da je i zemlja iznad koje je to nebo. Pavle govori o prirodnom čoveku u nama, znači da postoji i duhovni čovek u nama, E taj duhovni čovek je Bog u nama, taj Bog u kojeg većina ne veruje, A mi kao sinovi Božiji treba da sednemo sa desne strane oca dok položi neprijatelje naše za podnožje nogama našim.

I hajde da vidimo ko su ti naši neprijatelji iz sveta naših misli koji žive na zemlji našega uma?
Ko su ti demoni? nisu li to naše misli koje nas nagovaraju da na šamar uzvratimo šamarom, da psujemo, da vređamo, dakrademo od bližnjih, da lažemo..?

A hajde da vidimo ko su anđeli tog našeg duhovnog sveta; nisu li to misli i ideje koje nas nagovaraju da činimo dobro, milostinju, da praštamo, za budemo zahvalni, da pomažemo bližnjima...?
Sve zle misli dolaze od našega intelekta, od leve moždane hemisvere, i to je prirodni čovek u nama čovek bezakonja.

A sve dobre misli su od desne moždane hemisvere, od Boga koji živi u nama. I mi svojom pažnjom teba da sednemo sa njegove desne strane dok on pokori naše neprijatelje. naše zle misli, i nasledimo carstvo nebesko tako što ćemo naučiti da vladamo svojim umom.

Carstvo nebesko da je svet naših misli i ideja...
I duhovni čovek da je Bog u nama...
Ne. Nije. Ja ne shvatam tako.

Bog, njegovi Anđeli i sile nebeske, carstvo Njegovo,
je materijalno-duhovni lokalitet odvojen od nas ljudi i materijalno i duhovno.
Jednom ćemo, po upokojenju, ako nas Bog primi, biti u tom carstvu. Dotle, ostaje nam ono tri (v.n.lj.), i čuvati i postupati po Njegovom zavetu s nama.
U tom podvigu, koji je pred nama u ovom životu da ga ispunimo, imamo pomagače i ometače, opet kao entitete mimo nas. Koji imaju svoju misiju i volju i načine uticaja na nas. A naše misli i ideje su samo naše, i samo mi odgovaramo za njih. I samo smo mi nadležni da ih sprovodimo ili da ih suzbijamo.
Gde je tu Bog pravedan?
U svemu je pravedan.
Čoveka je obdario moćima kontrole svojih misli i ideja, i svojih opredeljenja, naklonosti i postupaka. U tome je pravedan. Tako da čovek ne može da se "vadi" na strašnom sudu da je bio prinuđen na neke ideje, misli, opredeljenja ili postupanje. Ne. To bi bilo pogrešno i nebi bilo prihvaćeno. Čovek mora biti svestan jedino svoje odgovornosti, da samo on i niko drugi odgovara za sebe, i da niko drugi ne odgovara za njega. Niti odgovara niti može da odgovara čak i kada bi hteo da odgovara (vidi Knjigu o Jovu gde je Jov hteo da odgovara za svoju decu ali mu nije Bog dopustio.)
 
Za Boga se kaže da je pravedan. Šta to za vas znači?
pise u bibliji, ali niko se nije potrudio da nadje
Svi mi pravdu doživljavamo na svoj način. Često ljudi osvetu zamene za pravdu.
Da li se božija pravda razlikuje od naše pravde?
da, razlikuje se, jer za nas je pravda neki reciprocitet, naplata, oko za oko
Sme li čovek da uzima pravdu u svoje ruke?
ne, ali ni da sudi, zato kaze ne sudi, jer ljudi znaju sta je sud, a ne znaju sta je pravda,...
Pravdu Božiju, onakvu kako je On tvori, veoma je teško nama ljudima shvatiti.
i ne znaju, ne shvataju kako posteno priznajes, zato sto je posmatraju uvek u negativnom kontekstu, kao kaznu, a ne kao nagradu

pa, jel pravednije da se kazni ko treba, ili da se nagradi ko treba, sta je pravednije, pitam ja vas sve

da morate da birate, sta bi odlucili:
da se kazni ko treba, ili da se nagradi ko treba?
 
pise u bibliji, ali niko se nije potrudio da nadje

da, razlikuje se, jer za nas je pravda neki reciprocitet, naplata, oko za oko

ne, ali ni da sudi, zato kaze ne sudi, jer ljudi znaju sta je sud, a ne znaju sta je pravda,...

i ne znaju, ne shvataju kako posteno priznajes, zato sto je posmatraju uvek u negativnom kontekstu, kao kaznu, a ne kao nagradu

pa, jel pravednije da se kazni ko treba, ili da se nagradi ko treba, sta je pravednije, pitam ja vas sve

da morate da birate, sta bi odlucili:
da se kazni ko treba, ili da se nagradi ko treba?
Pravedan je da kaznjava djecu do 4 koljena eto ja sam nasao demonski izlist.
 
jasno mi je, ali me ne impresioniras

culi ste da je kazano, a ja vam kazem - Hristos nas upucuje na Novi Zavet
Nemas intelektualno postenje.
Rekao si iz biblije prvo sad skracujes na NZ.
No dobro nek bude ribica ne ribetina.

Sto je Isus citao po sinagogama subotom?
Je li bio obrezan?
Je li rekao da nijedna crta Jevrejskog zakona ne smije biti ukinuta ?
 
Nemas intelektualno postenje.
Rekao si iz biblije prvo sad skracujes na NZ.
No dobro nek bude ribica ne ribetina.
to sa ovim sektama kojima je biblija bog, od njih trazi sto trazis od mene, ali ja sam hriscanin, moji kriterijumi su iznad starozavetnih oko za oko itd
Sto je Isus citao po sinagogama subotom?
Je li bio obrezan?
Je li rekao da nijedna crta Jevrejskog zakona ne smije biti ukinuta ?
zakon = proroci, to sam vec objasnjavao i dokazivao
nece nestati dok se ne ispuni - prorocanstvo moze da se ispuni, valjda toliko mzes da shvatis, a ne zakon u smislu odredbi/uredbi... zakonom su zvali i proroke, na njih misli kada kaze da nece nestati ni crta dok se svi ne ispune do kraja
 
Šta ima da se vadi kad je budućnost preodređena?🤔
Bog je uzeo u obzir sve naše ,misli, ideje, vizije, osećanja, odluke, namere i od toga nam je određena sudbina. Što znači da ako mi naučimo da vladamo svojim umom i znamo na koji način se kreira sudbina mi možemo da utičemo a njen tok, A to bas .ini bogovima svoga života
 
Pravdu Božiju, onakvu kako je On tvori, veoma je teško nama ljudima shvatiti.
Za početak bi trebalo dobro razumeti čuvenu "Knjigu o Jovu".
(Neko kaže i "Pravednom Jovu". Zbog čega pravednom?)
Kako je pravdu shvatao Jov a kako njegovi prijatelji, raspravlja se u najvećoj drami ljudskom rukom napisanoj, po mom mišljenju.
A opet, u NZ stoji da se carstvo nebesko opisuje sa četiri atributa od kojih je prvi Pravda.
Stoji ovako: "Carstvo je nebesko pravda i mir i radost u Duhu Svetome".
Na kojeg se Boga odnosi pavda, da li na YHWH El Jehovah koji je unistavao ljudski rod ili na Oca Elyon za kojeg je Jeshua Nazirej tvrdio da jeste ljubav i pravda, :?:
 

Back
Top