Bog je i dobro i zlo, ili samo dobro?

Bog je

  • i dobro i zlo

    glasova: 5 22,7%
  • samo dobro

    glasova: 10 45,5%
  • samo zlo

    glasova: 3 13,6%
  • van dobra i zla

    glasova: 4 18,2%

  • Ukupno glasova
    22
Pa kad svetski moćnici pobiju jedno dve trećine populacije ostaće ono šta valja, dobri ljudi koji veruju u Hrista, koje ne lažu, ne kradu, ljube bližnje, i zahvalni su bogu...Tada će biti raj za živeti na zemlji
Svetski mocnici ce da pobiju samo nevernike koji lazu, kradu, ne ljube bliznje i ne zahvaljuju se bogu. Vernici su po tebi postedjeni.
Sta si se u ovom postu nalupetao umirem od smeha :hahaha1:
 
Ne treba da napuštamo zemlju, "Da bude volja tvoja i na zemlji kao što je na nebu"
Mi treba da se promenimo i da kroz našu promenu dođe carstvo nebesko na zemlju. Zato i očekujemo Drugi hristov dolazak. I da se desi ta promena kroz nevolje kje slede. Da se otrebi kukolj od žita kroz razne bolesti kopje kreiraju svetski moćnici. Pa kad svetski moćnici pobiju jedno dve trećine populacije ostaće ono šta valja, dobri ljudi koji veruju u Hrista, koje ne lažu, ne kradu, ljube bližnje, i zahvalni su bogu...Tada će biti raj za živeti na zemlji, doći će Hristovo Holjadugodišnje carstvo. Neznabođci to nazivaju zlatno doba
A što se tiče uznesenja na nebo; to će biti stvar uma; jer mi u umu imamo i nebo i zemlju pa će oni koji su zneti na nebo početi da svoju pažnju posvećuju svojim nebeskim mislima a oni koji su odbačeni će i dalje da se oslanjaju na svoj intelekt što će pomoći njihovom istrebljenju.
Mislim da ćemo se pre razviti u neku super interzvezdanu civilizaciju pre nego Hristos dođe ČP
 
Čuj da je AI moguć, to bi bio konačni dokaz da Bog ne postoji... međutim nemogućnost AI-ja je zadnji ekser u mrtvački sanduk ateizma i materijalizma...
AI je moguć , nemoguće je da AI bude razumna, a super inteligentna svakako. A budući da živimo u svetu gde vlada intelekt a ne razum, onda nam AI može zadati velike probleme. Kreatori AI su i sami intelektualci bez razuma tako da se od njih ne može očekivati da AI nauče da se oslanja na razum, da rasuđuje. Ne mogu joj dati ono šta ni sami nemaju.
A budući da ni ti baš nisi blizak razumu, a rasuđivanje ti nije jača strana, to teško da ćeš razumeti šta pričam
Da se razumemo ti ćeš shvatiti nešto, nešto šta ti tvoj intelekt ponudi ali razumeti nećeš.
Kažeš da AI postoji to bi bio dokaz da bog ne postoji,
Pa sinovi božiji nisu intelektualci nego razumna bića naučena rasuđivanju, AI uopšte ne dokazuje nepostojanje Boga.
Niti ovi što su stvorili AI mogu dati razum toj stvari.
Postoji ljudski razum, bazuran na intelektu ali to nije razum koji dolazi od Boga, taj razum samo bog daje.
A bog je već napravio robote, inteligentna bića, sve životinje su takvi strojevi pa i ljudi, Stim da ljudi imaju potencijal da čuju glas razuma koji dolazi od boga i slušajući njega se rađaju kao bogovi. Nađžalost takvih je malo
Pogledaj malo šta radi veštačka inteligencija u Kini.ona je ta koja prati svo stanovništvo, ona nagrađuje i kažnjava oduzimanjem socijalnih bodova.
Ne možeš da pljuneš na ulici a da te AI ne vidi i ne kazni te za to.
Nemaš ti blage veze dokle je AI uznapredovala.
 
Huh, ovo je bas potcenjivacki. :huh:
Da li znas licno nekog kreatora AI?
Vidi; da li si svestan šta želiš da postigneš ovakvim pitanjem? Najverovatnije nisi nego šta na um to na drum.
A inteligentan si čovek. E tako razmišljaju ljudi koji se u svojoj misli oslanjaju na intelekt.
Jadno.
Ti sada i ne vidiš šta je tu jadno.
Jesam lite podcenio kad i ovako izlažem stvari? nisam, nego pokušavam da te uputim.
Tako je i komentar koji sam napisao namenjen da bude uputa a ne potcenjivabnje,
A ti si ga svojim krasnim intelektom video kao potcenjivanje.
Nadam se da iz ovoga možeš da vidiš razliku između čoveka koji se oslanja na razum koji je po Bogu i na čoveka koji se vlada po svojemu razumu, ljuidskom razumu.
 
Nemaš pojma ni šta je AI...naravno da AI sadrži inteligenciju i razum. To je strong AI o kome govorimo, na nivou ljudskog uma ČP
Koja je tvoja struka? Ja radim u firmi koja se bavi AI-jem za kola ČP
Zato sam i rekao da ljudi ne mogu da daju razum AI, jer su takvi ko ti nerazumna bića i pa i ne mogu dati razum mašini.
Evo ovde imaš o razumu ljudskom i razumu koji je po bogu
Ljudski razum je kreacija intelekta, i nije razum već ljudska tvorevina zasnovana na logiki da bi mogli da kažu da su razumni.
 

Back
Top