Bog je i dobro i zlo, ili samo dobro?

Bog je

• i dobro i zlo

glasova: 5 25,0%
  • samo dobro

glasova: 10 50,0%
  • samo zlo

glasova: 2 10,0%
  • van dobra i zla

glasova: 3 15,0%

• Ukupno glasova
    20

Гром

Domaćin
Poruka
3.908
Uzmimo da je Bog svemogući sveznajući u ovom slučaju nas zanima samo to da je sveznajući dao ljudima slobodnu volju iako je znao da će većina ljudi da izabere zlo. Zaključak Bog je zao jer je znajući sve šta će da bude ipak stvorio zlo.
Samo što previđaš da ima ljudi koji će poušeni njegovom mudrošću okrenutio se ka dobru, e radi njih je vredelo stvoriti svet i dati ljudima slobodnu volju.
Radi takvih ko ti sigurno da nije bilo vredno dati ljudima slobodnu volju

Гром

Domaćin
Poruka
3.908
nisu ga izmislili ako ga ima
izmislili su ga ako ga nema ili ako je drugačiji od onog što su izmislili
Bog je za svakog čoveka drugačiji i za svakog je onakav u kakvog taj čovek veruje. Mi bogu dajemo onoliko moći koliko smo sposobni d poverujemo da će on učiniti za nas. Setimo se da hristos u mestu gde je živeo nije mogao da tvori čudesa i čudio se njihovom neverju.
Jednostavno bog ima onoliku moć koliko je ko sposoban da veruje.
Mi u svom umu praktično stvaramo Oca dajući mu svojom verom moć, pa koliko smo sposobni da poverujemo toliko će on biti silan u našem životu

hm337

Poznat
Poruka
8.014
Bog je za svakog čoveka drugačiji i za svakog je onakav u kakvog taj čovek veruje. Mi bogu dajemo onoliko moći koliko smo sposobni d poverujemo da će on učiniti za nas. Setimo se da hristos u mestu gde je živeo nije mogao da tvori čudesa i čudio se njihovom neverju.
Mi u svom umu praktično stvaramo Oca dajući mu svojom verom moć, pa koliko smo sposobni da poverujemo toliko će on biti silan u našem životu
možda nije hteo da nekog izleči protiv njegove volje...jer radio je izlečenje kad su ga molili za druge osobe koje nisu bile prisutne i verovatno nisu znale ništa o tome da postoji mogućnost da ih Isus izleči...ali vera stvara čuda tu si u pravu..čak i kad je nevezana za Boga.....nauka to zove placebo...

Гром

Domaćin
Poruka
3.908
možda nije hteo da nekog izleči protiv njegove volje...jer radio je izlečenje kad su ga molili za druge osobe koje nisu bile prisutne i verovatno nisu znale ništa o tome da postoji mogućnost da ih Isus izleči...ali vera stvara čuda tu si u pravu..čak i kad je nevezana za Boga.....nauka to zove placebo...
Da nauka veru naziva placebo a duh koji pokreće naše telo za njih je podsvest. Pa kažu to je podsvesno urađeno i onda čoveka ne pokreće duh nego podsvest

Mr.Infinity

Buduća legenda
Poruka
26.346
Ovo je tačno. Jedini koji daju moć tom imeginarnom biću zvano Bog ste vi zatucani ljudi.

Гром

Domaćin
Poruka
3.908
Bog nikome nipta nije dao jer ne postoji.
Ovo prvo je laganje i obmanjivanje.
Ne razumeš šta je bog pa misliš da ne postoji; eto istina u tebi koja kaže da bog ne postoji je tvoj bog.
Da li to tvoje mišljenje ne postoji? svi vidimo da postoji.
Ali ti si neupućen pa misliš da je bog nešto drugo, e to što ti misliš stvarno ne postoji, to si u pravu; ali to su samo tvoje predrasude jer nisi ni istraživao da upoznaš boga
Veruješ u neke gluposti za koje su ti rekli da je to bog, ali to nije bog niti postoji takav bog.
I zahvaljujući svojoj veri u gluposti ti sudiš da boga nema.
Razumi da je bog istina koja je u tebi samome; veruješ da je onaj komšija takav i takav, to je tvoj bog.
Veruješ da su političari lopovi, to jetvoj bog
Veruješ da su žene ovake i onake, i to je tvoj bog
Ali nažalost to su sve tvoje zablude u koje ti slepo veruješ i taj bog u koga veruješ je đavo koji živi u tebi u kojega takođe ne veruješ da postoji jer te je ubedio da on ne postoji.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.