Bog ili zvezde? U sta je bolje vise verovati?

Van razuma

Iskusan
Poruka
6.278
Ja evo recimo vjerujem u zvezde. Bas nesto evo opet gledam svoju natalnu i nista mi se ne svidja, a ne mogu tu nista promjeniti pa mi krivo.

Pa mi pade na pamet da mozda ljudi vise vjeruju u Boga zato sto je kao moguce Boga izmoliti za nesto, pa ono kao ima nade za nesto bolje, a kod zvjeda ti je kako ti je, tako ti je, kako su postavljene bile nemos ih vise pomaci ni lijevo ni desno.

U sta vi vise vjerujete i zbog cega?
 
Ja evo recimo vjerujem u zvezde. Bas nesto evo opet gledam svoju natalnu i nista mi se ne svidja, a ne mogu tu nista promjeniti pa mi krivo.

Pa mi pade na pamet da mozda ljudi vise vjeruju u Boga zato sto je kao moguce Boga izmoliti za nesto, pa ono kao ima nade za nesto bolje, a kod zvjeda ti je kako ti je, tako ti je, kako su postavljene bile nemos ih vise pomaci ni lijevo ni desno.

U sta vi vise vjerujete i zbog cega?
Pre ću da verujem u zvezde bar nisu zle.
 
a kod zvjeda ti je kako ti je, tako ti je, kako su postavljene bile nemos ih vise pomaci ni lijevo ni desno.

Pa ne baš... Ovakav pogled je deterministički, a ako već gledaš ozbiljno na zvezde, one nikada ni nisu zamišljene da ih posmatraš definitivno.Njih bi trebalo da posmatraš prosto kao podeljene karte, a loše podeljene karte ili loša ruka ne znače da ne možeš ni levo ni desno, i takvi mogu da dobijaju na kraju, isto kao što oni sa dobrim kartama mogu da izgube. Zvezde su ti predispozicija a ne sudbina.
 
Pa ne baš... Ovakav pogled je deterministički, a ako već gledaš ozbiljno na zvezde, one nikada ni nisu zamišljene da ih posmatraš definitivno.Njih bi trebalo da posmatraš prosto kao podeljene karte, a loše podeljene karte ili loša ruka ne znače da ne možeš ni levo ni desno, i takvi mogu da dobijaju na kraju, isto kao što oni sa dobrim kartama mogu da izgube. Zvezde su ti predispozicija a ne sudbina.
Ja ih gledam kao na papirice na kojima je ispisana sudbina svih nas
 
Pa mislim da bi trebalo ako ništa drugo malo da olabaviš pogled. 😄

Zamisli da su ti naklonjene i da čitaš kako ti je sudbina ispisana onako kako ti godi, da li bi to značilo da je od tebe dovoljno samo da se prepustiš ili da se uljuljaš u komfor tih zvezda? Pa teško... Ali bi bile vetar u leđa.

Recimo zamisliš da ti je život put preko okeana, naklonjene zvezde su mirni talasi i dobar vetar, ali to ne znači da je moguće da pređeš okean tako što ćeš se zavaliti a brod ploviti sam od sebe.
Isto tako ako ti zvezde nisu naklonjene i talasi te lome ili ti duva vetar iz krivog pravca, to ne znači da si predoređen da potoneš, samo znači da je potrebno nešto više truda i uloga da izmanervišeš taj put preko okeana.

Tako ja gledam barem.
 
Ti kukaš godinama nad svojom zlom sudbinom koja ti je zacrtana u horoskopu. Kažu Bog je dao slobodnu volju ljudima kao najveću tekovinu, da bi činili šta im je volja. Da li u tom slučaju sudbina postoji? Znam da ti je ovo malo komplikovano, ali ti odluči šta od ova dva ti može više pomoći da središ život.
 
Ti kukaš godinama nad svojom zlom sudbinom koja ti je zacrtana u horoskopu. Kažu Bog je dao slobodnu volju ljudima kao najveću tekovinu, da bi činili šta im je volja. Da li u tom slučaju sudbina postoji? Znam da ti je ovo malo komplikovano, ali ti odluči šta od ova dva ti može više pomoći da središ život.
Kazu.
Mislim da nemaju pojma...
 
" Vjerovanje" u Boga samo po sebi ne iskljucuje i vjerovanje u " moc" zvijezda, koje je ako vjerujemo u Boga, taj Bog i stvorio, sa nekim razlogom :D

Niti je sve u zivotu " slobodna volja" niti je sve sudbina, nego se radi o zivotnom mixu, jer ne mozemo znati na koga cemo tog nekog dana sresti na ulici, ali je na nama, na nasoj slobodnoj volji kako cemo reagovati u situacijama koje nam se namecu.Kazu da su osobe sa jakim aspektima Saturna, ali i mjesecevih cvorova posebno na Sunce i na Mjesec duze pod uticajem sudbine od ostalih ljudi, i da bi stekli " slobodnu" volju treba da nauce razlicite zivotne lekcije.
 
Ja evo recimo vjerujem u zvezde. Bas nesto evo opet gledam svoju natalnu i nista mi se ne svidja, a ne mogu tu nista promjeniti pa mi krivo.

Pa mi pade na pamet da mozda ljudi vise vjeruju u Boga zato sto je kao moguce Boga izmoliti za nesto, pa ono kao ima nade za nesto bolje, a kod zvjeda ti je kako ti je, tako ti je, kako su postavljene bile nemos ih vise pomaci ni lijevo ni desno.

U sta vi vise vjerujete i zbog cega?
Bogovi su Sunce i planete i meseci sa svojom dušom i svešću, a zvezde su Anđeli.
Sunce je ANU, simbol je moj Avatar, iz sumerske religije koja je najstarija. Poznatiji kao JHVH, Osiris itd... ČP
 
Znate kako...
Bog postoji, ali stvarno ima grdilo posla. Zamisli da moras da odlucujes o sudbinama milijardi ljudi, zivotinja, sumama Amazonije i uopste planeti Zemlji...

Mislim, tesko da bi on to mogao sve sam da postigne, sigurno postoje neka ministarstva, uprave i direkcije gore u raju, dje rade ti apostoli i ekipa... Non stop se ljudi mole, hoce da ozdrave, da ih prati sreca u zivotu, da dobiju na kladionicu, 5icu iz matematike, mora neko da obradi i filtrira sve te zahtjeve...

Uglavnom, ne sumnjam da su Bog i ekipa jako zauzeti...
E sad, da bi sebi olaksali posao, vjerovatno su uredili da dio posla prenesu na zvijezde... Znaci kad se neko rodi, polozaj zvijezda mu odredjuje sudbinu. U trenutku rodjenja, neki sluzbenik gore u raju samo odradi natalnu kartu za tu osobu i na taj nacin mu odredi sudbinu, zavede u upisnik i onda samo podnese izvjestaj Bogu i to ti je to... Tako je svima nama odredjena sudbina.
Na taj nacin sebi olaksavaju jer su stvarno zatrpani poslom, ljudskim sudbinama, molitvama, grehovima...

Zakljucak-treba vjerovati u Boga ali i u zvijezde...
Nemojte da se primate na price popova kako u astrologiju ne treba vjerovati... Oni to pricaju samo iz razloga da im narod ne bi prigovarao kako ovi gore nista ne rade.
To sve ide u paketu...
 
Znate kako...
Bog postoji, ali stvarno ima grdilo posla. Zamisli da moras da odlucujes o sudbinama milijardi ljudi, zivotinja, sumama Amazonije i uopste planeti Zemlji...

Mislim, tesko da bi on to mogao sve sam da postigne, sigurno postoje neka ministarstva, uprave i direkcije gore u raju, dje rade ti apostoli i ekipa... Non stop se ljudi mole, hoce da ozdrave, da ih prati sreca u zivotu, da dobiju na kladionicu, 5icu iz matematike, mora neko da obradi i filtrira sve te zahtjeve...

Uglavnom, ne sumnjam da su Bog i ekipa jako zauzeti...
E sad, da bi sebi olaksali posao, vjerovatno su uredili da dio posla prenesu na zvijezde... Znaci kad se neko rodi, polozaj zvijezda mu odredjuje sudbinu. U trenutku rodjenja, neki sluzbenik gore u raju samo odradi natalnu kartu za tu osobu i na taj nacin mu odredi sudbinu, zavede u upisnik i onda samo podnese izvjestaj Bogu i to ti je to... Tako je svima nama odredjena sudbina.
Na taj nacin sebi olaksavaju jer su stvarno zatrpani poslom, ljudskim sudbinama, molitvama, grehovima...

Zakljucak-treba vjerovati u Boga ali i u zvijezde...
Nemojte da se primate na price popova kako u astrologiju ne treba vjerovati... Oni to pricaju samo iz razloga da im narod ne bi prigovarao kako ovi gore nista ne rade.
To sve ide u paketu...
Pa kao svetlost je nastala pre Sunca što je nemoguće ČP
Prvo je bio Bog, tj Sunce ČP
 

Back
Top