Bog je i dobro i zlo, ili samo dobro?

Bog je

  • i dobro i zlo

    glasova: 5 22,7%
  • samo dobro

    glasova: 10 45,5%
  • samo zlo

    glasova: 3 13,6%
  • van dobra i zla

    glasova: 4 18,2%

  • Ukupno glasova
    22
Uzmimo da je Bog svemogući sveznajući u ovom slučaju nas zanima samo to da je sveznajući dao ljudima slobodnu volju iako je znao da će većina ljudi da izabere zlo. Zaključak Bog je zao jer je znajući sve šta će da bude ipak stvorio zlo.
Samo što previđaš da ima ljudi koji će poušeni njegovom mudrošću okrenutio se ka dobru, e radi njih je vredelo stvoriti svet i dati ljudima slobodnu volju.
Radi takvih ko ti sigurno da nije bilo vredno dati ljudima slobodnu volju
 
nisu ga izmislili ako ga ima
izmislili su ga ako ga nema ili ako je drugačiji od onog što su izmislili
Bog je za svakog čoveka drugačiji i za svakog je onakav u kakvog taj čovek veruje. Mi bogu dajemo onoliko moći koliko smo sposobni d poverujemo da će on učiniti za nas. Setimo se da hristos u mestu gde je živeo nije mogao da tvori čudesa i čudio se njihovom neverju.
Jednostavno bog ima onoliku moć koliko je ko sposoban da veruje.
Mi u svom umu praktično stvaramo Oca dajući mu svojom verom moć, pa koliko smo sposobni da poverujemo toliko će on biti silan u našem životu
 
Bog je za svakog čoveka drugačiji i za svakog je onakav u kakvog taj čovek veruje. Mi bogu dajemo onoliko moći koliko smo sposobni d poverujemo da će on učiniti za nas. Setimo se da hristos u mestu gde je živeo nije mogao da tvori čudesa i čudio se njihovom neverju.
Jednostavno bog ima onoliku moć koliko je ko sposoban da veruje.
Mi u svom umu praktično stvaramo Oca dajući mu svojom verom moć, pa koliko smo sposobni da poverujemo toliko će on biti silan u našem životu
možda nije hteo da nekog izleči protiv njegove volje...jer radio je izlečenje kad su ga molili za druge osobe koje nisu bile prisutne i verovatno nisu znale ništa o tome da postoji mogućnost da ih Isus izleči...ali vera stvara čuda tu si u pravu..čak i kad je nevezana za Boga.....nauka to zove placebo...
 
možda nije hteo da nekog izleči protiv njegove volje...jer radio je izlečenje kad su ga molili za druge osobe koje nisu bile prisutne i verovatno nisu znale ništa o tome da postoji mogućnost da ih Isus izleči...ali vera stvara čuda tu si u pravu..čak i kad je nevezana za Boga.....nauka to zove placebo...
Da nauka veru naziva placebo a duh koji pokreće naše telo za njih je podsvest. Pa kažu to je podsvesno urađeno i onda čoveka ne pokreće duh nego podsvest
 
Bog je za svakog čoveka drugačiji i za svakog je onakav u kakvog taj čovek veruje. Mi bogu dajemo onoliko moći koliko smo sposobni d poverujemo da će on učiniti za nas. Setimo se da hristos u mestu gde je živeo nije mogao da tvori čudesa i čudio se njihovom neverju.
Jednostavno bog ima onoliku moć koliko je ko sposoban da veruje.
Mi u svom umu praktično stvaramo Oca dajući mu svojom verom moć, pa koliko smo sposobni da poverujemo toliko će on biti silan u našem životu
Ovo je tačno. Jedini koji daju moć tom imeginarnom biću zvano Bog ste vi zatucani ljudi.
 
Bog nikome nipta nije dao jer ne postoji.
Ovo prvo je laganje i obmanjivanje.
Ne razumeš šta je bog pa misliš da ne postoji; eto istina u tebi koja kaže da bog ne postoji je tvoj bog.
Da li to tvoje mišljenje ne postoji? svi vidimo da postoji.
Ali ti si neupućen pa misliš da je bog nešto drugo, e to što ti misliš stvarno ne postoji, to si u pravu; ali to su samo tvoje predrasude jer nisi ni istraživao da upoznaš boga
Veruješ u neke gluposti za koje su ti rekli da je to bog, ali to nije bog niti postoji takav bog.
I zahvaljujući svojoj veri u gluposti ti sudiš da boga nema.
Razumi da je bog istina koja je u tebi samome; veruješ da je onaj komšija takav i takav, to je tvoj bog.
Veruješ da su političari lopovi, to jetvoj bog
Veruješ da su žene ovake i onake, i to je tvoj bog
Ali nažalost to su sve tvoje zablude u koje ti slepo veruješ i taj bog u koga veruješ je đavo koji živi u tebi u kojega takođe ne veruješ da postoji jer te je ubedio da on ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Glavna razlika između satanskih paganskih religija i hrišćanstva je da satanisti i prikriveni satanisti kažu Bog je i dobro i zlo i ta dva su jednake sile koje trebaju biti u balansu kako u svetu tako i u svakom pojedincu, a hrišćani kažu Bog je samo dobro a zlo je samo preverzija tj. posledica davanja slobodne volje nesavršenim bićima. Satanisti dakle relativizuju dobro i zlo, pa je u redu i mrzeti i biti loš prema drugima. Okultisti imaju i belu magiju koju zovu put desne ruke i crnu magiju koja predstavlja put leve ruke, ali obe vrste magije deluju uz pomoć demona. Hrišćani kažu da trebamo biti savršeni (kao Otac naš nebeski) to jest samo dobro.

Simbolički principi satanskih religija su crno bela šahovnica na podu masonskih loža koja predstavlja svet kao jednako raspoređene oblasti dobra i zla, i yinyang simbol koji predstavlja prožimanje dobra i zla i ideju da se iz jednog rađa drugo. Kod hriščana poređenje dobra i zla se simbolički može prikazati kao svetlost i tama, gde je tama ništa a svetlost je lako savladava.

Na kojoj ste vi strani? Da li je za vas Bog i dobro i zlo ili samo dobro? Da li je zlo jednakopravna sila kao dobro ili samo sporedni neželjeni efekat? Da li mislite da je u redu prema nekome biti zao, a prema nekome dobar, ili bi trebalo da budemo dobri prema svima? Da li ste za "oko za oko, zub za zub" (ko me voli volim i ja njega, ko me mrzi mrzim i ja njega i činim mu zlo) ili ste za okretanje i drugog obraza (volim sve jer smo svi Božija deca i svi su mi prijatelji)?
U starom zavjetu piše da kreator dobra i zla.
 
Bog je rekao Mojsiju: „Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem“ (Izl 33, 19). Apostol Pavao navodeći to mjesto iz Starog Zavjeta, dodaje: „Tako dakle: smiluje se komu hoće, a otvrdnjuje koga hoće“ (Rim 9, 18). Te se riječi trebaju tumačiti u okvirima pravoslavne predaje.

Kako shvatiti to da Bog hoće jedne pomilovati, a druge – otvrdnuti? Zar je Bog pristran?

Prema tumačenju blaženog Teofilakta Bugarskog, ta razlika je povezana s čovjekovom prirodom, a ne s prirodom i djelovanjem Božjim. Blaženi Teofilakt kaže: „Kao što sunce topi vosak, a glinu čini tvrdom ne samo od sebe, već na osnovu razlike u materiji voska i gline, tako i Bog ozlojeđuje (otvrdnjava) glineno faraonovo srce“. Znači, Božja milost, to jest Njegova ljubav, koja posvećuje sve, će djelovati u suglasnosti s čovjekovim stanjem.

https://orthodoxhr.wordpress.com/2018/02/10/pravoslavni-nauk-o-raju-i-paklu/
 
Bog je rekao Mojsiju: „Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem“ (Izl 33, 19). Apostol Pavao navodeći to mjesto iz Starog Zavjeta, dodaje: „Tako dakle: smiluje se komu hoće, a otvrdnjuje koga hoće“ (Rim 9, 18). Te se riječi trebaju tumačiti u okvirima pravoslavne predaje.

Kako shvatiti to da Bog hoće jedne pomilovati, a druge – otvrdnuti? Zar je Bog pristran?

Prema tumačenju blaženog Teofilakta Bugarskog, ta razlika je povezana s čovjekovom prirodom, a ne s prirodom i djelovanjem Božjim. Blaženi Teofilakt kaže: „Kao što sunce topi vosak, a glinu čini tvrdom ne samo od sebe, već na osnovu razlike u materiji voska i gline, tako i Bog ozlojeđuje (otvrdnjava) glineno faraonovo srce“. Znači, Božja milost, to jest Njegova ljubav, koja posvećuje sve, će djelovati u suglasnosti s čovjekovim stanjem.

https://orthodoxhr.wordpress.com/2018/02/10/pravoslavni-nauk-o-raju-i-paklu/
Rabinska knjizevnost kad ces to skontat ?
 
Ovo je tačno. Jedini koji daju moć tom imeginarnom biću zvano Bog ste vi zatucani ljudi.
Ja sam svojom verom bogu dao toliko moći da on u mom životu tvori stvarna čuda, a kako sreće da nisam pogrešno vaspitavan da bog ne postoji i da je samo izmišljotina, koliko bi vere onda imao i kakva bi čuda onda bog tvorio u mom životu. A ti šta očekuješ kad je bog koji živi u tebi jedan nesposobni bog, nit imaš na koga da se osloniš u nevolji, niti od koga da dobiješ pomoć kad ti zatreba.
 

Back
Top